DomůNovinkyKrádež trofejního kapra o váze 20 kilo? Rybář ho prodal do soukromé...

Krádež trofejního kapra o váze 20 kilo? Rybář ho prodal do soukromé lokality

- Reklama -

Pískovna Lysá je populární soukromou lokalitou pro rybáře nedaleko Prahy, kam každoročně zamíří nemalý počet fanoušků rybaření. A právě okolo této privátní pískovny se v posledních dnech motaly velmi negativní emoce. O co šlo? Někteří rybáři provozovatele pískovny obvinili z krádeže trofejního kapra, ten se ale proti těmto nařčením velmi důrazně ohradil. O co vlastně šlo?  

Ilustrační foto: InRybar.cz 

Pískovna Lysá na sociálních sítích zveřejnila fotografii nového kapřího přírůstku, který vážil parádních 20 kilo. Jenže! Namísto rybářské radosti z nové ryby v této lokalitě se pod fotografií strhla pořádně emotivní diskuse. Někteří rybáři začali provozovatele pískovny obviňovat z toho, že rybu ukradl z jiné lokality. Provozovatel tak reagoval prohlášením.

VÝPRODEJ: Super levné navijáky na kapry! Na skladě poslední kusy!

„Velmi důrazně se ohrazujeme vůči jakýmkoliv obviněním vůči nám v této věci. Spekulace ohledně ukradení této ryby, ať už z jiného soukromého revíru či z Labe jsou pochopitelná, ale zastavme se na chvíli! Museli bychom být na hlavu spadlí, abychom zveřejňovali fotky takové ryby, pokud bychom věděli, že došlo k jejímu odcizení a byla tím poškozena třetí strana,“ uvedla Pískovna Lysá.

FOTO: Tento příspěvek s 20 kilogramovým kaprem rozpoutal vášnivou diskusi!

 

Odkud se do Lysé trofejní kapr dostal?

Do celého případu se pak vložil správce jiné soukromé lokality Ledce u Mladé Boleslavi Jan Valečka. Právě on měl k celé situaci hodně co říct, protože právě odtud jeden rybář zmíněného kapra převezl do Pískovny Lysá. „Ve středu 13. října nás kontaktovalo několik známých, a také pan Hruška – správce soukromé lokality Pískovny Lysá, že byl z našeho revíru zřejmě odcizen pro nás dobře známý trofejní kapr, kterému říkáme Buldok,“ uvedl správce soukromé lokality Ledce Jan Valečka.

„Musím říct, že jsem byl z této skutečnosti velmi rozčarován. Pan Hruška mě informoval, že v pondělí 11. října je kontaktoval jistý mladík z Mladé Boleslavi s informací, že spoluvlastní jakýsi rybníček, kterého se chtějí zbavit, jelikož druhý spolumajitel k tomu nemá vztah a on sám se stěhuje do zahraničí, proto se zbavují rybí obsádky,“ vysvětluje správce mladoboleslavské lokality.

 

Podvodníci to nedomysleli

Při rozplétání celého případu se ukázalo, že podvodník s trofejní rybou to neměl úplně dokonale promyšlené. Svůj podvod například vykonal i přesto, že správce soukromé pískovny měl k dispozici celou řadu fotografií. Jak je získal? Když kšeftařům pan Hruška říkal, že by je chtěl pro jistotu vyfotit, tak s tím souhlasili, že nemají co skrývat.

„Jelikož byl celý příběh kolem původu ryby trošku podezřelý, správce Pískovny Lysá udělal pro jistotu fotodokumentaci nejen ryby, ale také dvou mladíků a jejich vozidla ve kterém rybu přivezli, a navíc měli i telefonní kontakt. Jak říkal pan Hruška: Jelikož mladíci věděli, že jsme je zdokumentovali na místě, předpokládali jsme, že nemůžou být tak hloupí, aby šli do rizika odhalení, pokud by se mělo jednat o kradenou rybu. Ta ryba má natolik specifický vzhled, že i nerybář by jí dokázal lehce identifikovat,“ vysvětloval ve vyjádření správce soukromé vody Ledce.

A právě on nakonec zjistil, kdo trofejní rybu ukradl. „Přesně vím, o které mladíky se jedná. Byli u nás lovit naposledy z neděle 10. října na pondělí 11. října, kdy jak se zjistilo, tuto naší rybu odcizili, a následně prodali na základě vymyšleného příběhu do Lysé.“ 

 

Ryba bude vrácena zpátky

Celý případ bude mít ale dobrý konec. Provozovatel soukromé lokality Pískovna Lysá obratem navrhl, že 20 kilogramový kapr bude vrácen zpátky do lokality Ledce u Mladé Boleslavi. Oba provozovatelé pak „přislíbili“, že případ krádeže a podvodu nenechají vyšumět, a budou jej řešit.

„Pan Hruška bez váhání přislíbil navrácení Buldoka, jakmile bude uloven. Za jeho férový přístup mu velice děkujeme! S dotyčným kšeftařem jsme aktuálně ve spojení a sám jsem zvědavý, jak se k věci postaví. Ani Pískovna Lysá, ani já, tuto věc rozhodně nenecháme vyšumět, protože proti podobným „lidem“ je potřeba se bránit, protože nemají své místo v rybářské komunitě,“ uvedl správce lokality Ledce.

„Na závěr bych se rád připojil k Pískovně Lysá, a kdo uloví tohoto kapra a pomůže tak k navrácení této naší legendy, získává od nás víkendovou povolenku pro dvě osoby s platností do 31.12.2022,“ dodal správce lokality Ledce. Podobnou soutěž pak vyhlásila i soukromá lokalita Pískovna Lysá. Ten rybář, který dokáže Buldoka ulovit, dostane týdenní povolenku pro 2 osoby na tuto lokalitu.

VÝPRODEJ: Super levné navijáky na kapry! Na skladě poslední kusy!

Tento případ dobře ukazuje, že i přes různé spekulace se jedná o dva revíry s poctivými správci, kde i defacto konkurenti se umí spojit proti nekalému obchodování s rybami. Takže ti, kteří mají nekalé úmysly, by si měli podobné nápady velmi rychle rozmyslet…

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

  1. Toto se děje i na štěrkovně Dolní Benešov slavné chyť a pusť by svaz z Hlučína už před lety měl přejmenovat na chyť a nepusť.

  2. Takovejch je mezi nama plno🤮z rybniku brloh bylo ukradeno taky velke mnozstvi peknejch kapru.zlamat tem zmrdum pruty ruce a nohy💪☠

  3. Je to důsledek nevázané privatizace, jsou i případy kdy trofejní ryby ze svazových revírů jsou rybáři prodávány do soukromých rybníků. České státní rybářství se zbavilo mnoha vodních ploch a odprodali je různým tzv. podnikatelům kteří, při cenách za kilo ryby a s vidinou zbohatnutí jsou schopni udělat cokoliv aby zarybnili své rybníky. V tomto případě nejde jen o trofejní rybu ale i o rybu chovnou – mateční. V tomto případě se ani nejedná o trestní čin ale o přestupek a hlavně o etiku. Když už hovoříme o způsobených škodách tak si vzpomeňte na Žinkovský rybník kde se povedlo Státnímu rybářství „vylít“ tento rybník takovým způsobem že v bahně uhynuli metraky ryb a jak se říká je ticho po pěšině.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -