DomůNovinkyObrovský kapr o váze přes 44 kilogramů: rybář ulovil ikonického šupináče

Obrovský kapr o váze přes 44 kilogramů: rybář ulovil ikonického šupináče

- Reklama -

Z Maďarska přišla další fantastická zpráva o obrovském rybářském úlovku. Rybář Róbert Gyökér dokázal ulovit jednoho z tamních největších kaprů, který přesáhl hranici 44 kilogramů.

O úlovku gigantického kapra informovala facebooková stránka Carp Friend Baits, kterou následně citovaly nejrůznější rybářské magazíny v Maďarsku. Rybář Róbert Gyökér dokázal ulovit gigantického šupináče, který je ikonickou rybou v Maďarsku.

 

Tuhý souboj s velkou rybou

Rybář se vydal na vyhlášenou rybářskou lokalitu nedaleko města Hatvan. Právě tady se rozprostírá rozlehlé jezero, které je známé nádhernými úlovky. A jedním z nich je i kapr, kterému rybáři přezdívají Kukó. Tento kapr patří k těm největším v Maďarsku.

Róbert na zmíněném jezeře chytal na 30milimetrovou kuličku boilies v příchuti krill/brusinka. K nástraze pak přidal ještě několik hrstí stejných kuliček. A tato taktika se ukázala jako správná, protože přišel záběr od obrovské ryby.

„Ryba se nejprve rozjela doleva. Naštěstí tam nebyl žádný rybář,“ svěřil se rybář Róbert Gyöker. Ten následně dodal: „Kapra jsem poprvé zahlédl po 40 minutách souboje. Ale pak zase odvinul 30 až 40 metrů vlasce. V tu chvíli jsem si uvědomil, že mám na háčku největšího kapra jezera.“

Naštěstí celý souboj dopadl šťastně pro úspěšného rybáře. Ten tak po tuhém souboji mohl kapra podebrat. Výsledná váha? Maďarská rybářská média informovala o tom, že kapr vážil více jak 44 kilogramů. Tohle je opravdu neuvěřitelný úlovek!

 

Kapr Kukó je ikonickou rybou Maďarska

Mnoho rybářů z Maďarska má k tomuto obrovskému kaprovi velmi vřelý vztah. A to třeba proto, že v květnu 2017 ho jeden rybář ulovil na magické váze 40,40 kilogramů. Tehdy se tento úlovek nesmazatelně zapsal do historie maďarské kaprařiny.

Po tomto okamžiku byl kapr Kukó ještě uloven. Například v roce 2022 jej chytil rybář László Bubán na váze 42,25 kilogramů. Takže skvělou zprávou pro maďarské rybáře je to, že ryba neustále nabírá na váze.

Ostatně, důkazem je i poslední nedávný úlovek, kdy kapr Kukó byl zase „o něco“ těžší. Je to opravdu fascinující kapr! Teď je jen otázkou, na jaké váze ho přelstí další úspěšný rybář, který se vydá na toto jezero…

Zdroj: Carp Friend Baits, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -