DomůNovinkyRybáři parkují auta a karavany ve vypuštěných Nechranicích, nemají tam co dělat

Rybáři parkují auta a karavany ve vypuštěných Nechranicích, nemají tam co dělat

- Reklama -

Během letní sezóny se na březích svazových revírů sjíždí nemalé množství rybářů. A ne všichni rybáři mají všechno v pořádku. Na dodržování pravidel dohlíží rybářská stráž, třeba ta na Nechranicích. 

Foto: Severočeský územní svaz

O intenzivních kontrolách na Nechranické přehradě informoval Severočeský územní svaz na webu. Severočeští rybáři uvedli, že o víkendu se rybářská stráž zaměřila na intenzivní kontroly populárního revíru na severu Čech. A porybní zadrželi jak povolenky k lovu, tak pytláka.

 

Zadržená povolenka za malou rybičku

Kontroly rybářů ze strany rybářské stráže probíhaly jak v pátek 15. července, tak i v sobotu 16. července. Kromě „nechranické rybářské stráže“ se kontrol zúčastnili také zástupci Severočeského územního svazu, a také rybářská stráž z Ústí nad Labem.

- Reklama -

První kontrolní den rybářská stráž na Nechranicích zadržela dvě povolenky. Jednu povolenku zadržela za malou nástražní rybičku. Je třeba připomenout, že nejmenší délka nástražní rybičky na Nechranicích je 15 centimetrů.

Druhou povolenku pak porybní zadrželi za neplatné doklady. Rybářská stráž kromě dvou zadržených povolenek chytila i pytláka, který na Nechranicích nelegálně rybařil bez potřebných dokladů.

V druhý kontrolní den rybářská stráž kontrolovala dodržování pořádku na lovných místech a vzdálenost od prutů. Jelikož na Nechranicích je aktuálně vodní hladina dost nízko, tak někteří rybáři jsou od prutů až desítky metrů daleko.

 

Rybáři nerespektují zákaz vjezdu

Severočeský územní svaz pak ještě poukázal na jeden nešvar, a to je parkování motorových vozidel tam, kde nemají co dělat. Na Nechranicích je možné jezdit pouze po těch cestách, které jsou vyznačeny na mapě, a to se mnohdy neděje.

„Parkování vozidel u cest je možné pouze po dobu pobytu u vody. Do nádržního prostoru je zakázáno vjíždět motorovými vozidly, vyjma spouštění lodě,“ připomíná Severočeský územní svaz. Z fotografií severočeských rybářů se ale zdá, že někteří si s tímto „nelámou hlavu“ a s vozidly a karavany parkují tam, kde nemají co dělat.

Někteří si pletou přehradu s veřejným kempem, čímž se vystavují možným postihům,“ komentovali situaci severočeští rybáři. Těmto lovícím, kteří nerespektují zákazy vjezdu a parkování, riskují postihy od policistů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Já to nechápu proč se to tu napíše a v podstatě se nic neděje. Přesně proto to u vody vypadá jak to je rs ví že je to špatně tak ty policajty mají volat hned.. je to daleko větší problém než malá rybička. Kuli těmto rybářům a neschopným rs přicházíme o revíry protože se nerespektuje domluva s majiteli pozemků a vod!!!

  2. Mají dávat takové pokuty, že se jim protočí panenky. Pokud se ví že se to děje , proč rovnou nejezdí PČR?

  3. Jo však proč ne😁 u nás jak to dopadlo na Hartě teď tam mají po chytání i slušní lidi co vše respektovali

  4. Jo tak můžete poděkovat těm co to tam tímhle způsobem likvidujou. Taky nechápu proč rám rovnou nejedou policajti, zas tak moc práce nemají.

  5. Na Rozkoši ( východočeské moře) je to samé a o RS nezavadis ani kdyby si ji šel naproti a nemluvě o lovu ryb v zakázaných prostorech, brozeni, zavážení, stanování, bivaky , atd po setmění lov na více prutů a drancování vody od Poláků 😭😭😭

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -