DomůRybolovné technikyKaprařinaLegendární boilies z „hnijících červů“! Proč ho rybáři (a kapři) milují už...

Legendární boilies z „hnijících červů“! Proč ho rybáři (a kapři) milují už dlouhé roky?  

- Reklama -

Je tomu už několik let, co na rybářský trh vtrhlo velmi zajímavé boilies se silným odérem, které se jmenuje hnijící červ. Tyto kuličky okamžitě zaujaly celou řadu rybářů, protože nabídlo hned několik zajímavých vlastností, které jiné boilies nenabízelo. A i po uplynulých letech je boilies hnijící červ velmi oblíbené, protože pořád stále chytá krásné kapry. Tohle je nejlepší vizitkou pro českou firmu KAPRPRO, která ho vyrábí. Rybáři to firmě oplácí neutuchajícím zájmem o páchnoucí kuličky, protože pořád patří k těm nejprodávanějším ze sortimentu rodinné firmy.

Ten rybář, který už si někdy koupil tyto páchnoucí kuličky, asi ví, o čem mluvím. V momentě, kdy se u dveří objeví balík s tímto boilies, tak rybáře „propíchne“ trochu nenávistný pohled kurýra. „Panebože, co v tom máte?“ zní velmi častá otázka kurýrů. Ano! Odér těchto kuliček kolikrát „prosákne“ i pevným kartonem obaleným v igelitu. Je to fakt síla!

 

Proč jsou tyhle kuličky u rybářů (a kaprů) oblíbené?

I když by si člověk řekl, že tohle je už trochu moc, tak je tomu právě naopak! Boilies hnijící červ od české firmy KAPRPRO nabízí fakt zajímavé vlastnosti, díky kterým si tuhle nástrahu zamilovalo nemalé množství lidí. A to je dáno jak samotnými vlastnostmi, tak pochopitelně i úlovky u vody. Tyhle páchnoucí koule totiž „jezdí“ i na hodně těžkých vodách.

Silný zápach

Pochopitelně silný zápach je velmi charakteristickou vlastností tohoto boilies. Jedná se o zápach, který nepřipomíná ani tak klasické živočišné boilies. Spíše jde o odér, který je trochu podobný „esencím“ s přídavkem kyseliny máselné. Právě tahle látka dokáže vytvořit fakt neskutečný smrad, který se ale kaprům velmi „líbí“. Pro představu: Kyselina máselná je obsažena například v potu nebo zvratcích.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies hnijící červ za pár korun! Zjistěte více

Pro tohle boilies je typický velmi silný smrad!

Boilies hnijící červ od české firmy KAPRPRO tak dokáže ve vodním prostředí vytvořit opravdu hodně zajímavé potravní signály, které kapry okamžitě zaujmou. Jde o to, že tento silný odér se velmi dobře šíří za každých podmínek – jak v teplé, tak i v hodně studené vodě. I proto rybáři tyto páchnoucí kuličky používají po celý rok.

Bílé zbarvení

Hodně rybářů s obstaráním tohoto boilies váhalo i proto, že má netradiční bílé zbarvení. Je zvláštní, že rybáři si například u POP-Up boilies rychle zvykli na fluo barvy, ovšem bílá v některých budila pochybnosti. Přitom to nedává smysl!

Silnou zbraní kuliček je dobré viditelnost na zarostlých terénech

Bílé zbarvení je dokonalé proto, že jde vidět na (téměř) jakémkoliv povrchu. Takže ať už rybář bude chytat na zaneseném, zarostlém, bahnitém, jílovitém, kamenitém, písčitém dně, tak je to jedno. V momentě, kdy na tyto tmavé podklady hodíme bílou kuličku, tak ta jde vidět i z velké vzdálenosti. A bílé boilies jde perfektně vidět i v kalnější vodě.

Bílé kuličky jdou velmi dobře vidět i na hliněném povrchu…

Tohle je dost důležité, protože kapři při hledání potravy pochopitelně využívají zrak, s jehož pomocí velmi dobře vidí kontrastní věci. Tedy právě světlé předměty na tmavém podkladu. I proto rybáři na kuličky hnijící čer jen nechytají, ale s velkou oblibou s ním i krmí, protože bílé boilies vytvoří na krmném místě nepřehlédnutelný „koberec“.

Zajímavé vlastnosti kukliček

Kromě toho, že boilies hnijící červ má velmi silné aroma nebo bílou barvu, tak nabízí i další zajímavé vlastnosti. První, kterou musíme zdůraznit, je atraktivní složení. Už při prvním pohledu jde vidět, že v koulích jsou nadrcené nejrůznější partikly, které vytváří drobné částečky. Takže při rozpadu se z kuliček uvolňují i tyto jemně nadrcené dobroty pro ryby.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies hnijící červ za pár korun! Zjistěte více

Boilies hnijící červ ve vodě hodně dobře pracuje…

Důležitou vlastností je pochopitelně i rozpad boilies. Co se týče rozpadu boilies hnijící červ, ten je hodně závislý na aktuálních podmínkách. Pokud budeme s boilies rybařit na proudné vodě, která bude mít vyšší teplotu, a navíc u kuliček budou neustále hejna bílé ryby, tak bílé boilies vydrží menší porci času.

Při bližším pohledu na kuličky jde vidět velmi zajímavá struktura

Proto ti rybáři, kteří rybaří na podobných vodách, nechávají boilies prosušit buďto v přepravkách nebo pytlích na boilies. Právě několikadenní sušení napomůže k tomu, že se prodlouží doba rozpadu, a to i na více jak 24 hodin. Jestli rybář chytá ve studené vodě, pak podobná úprava zase tak nutná není…

 

Důležitý faktor úspěchu: Nízká cena

Je třeba připomenout to, že úspěch bílého červa je dán i jeho nízkou cenou. Ano! V porovnání s jinými výrobci jsou tyto kuličky pořád o dost levnější, protože kilo těchto koulí lze získat pod 100 korun. A to jsou prostě peníze, na které se jiné kuličky dívají z velké vzdálenosti.

Rybáři tohle boilies mají rádi i díky nízké ceně…

Jasně, i tyto koule si „užily své“. V momentě, kdy rybáři zjistili, že KAPRPRO nabízí tak levné koule, začaly se množit teorie o „zpracovaném odpadu“. Jenže! Velkou výhodou této rodinné firmy je to, že ona není závislá na rybářských potřebách. Co z toho vyplývá? V ceně oněch koulí tak nemusí být marže pro prodejce rybářských potřeb! Takže výsledná cena je o tuto položku nižší.

Takže pochopitelně i tato nízká cena je velkým faktorem úspěchu těchto bílých koulí od české firmy KAPRPRO. Je prostě rozdíl dát za 5 kilo boilies na krmení méně jak 500 korun, anebo 1000 korun. A k boilies se vrací velké procento rybářů, protože jim na jejich oblíbených vodách prostě funguje.

 

Hnijící červ je fenoménem

Páchnoucí odér se stal jedním ze symbolů české firmy KAPRPRO. Jednu dobu bylo toto boilies opravdu hodně velkým hitem, kdy „zaplavilo“ nejednu rybářskou diskusi. A není se moc čemu divit, protože právě toto boilies dokázalo spojit výborné vlastnosti takovým způsobem, jakým se jiní výrobci odmítli vydat.

Tohle boilies se zařadilo mezi fenomény česko-slovenského trhu

Od té doby začala česká firma KAPRPRO tuto smradlavou příchuť přidávat i do další nástrah a návnad. Rybáři si tak kromě boilies mohou obstarat klasické pelety nebo krmné směsi. K dostání jsou ale i tekuté atraktory (esence, CSL), aby si rybáři mohli popřípadě zatraktivnit i kuličky jiných příchutí, anebo naopak ještě „přidat grády“ bílým kuličkám.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné boilies hnijící červ za pár korun! Zjistěte více

Všechny tyto produkty spojuje jedna zásadní vlastnost – specifický smrad, kvůli kterému se například kurýři dívají na rybáře s hodně zvláštním výrazem ve tváři. Jenže ono to nejde jinak! Tyhle produkty s koncentrovaným odérem dokážou ve vodě divy, které se „přetavují“ v krásné úlovky nádherných ryb. Doufám, že to tak zůstane ještě dlouho…

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -