DomůNovinkyKonec rozdílných cen brigád: ČRS uvažuje o revolučním sjednocení podmínek

Konec rozdílných cen brigád: ČRS uvažuje o revolučním sjednocení podmínek

- Reklama -

V nejvyšších patrech Českého rybářského svazu se stále hlasitě uvažuje nad „sjednocením brigád“. V současnosti je totiž realitou, že rybáři platí za brigády rozdílné částky. Tomu může být ale konec.

O sjednocení brigád se diskutovalo například na zasedání Republikové rady v září 2023. Právě tady zástupci rybářů hovořili o možnosti sjednocení brigád, které jsou aktuálně rozdílné. Takže se může stát, že rybář v jedné organizaci platí za brigády více než rybář v jiné organizaci.

 

Vše je teprve „v plenkách“

I proto Český rybářský svaz uvažuje nad tím, že dojde ke sjednocení podmínek. „Cílem je sjednocení podmínek pro všechny rybáře napříč celým ČRS,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

Mluvčí rybářů z ČRS ale upozorňuje, že celá problematika je na samém začátku. „V případě problematiky zrušení pracovního ročního příspěvku (brigád) a jeho promítnutí do pravidelného peněžního příspěvku (členské známky) se jedná o prvotní diskuze k tomuto tématu a o to, jakým způsobem by bylo možné sjednocení řešit,“ řekl mluvčí.  

To, že zatím nejsou žádné jasné kontury návrhu na sjednocení brigád naznačuje i ten fakt, že veškeré materiály jsou zatím „pracovní“. „Podkladové materiály jsou zpracovány tak, aby bylo možné v nich dále pracovat, tedy libovolně měnit jednotlivé parametry nastavení, a tím i celkové finální výsledky. O konkrétních částkách tak v současné době nelze vůbec hovořit,“ popsal mluvčí ČRS.

 

O sjednocení může rozhodnout Republikový sněm

Zcela zásadní roli v celém „příběhu“ hrají jednotlivé územní svazy. „V první řadě je potřeba, aby tento materiál projednaly jednotlivé ÚS, a následně je možné se k řešení sjednocení členské známky a pracovního ročního příspěvku vrátit,“ upozorňuje na důležitý fakt mluvčí Lukáš Mareš.

Tiskový mluvčí pak ještě doplnil, že veškeré peníze poputují místním organizacím. „V případě sjednocení ročního příspěvku za brigády a členské známky nebude Republiková rada ČRS na tomto opatření jakkoliv finančně profitovat a všechny vybrané prostředky za roční příspěvek za brigády budou určeny MO daného ÚS,“ dodal Mareš.

O možném sjednocení brigád pak nemůže rozhodnout Republiková rada, to nejde. „Je potřeba také dodat, že o zrušení brigád a jejich promítnutí do členské známky nemůže podle Stanov ČRS rozhodnout Republiková rada ČRS, takové rozhodnutí je v kompetenci Republikového sněmu ČRS,“ zakončil Lukáš Mareš.

Zdroj: ČRS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Je to zase podvod na lidi, pokud se rozhodnu nekupovat povolenku tak proč mám platit brigádu? Vystoupit z RS nechci s podporovat vrchnost taky né. Ještě máte pořád málo narvané pupky? To vám za chvíli všichni utečou na soukromé vody a vy si ty vaše předražené povolenky a brigády můžete strčit někam 🤔

  2. Ceny povolenek, buzerace rybářské stráže, omezení příjezdu k vodě novými zakázky, vysoké ceny povolenek, mizerná zarybnenost vod, miliony uřvaných cyklistů způsobili že s rybařinou pod tímto vedením končím. To už je levnější golf.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -