DomůAkční nabídkaLov candáta na rybku: jednoduché tipy, díky kterým budete mít více záběrů

Lov candáta na rybku: jednoduché tipy, díky kterým budete mít více záběrů

- Reklama -

Lov candáta na rybku je oblíbenou rybolovnou metodou. Není divu! Právě rybaření na rybičku patří k těm nejúspěšnějším metodám při lovu candáta. Přesto! I toto rybaření lze vylepšit několika triky.

Taky to tak milujete? Sedíte na břehu oblíbeného revíru, nad krajinou už padá tma. Najednou se kus pěny před špičkou prutu rozjede. Záběr! Po záseku lze cítit, že na druhém konci něco je. A za další chvíli se ve světle čelovky rozzáří oči candáta. Tohle rybaření má prostě své neopakovatelné kouzlo. Jak být při lovu candáta úspěšný? Více záběrů vám můžou zajistit tyto jednoduché tipy…

 

Nadlehčená mrtvá rybička nad dnem

Při lovu candáta na rybičku rybáři často používají montáž na položenou. Ono to dává smysl, protože právě u dna candáti často pátrají po kořisti. Jenže! Co když je na dně nějaký nepořádek, do kterého by mohla nástraha zapadnout? Pomůcku pro nadlehčení rybičky FOX Rage Predator Kebab and Baits Popper Kit najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Aby rybička NEZAPADLA do nepořádku na dně, je možné použít tuto šikovnou pomůcku od renomované značky FOX Rade Predator. Jedná se o jednoduchou sestavu, na kterou lze nastražit kusy mrtvé rybičky nebo celou mrtvou rybičku. A v čem je ten princip?

Díky plovoucí kuličce rybář šikovně nadzvedne celou nástrahu nad dno. Takže lovec má v tu chvíli jistotu, že nástraha nebude ležet v napadaném nepořádku. Právě tento nepořádek je často k vidění na podzim, když ze stromů padá odumřelé listí.

VIDEO: Prohlédněte si princip fungování sestavy na podvodních záběrech

Použití celé sestavy je opravdu maximálně jednoduché, ale velmi efektivní. Rybář je s touto vychytávkou schopný vytvořit parádní nástrahu, kterou candát nepřehlédne. Pokud tedy jezdíte na náročné lokality s velkými nánosy nepořádku, rozhodně tohle zkuste. Sestavu pro vytvoření nadlehčené rybičky najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

 

Páchnoucí rybička na dravce

Asi není žádným tajemstvím, že candáti při lovu používají i čich. Právě s jeho pomocí jsou noční dravci schopni lépe detekovat kořist, po které pátrají. Toho by měli využít i rybáři tak, že posílí pachovou stránku nastražené rybičky. Sprej na candáty najdete na e-shopu Chyť a pusť za super cenu.

Sprej na dravce Chyť a pusť

Jak toho docílit? Je to naprosto jednoduché: stačí použít speciální sprej na candáty, který naneseme na nastraženou rybičku. Stačí sprej namířit na nástrahu, a pak několikrát stříknout atraktivní tekutinu na nástražní rybičku. Tím na ní vytvoříme páchnoucí vrstvu, která výrazně posílí pach nástrahy.

Aby byl účinek co nejlepší, je ideální několik desítek vteřin počkat. Díky tomu se totiž atraktivní tekutina více „zažere“ do mrtvé rybičky, takže ta tak bude déle vydávat pro candáty lákavý zápach. Tento pach se pak velmi dobře šíří i ve studené vodě, takže sprej na candáty je ideální i v pozdějších měsících rybářské sezony.

A ještě jeden tip: někteří rybáři dělají to, že rybičky vloží do krabičky, a pak je postříkají sprejem na candáty. Následně nechají tyto rybičky několik dní v chladu. Zase: tímto postupem rybář docílí toho, že rybička nasaje tekutinu hlouběji „do masa“, takže nástraha tak bude intenzivněji páchnout.

Myslete na to, že candáti při lovu kořisti využívají i čich. A proto je rozumné lovící dravce upozornit na přítomnost snadno dostupné kořisti s pomocí zmíněného spreje. Jedná se o účinné vylepšení, které může přinést více záběrů od candátů. Sprej na candáty najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -