DomůNovinkyKrokodýl stáhl do jezera 15letého rybáře: Záchranáři se k němu nemohli dostat

Krokodýl stáhl do jezera 15letého rybáře: Záchranáři se k němu nemohli dostat

- Reklama -

Záchranná služba v Indonésii několik dní pátrala po 15letém chlapci, který rybařil u jezera. Jeho ostatky záchranáři našli po několika dnech, ovšem k tělu se nemohli kvůli dalším krokodýlům dostat.

Ilustrační foto: Václav Szwanczar

O tragické události informoval web todaytimeslive.com. Krokodýl na mladistvého rybáře zaútočil v jezeře Tolire na ostrově Ternate v souostroví Moluky. Právě tady na jezeře rybařil 15letý rybář, na kterého zaútočil krokodýl. Bohužel, tomu se podařilo chlapce stáhnout do vody.

Po chlapcovi okamžitě začali pátrat záchranné složky. Při pátrání po mladistvém rybářovi záchranáři používali dron, aby se dostali i na těžko přístupná místa, informoval web voi.id. Záchranářům se podařilo najít ostatky rybáře až po dvou dnech.

 

Tělo nebylo možné ihned vytáhnout

Když se podařilo tělo mrtvého rybáře najít, záchranáři jej nemohli okamžitě vytáhnout z vody. K tělu se nebylo možné dostat, protože jej obklopovali další krokodýli. Ostatky mrtvého rybáře tak bylo možné z vody vytáhnout až po nějaké době.

VIDEO: V jezeře Tolire v Indonésii krokodýl stáhl do vody mladého rybáře

Jezero Tolire v Ternate bylo pak na nařízení šéfa tamní policie Andika Purnoma Sigita kvůli pátrání po mladém rybářovi uzavřeno. Policista pak pro web voi.id dodal, že u jezera a na blízkých stezkách budou instalovány varovné tabule, které budou na přítomnost krokodýlů upozorňovat.

 

Indonésie je domovem velkých krokodýlů

V Indonésii žijí opravu velcí krokodýli. Před měsícem například jeden vesničan chytil s pomocí lana krokodýla, který měřil více jak 4 metry. Krokodýl byl v dané vesnici 2 dny, a svou přítomností znejišťoval tamní obyvatele.

Ti ho potřebovali dostat pryč, aby mohli pracovat na rýžových polích. Indonésané ale velkého krokodýla nezabili, jen ho přestěhovali na jiné místo.

VIDEO: Vesničan chytá velkého krokodýla jen s pomocí lana

 

Nejčastěji zabíjí krokodýli mořští

Údaje o smrtelných útocích krokodýlů na člověka se liší. Pokud mluvíme přímo o Asii, tak například český odborný magazín Vesmír uvádí, že odhady smrtelných útoků krokodýlů na člověka se pohybuje okolo 2500 za rok. Tento text ale pochází z roku 2014.

Pokud se nezaměříme na přesná čísla smrtelných útoků, ale na druh nejnebezpečnějších krokodýlů, tak tady se zdroje shodují na krokodýlovi mořském. Jde o druh krokodýla, který může dorůstat délky přes 6 metrů a dosahovat váhy přes 1 tunu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -