DomůAkční nabídkaLov candátů na mrtvou rybičku: Jak mít více záběrů ve studené vodě?...

Lov candátů na mrtvou rybičku: Jak mít více záběrů ve studené vodě? Zkuste tohle

- Reklama -

Závěr rybářské sezóny bývá častokrát ve znamení lovu candátů na mrtvou rybičku. Není se co divit! I za nízkých teplot jsou candáti nádherně aktivní, takže rybář si může perfektně zachytat.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

A to hlavně na přirozenou kořist těchto dravců – na nástražní rybičku. Věděli jste, že i na první pohled dokonalou nástrahu lze ještě vylepšit? No ano! Nástražní rybičce můžeme výrazně zesílit její pachovou stopu. Jak? Je to jednoduché!

Candáti se při hledání potravy řídí i velmi citlivým čichem. Ano! Jednoduše řečeno: Kdyby candáti neměli tak vytříbený čich, tak by nebyli tak dokonalými predátory. Candát je tak schopný díky pachové stopě raněné nebo uhynulé kořisti mnohem rychleji najít vyhledávaný „cíl“! A právě toho by měli využít rybáři! Pokud totiž candáti reagují na silné živočišné pachy, pak není na škodu tuto pachovou stopu posílit i u nástražní rybičky…

 

Posilovač ve spreji Sensas Bombix

Dokonalý tekutý atraktor, který má skutečně hodně koncentrovaný odér. Vývojáři z firmy Sensas dokázali vytvořit opravdu silný posilovač s výrazným odérem rybiny, který dokáže posunout účinnost nástražní rybičky o „několik levelů“ výše. Skutečně! Pokud rybář použije tento posilovač na nástrahu na candáty, tak ta bude vydávat mnohem silnější pachovou stopu. Posilovač na nástrahy na candáty je dostupný na e-shopu Chyť a pusť.

A o to jde! Candáti sice mají dokonalý zrak, s pomocí kterého dokážou lovit i za hodně špatné viditelnosti. Ale! Tihle dravci se při hledání kořisti řídí i citlivým čichem. Takže! Pokud rybář nahodí do vody silně páchnoucí „kus masa“, pak zvyšuje šanci na záběr od lovícího candáta.

Ten princip je stejný jako u nástrah na kapry! Pokud rybář nadipuje takovou nástrahu, tak ta začne vydávat koncentrovanější vůni, na což ryby velmi dobře reagují. To samé platí u candátů! A právě u dravců dává takové zatraktivnění nástrahy ještě větší smysl, protože candát dokáže tenhle pach mnohem rychleji zachytit.

Posilovač na candáty ve spreji Sensas Bombix se používá naprosto jednoduše! Jak? Prostě vezměte sprej a nastříkejte páchnoucí tekutinu na nástrahu. Pak nechte ideálně několik desítek vteřin působit, aby se páchnoucí tekutina „zažrala“ do nástrahy. Díky tomu se bude po vhození do vodního prostředí uvolňovat delší dobu.

Malý tip: Pokud chytáte candáty na mrtvé rybičky, které si skladuje v mrazáku, pak není na škodu do sáčku nastříkat tuto páchnoucí tekutinu. A normálně nechte mrtvé nástražní rybičky v tomto koncentrovaném roztoku „naložené“. Proč? Při déle trvajícím působení se páchnoucí tekutina do rybiček ještě lépe zažere, a následně bude ještě déle působit. Super!

Páchnoucí roztok Sensas Bombix nepoužívají jen rybáři, kteří chytají na mrtvé rybičky. Ne! Tenhle roztok ve spreji velmi rádi stříkají na umělé nástrahy i milovníci přívlače. Ano! Vývojáři ze Sensas tuto tekutinu vymysleli tak, aby krásně držela na povrchu umělé nástrahy dlouhou dobu, takže i ta bude smrdět jako přirozená kořist.

Bacha! Netvrdíme, že tento páchnoucí roztok na candáty je všemocný. To rozhodně ne! Pokud například rybář při lovu candátů zvolí nevhodné místo, pak může mít „rybičku ze zlata“, ale záběr stejně nepřijde. Ten princip je ale jasný: Pokud chceme při lovu candátů udělat maximum, pak rozhodně tento páchnoucí roztok doporučujeme. Candát má díky silnějšímu pachu mnohem větší šanci na rybičku rychleji narazit. Dip na candáty je dostupný na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -