DomůNovinkyKrajský úřad zrušil rybářský revír, v některých seznamech je pořád uvedený

Krajský úřad zrušil rybářský revír, v některých seznamech je pořád uvedený

- Reklama -

Rybník na Vysočině Hostačovka 1 už není svazovým revírem. Přesto se v některých rybářských katalozích svazových revírů pořád vyskytuje. Rybáři by si tak měli dávat pozor, aby na této vodě nechytali.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O zrušení rybářského revíru Hostačovka informoval Východočeský územní svaz na webu. Právě východočeští rybáři k informaci o zrušení rybářského revíru připojili také dokumenty z krajského úřadu na Vysočině.

 

Krajský úřad zrušil revír už na podzim

Rybářský revír Hostačovka 1 krajský úřad zrušil už na podzim roku 2022. Ke zrušení rybářského revíru došlo na základě žádosti Nadace Forsa Hostačov, kterou nadace podala na úřad v říjnu 2022. Zmíněný revír tvořil pouze rybník Hostačovský.

„Krajskému úřadu Kraje Vysočina (OŽPZ) byla dne 10. 10. 2022 doručena žádost Nadace Forsa Hostačov, která jako vlastník rybníku Hostačovský, požádala o zrušení mimopstruhového rybářského revíru Hostačovka 1,“ uvedl krajský úřad.

 

V některých seznamech je rybník pořád revírem

O rybník Hostačovský se rybáři starali od roku 1998, kdy byl vyhlášen revírem. Tato 4hektarová vodní plocha leží v obci Hostačov na hranici Pradubického kraje a kraje Vysočina.

I když ke zrušení rybářského revíru Hostačovka 1 došlo už na podzim loňského roku, přesto se pořád vyskytuje v některých seznamech. Některé rybářské weby stále uvádí, že jde o svazový revír. Rybáři by si tak měli dávat pozor, aby na této vodě nerybařili.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

 1. Taky tomu moc nerozumím. Ale nejspíš si ho koupil nějaký prachac jenom pro sebe, proto ho vyřadili z revíru. Taky to je tak šalamounsky napsáno. Nic nového, běžná rutina.

 2. Zkuste se zeptat na VCUS a MO CRS Golcuv Jenikov. Podle mne je duvodem to, ze rybnik patri soukromemu majiteli. Predpokladam ze se CRS nedohodl s majitelem na dalsim uzivani. A asi to souvisi i se zpusobem hospodareni CRS na reviru. Na to muze odpovedet VCUS a prislusna MO.
  Jinak revir ma cca. 4 ha. Rybnik je v soucasnem stavu obtizne slovitelny. Je v soukromem vlastnictvi. Kdysi nad rybikem a pod rybnikem byl pstruhovy revir. Pamatuju nad rybnikem hloubku potoka i 2m, a pulmetrove pstruhy. Dnes je to totalne zaneseny bahnem s minimalni hloubkou. Nad rybnikem je sice i nadale pstruhovy revir, ale nijak na nem VCUS uz leta letouci nehospodari. Pod rybnikem je pstruhovy revir SUS a ten aspon na reviru hospodari. Dalsi rybnik proti toku (taky kdysi krasny revir) je taky soukromy, ostatne jako temer vsechny rybniky na toku Hostacovky. O vsechny CRS prisel.
  Hostacovsky rybnik byl pred nekdy cca. 10 lety majitelem za statni dotaci odbahnen (castecne), dobu byl vypusteny (poskozeny cep). V soucasnosti je od pritoku temer do tretiny vyrazne zabahnen, vyska bahna i 1m. Od napusteni nekdy pred 8 lety si myslim ze CRS se nijak nestaral ani o udrzbu ani o zarybneni. V poslednich letech (cca 4 roky nazpet) neni v Hostacovce v lete temer zadny prutok, na rybniku dochazi k poklesu stavu vody az o 2 m v letnich mesicich. Pred 3 lety se nekdo v CRS zblaznil a do rybnika nasypal hromadu metraku kapra velikosti 15-30cm. Cili nasledujici rok – v lednu nahod s pickerem a za hodinu chytis 40 kapru, pokud ma jeden pres 40 cm je to zazrak.
  Nikdy tam nedochazelo k uhynum. Predloni CRS opet zopakoval uspesnou akci a opet do rybnika nasypal hromadu metraku kapra 15-30cm -asi jim nekde zbyli a nikdo uz je nechtel
  Vloni uz od jara pokles vody, voda kalna, dno rozryty od kapru do 40 cm hloubky. Vysoke teploty, nedostatek kysliku. V polovine cervna 5ti metrovy pruh tech malych kapru do 40cm u hladiny kolem rybnika s hubama nad vodou jak se snazili dejchat. Za par dni vyplaval na hladinu metrak candatu od 20cm do 80 cm. Stiky jezdili zblbly pod hladinou a dali se chyti do ruky. Sumcum to neuskodilo. Byla tam krasna stabilni populace candatu ktera se vytirala a obnovovala. Ale to tim uhynem skoncilo.
  Uz v roce 2017 majitel pozadal o zruseni reviru,k cemuz doslo. VCUS se odvolal a MZE rozhodnuti jihlavskyho KU zrusilo. Takze bylo jen otazkou casu nez bude revir uplne zrusen a asi i zpusob hospodareni CRS na reviru byl posledni kapkou. Soukromy majitel zahajil udzrbu okoli rybnika, planuje opravy stavidla a snad i odbahneni, a mozna i provozovani rybnika v soukromem rybnikarskem rezimu.
  Takze tak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -