DomůNovinkyKomplikace na populárních revírech! Rybáři si musí dávat velký pozor, kde parkují!

Komplikace na populárních revírech! Rybáři si musí dávat velký pozor, kde parkují!

- Reklama -

Západočeský územní svaz informoval rybáře o tom, že Plzeňský kraj vydal nařízení ohledně zřízení přírodního parku v daném úseku řeky Berounky. Co to pro rybáře znamená? Jde především o to, že toto nové nařízení zakazuje vjezd nebo parkování vozidel mimo pozemní komunikace. Na toto nařízení je dávat třeba pozor při cestě a parkování rybářů na oblíbená místa v daném úseku Berounky.  

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

„Od 26. 6. 2021 vešlo v platnost nové Nařízení Plzeňského kraje ze dne 24. 5. 2021, o zřízení přírodního parku „Berounka“ a o omezení využití jeho území. Toto nařízení usměrňuje činnosti na dotčeném území a zakazuje vjezd a setrvání motorových vozidel mimo pozemní komunikace,“ napsal Západočeský územní svaz.

Proč vlastně došlo k zřízení přírodního parku „Berounka“. Plzeňský kraj si dal za cíl chránit jedinečný ráz řeky Berounky před dopady, které by mohli způsobit někteří lidé. „Cílem zřízení přírodního parku je vytvořit podmínky pro zachování předmětu ochrany a jeho ochrana před jeho poškozením škodlivou lidskou činností,“ uvedl Plzeňský kraj v nařízení.

„Bez předchozího souhlasu příslušného orgánu ochrany přírody vydaného nelze na území přírodního parku vykonávat činnosti, které by mohly snížit nebo změnit krajinný ráz anebo způsobit zničení, poškození nebo rušení dochovaného stavu tohoto území. Mezi tyto činnosti patří zejména: (mimo jiné) vjezd a setrvání motorových vozidel mimo pozemní komunikace a místa vyhrazená se souhlasem orgánu ochrany přírody ke kempování a táboření,“ píše se v nařízení Plzeňského kraje.

Podle mapy revírů na webu Českého rybářského svazu lze vidět, že toto omezení se může dotknout třeba těch rybářů, kteří rybaří na revírech Berounka 10, Berounka 9, Berounka 8 a Berounka 7.

 

Kde se přírodní park Berounka nachází?

V nařízení Plzeňského kraje jde vyčíst, že přírodní park Berounka, ve kterém platí daná pravidla, se nachází na katastrálních územích hned několika obcí. Pro lepší představu pak přikládáme i mapku přímo z nařízení Plzeňského kraje, která byla jeho součástí.

Přírodní park se rozkládá v katastrálních územích Bohy, Bolevec, Borek u Kozojed, Brodeslavy, Břasy, Břízsko, Bujesily, Bukovec, Červený Hrádek u Plzně, Čivice, Dolany u Plzně, Doubravka, Druztová, Hlince, Holovousy, Hřešihlavy, Chlum nad Berounkou, Chrást u Plzně, Chříč, Kaceřov, Kladruby u Radnic, Kostelec u Nadryb, Kozojedy u Kralovic, Kříše, Lhotka u Radnic, Liblín, Nadryby, Němčovice, Nynice, Olešná u Radnic, Planá u Nynic, Prašný Újezd, Rakolusky, Robčice, Sedlecko, Senec u Plzně, Smědčice, Střapole, Studená u Chříče, Svinná u Hlohovic, Třímany, Újezd, Újezd u Svatého kříže, Vranovice u Břas, Všehrdy u Kralovic, Všenice, Zvíkovec.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,jsem slušný rybář! Srdcař,miluju Berounku, jezdím chytat ryby na Berounku 7 od 5 let a teď mi budou zelený zakazovat si rozložit bivak,to si snad dělaj srandu!Tak ať mi zaplatí vercajk nebo ho nahazu do řeky!Nebo to mám po 30 letech pověsit na hřebík? Mám opravdu vztek!Až tam uvidím nakyho bodaře s karavanem tak vemu tyč a vemu spravedlnost do svých rukou, když boj tak boj🤙. Děkuju nespravedlnosti!!!!

  2. Jo a ještě něco,ten kdo dělá bordel jsou tak jedině vodáci, kteří své výkaly ani neuklidí, protože neví,co je to lopatka a své místo důkladně uklidit!!!

  3. To je banda hovad zelenejch. Rybáři nesmí nic a vodáci si můžou dělat co chtějí, jezdí si klidně do půlnoci i po půlnoci, na rybáře nadavaji ,že je omezují. Bordel a nasráno po nich zůstává všude!
    Jo hold asi nová doba

  4. Ahoj Pavle,neboli zdravím Zvíkovec,to je neskutečný jak nám berou svobodu,tu si nesmíme nechat vzít!!!!Tohle naprosto nechápu… Vy priblblici nechte nás žít,nás srdcare a starejte se radši o ty lidi co nám berou v uvozovkách naše místa,na které jezdíme od dětských let👊Zdravím Chříč

  5. Ještě bych chtěl něco podotknout, samozřejmě že si každý rybář může chytat kde chce, když má povolenku,ale lepší bude, když si budete chytat na svých revírech a necpat se do našich rajónů v uvozovkách.Nemyslim to zle,ale drobet se nad sebou vy rádoby rybáři z dalekých krajů zamyslete,kdo je chytrej tak mě asi chápe.Takze rybáři-srdcari Petrův zdar ✊✊✊✊✊

  6. Aneb slova klasika ,,za tohle jsme klíčema nezvonili“ samozřejmě chápu že je nutné chránit a zachovat pro další generace ,ale čeho je moc toho je příliš ať si dají ty zelený zabedněnci ruku a srdce a řeknou že nemám pravdu :. Každý rybář má své oblíbené destinace a je spíše k prospěchu ochrany daného místa protože ,, své místo udržuje a uklízí po vodácích či jiné havěti protože se na toto místo opakovaně vrací (vy tupci) samozřejmě že se najdou výjimky jako u všech spolků ale takový nějaký dobytek se rybářem ani nazvat nedá . Takže místo toho abych si šel na dva tři dni odpočinout k vodě mám jezdit každý večer domů? Když mám řeku pár set metrů pod barákem? Tak ať s tím všichni ti bez mozku počítají 😏 Jako by nestačilo že pod Zvíkovec už tři roky nepřišla ani šupina😡😡😡

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -