DomůAkční nabídkaLákavé krmení na podzimní kapry: suroviny, které kapři na podzim milují

Lákavé krmení na podzimní kapry: suroviny, které kapři na podzim milují

- Reklama -

Podzimní část rybářské sezóny je pro lov kapra tím nejlepším obdobím. Ryby se totiž pozvolna připravují na nehostinnou zimu. A proto je dobré do krmení přidávat nutričně zajímavé suroviny.

Aktuálně máme období, kdy ryby nemůžou nic podceňovat, takže sbírají všemožnou potravu. Tím tak vytváří zásoby živin na nepříjemné zimní období, které je za dveřmi. A právě toho by měli využít rybáři. Pokud totiž zvolíme nutričně zajímavé krmení, můžeme počítat se zajímavými úspěchy při lovu kaprů. Jakými surovinami můžeme výrazně vylepšit krmení na podzimní kapry?

 

Belachan

Tohle je neuvěřitelně výživná surovina, která nechybí v krmení žádného ostříleného kapraře. Ale ono se není čemu divit! Znova: belachan obsahuje celou řadu látek, na které podzimní kapři velmi dobře reagují. Belachan najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Co je to belachan? Jedná se o zkvašené krevety, které jsou zpracované do tvaru kostky. Ano, už z tohoto lze poznat, že rybář v ruce drží opravdu „masovou bombu“, která obsahuje všemožné atraktivní látky, které budou spolehlivě vytvářet potravní signály i ve studené vodě.

Kromě zmíněné vysoké nutriční hodnoty je další obrovskou zbraní belachanu palčivý zápach. Zase: jedná se o zkvašené krevety. Takže asi každému je jasné, že belachan nevoní „po karamelu“. Ale tohle je obrovská výhoda zejména při lovu ve studené vodě, ve které belachan bezproblémově láká kapry na lovné místo.

VIDEO: Jak vypadá belachan na ryby? Mrkněte se na toto video

Belachan je ideální používat přímo do krmení. Jak? Stačí z kostky nastříhat jemné plátky belachanu přímo do krmení. Pak všechno pořádně zalijeme nějakou tekutou potravou (nebo vodou), čímž se začne belchan rozpouštět. V takovém případě je dobré 10 až 15 minut počkat, aby se belachan do krmení pořádně vsáknul.

Jestli chcete vystřelit kvalitu krmení na podzimní kapry o několik levelů výše, pak určitě použijte belachan. Jedná se o dokonalou surovinu, která dodá krmení tolik atraktivní živiny a silný zápach. Na tohle budou ryby spolehlivě reagovat i v této části sezóny. Belachan najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

 

Vařený krill

Pokud se bavíme o vylepšení krmení na podzimní kapry, pak nemůžeme opomenout vařený krill, který dodává rybářská značka My Baits. A rybáři si v konzervě obstarají celé tyto bezobratlé živočichy. Vařený krill najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Tato „surovina“ do podzimního krmení taktéž doplní celou řadu atraktivních látek. Ty tak ve vodním prostředí vytváří lákavé potravní signály, které zaujmou i pasivnější rybu. Vařený krill totiž obsahuje bílkoviny, esenciální aminokyseliny nebo polonenasycené mastné kyseliny. Tomuhle říkáme pořádné sousto!

Rybáři pak vařený krill velmi rádi kombinují s drobnými masovými peletkami nebo s krmným masovým boilies. Ideální je potom celé krmení zalít i tekutinou, kterou najdeme v konzervě. Tu rozhodně nevylévejte pryč, ale použijte ji do krmení.

Tuto složku do krmení lze používat na vícero typech lokalit. Ideální je vařený krill přidávat jak na vodách, na kterých žijí raci a jiní bezobratlí živočichové, na které jsou kapři zvyklí. Zároveň ale díky obrovské nutriční hodnotě lze krill používat i na málo úživných vodách, protože s takovým krmení opravdu zaujmete kapry v okolí.

Vařený krill lze ale použít i jako nástrahu. Mnoho rybářů tyto bezobratlé živočichy napichuje pod háček, protože se jedná o neokoukanou nástrahu. Takže například na silně prochytávaných vodách můžete s vařeným krillem zaznamenat opravdu skvělé úspěchy.

Tito drobní bezobratlí živočichové mohou skutečně výrazně vylepšit krmení na podzimní kapry. Jestli si tedy chcete zachytat i v tomto období, pak rozhodně mrkněte na tuto parádní surovinu. Vařený krill najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  • Dobrý den,

   v textu je přímo odkaz na e-shop Chyť a pusť.

   Tam ho najdete…

   Krásný den!

   Krus, InRybar.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -