DomůNovinkyLetní kontroly rybářů: rybářské stráži na některých vodách pomáhá policie

Letní kontroly rybářů: rybářské stráži na některých vodách pomáhá policie

- Reklama -

S nastupujícími prázdninami se na některých vodách zvýšil rybářský tlak. A s ním jsou spojené i kontroly rybářské stráže. Na některých revírech pak porybným pomáhají také policisté.

Nedávno proběhlo zahájení dravců, na některých revírech pak začalo i non-stop rybaření. A do toho jsou tady prázdniny. Na některých lokalitách se tak zvýšil rybářský tlak. A na to reaguje také rybářská stráž, která aktivně rybáře kontroluje. Některým porybným pak pomáhají i policisté.

 

Stráž s policií kontroluje na více revírech

Policie pomáhá třeba rybářské stráži v Brandýse nad Labem. Tady se kontrola zaměřila na Probošťská jezera, ale také na revír Labe 18. A právě na těchto vodách porybným pomáhala policie, která měla s sebou dokonce psy. Kontrola nezjistila nějak závažné excesy, jen jeden rybář přišel o povolenku za nepřítomnost u prutů. O kontrole informoval portál aktualnezbrandyska.cz.

Podobné kontroly, kdy rybářské stráži pomáhá policie, nejsou výjimkou. Třeba na Plzeňsku porybným nedávno pomáhali policisté na Hracholuské přehradě, informoval o tom Západočeský územní svaz. Při této kontrole na revíru působily hned 4 skupiny, kdy v každé z nich byl člen rybářské stráže, policista, a pak zástupce Povodí Vltavy.

Proč vlastně policisté rybářské stráži pomáhají s kontrolami? Jedná se o to, že rybářská stráž většinou kontroluje především dodržování „rybářských pravidel“. Policisté se pak zaměřují třeba na přítomnost alkoholu u vůdce malých plavidel nebo táboření.

Západočeští rybáři pak uvedli, že rybářská stráž a policie řešili hned několik přestupků: „Během kontroly byla zjištěna řada přestupků a zadrženo několik povolenek. Obdobné akce budou probíhat pravidelně, a proto prosíme lovící o dodržování všech zákonů.“

 

Pozor na špatné parkování!

Jak z varování západočeských rybářů vyplývá, tak rybáři by určitě měli dbát na dodržování platných pravidel. Rozhodně by pak měli nejen dodržovat „rybářská pravidla“, ale také například zákazy vjezdu. Ano, tato problematika je už klasickým „letním folklórem“, kdy rybáři dostávají pokuty za špatné parkování u vody.

Jenže ono to jinak nejde. Třeba při loňské letní sezóně rybáři parkovali auta přímo ve vypuštěné Nechranické přehradě. Rybářům ze severočeského územního svazu tak tehdy nezbývalo nic jiného než spustit intenzivní kontroly.

Někteří si pletou přehradu s veřejným kempem, čímž se vystavují možným postihům,“ komentovali tehdy situaci severočeští rybáři. Všechny rybáře tak na závěr upozorňujeme: dbejte platných pravidel a nepřidělávejte si zbytečně starosti. Nenechte si zkazit prázdniny u vody!

Zdroj: Západočeský ÚS a aktualnezbrandyska.cz, ilustrační foto: Severočeský ÚS (se souhlasem) a InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Pořád jenom orlík,labe.co třeba kontroly na Sázavě?tam to vypadá jako kdyby rybářský řád vůbec nebyl.karavany u vody,opilí rybáři kteřý konzumují,vyvrhují ryby přímo na břehu,rozdělávání ohnů u vody atd atd.pochybuju že někteří vůbec mají povolenku.o odpadkách ani nemluvím.na upozornění nikdo nereaguje.konkrétně revír vlastějovice.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -