DomůTrendyPrut na ryby za 290 000 korun? Japonci představili pravděpodobně nejdražší udici

Prut na ryby za 290 000 korun? Japonci představili pravděpodobně nejdražší udici

- Reklama -

Asi každý rybář zažil ten „zvláštní“ pocit, když utratil více peněz, než chtěl. Pravděpodobně jste ale nenechali v obchodě nikdy tolik, jako ti rybáři, kteří si koupí nový prut od japonské firmy. 

Ilustrační foto: InRybar.cz a ZENAQ

Japonská firma ZENAQ patří k věhlasným rybářským firmám. Tahle společnost je známá především díky výrobě prvotřídních udic na ryby, které rybáři používají třeba při lovu na moři, když mají spadeno na ty největší, nejtěžší a nejdivočejší ryby.

 

Prut za skoro 290 000 korun

Nedávno japonská společnost ZENAQ zaujala rybářská média z celého světa díky jejich nepřehlédnutelné novince. O co jde? Japonci představili rybářský prut NAKED NC83 Tuna , který stojí 12 000 dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu více jak 288 000 korun.

Tento prut od japonské společnosti ZENAQ nabízí například zcela unikátní blank. „Náš proces průběžného ovíjení zabraňuje jakékoli deformaci blanku a vytváří maximální odolnost,“ nechal se slyšet obchodní manažer Kenji Sasakura.

VIDEO: Jak vypadá pravděpodobně nejdražší prut na světě? Podívejte se na video

 

Unikátní pruty, které se vyrábí na zakázku

Samozřejmě, asi každý rybář si položí otázku, proč je tento prut tak drahý. To je dáno několika zajímavý a revolučními faktory. Na prutu NAKED NC83 Tuna najdeme například patentované sedlo na naviják, které udrží i ty největší navijáky při lovu velkých ryb na moři, aniž by se naviják jakkoliv pohnul.

Při výrobě patrně nejdražšího prutu na světě byla použita i patentovaná uhlíková vlákna, která dávají udici zcela unikátní vlastnosti při lovu ryb na moři. Kromě uhlíku byl ale použitý například i titan, který je mimořádně odolný proti korozi, a to i po styku s „agresivní slanou vodou“.

Prut NAKED NC83 od japonské firmy ZENAQ se vyrábí v délce 251 centimetrů a váží 430 gramů. Výrobce doporučuje, aby rybáři při lovu s tímto prutem používali nástrahy od 60 do 120 gramů hmotnosti.

Pokud by rybář chtěl takový prut mít v rybářské výbavě, je nutné kontaktovat přímo výrobce. „Tyto pruty za 12 000 dolarů jsou vyráběny na zakázku, nikdy by nemohly být vyráběny sériově,“ dodal obchodní manažer Sasakura.

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -