DomůNovinkyVIDEO: Útok candáta na nástražní rybičku! Jak candáti útočí na kořist?

VIDEO: Útok candáta na nástražní rybičku! Jak candáti útočí na kořist?

- Reklama -

Candáti jsou jedni z nejvíce populárních dravců na našich revírech. Není divu! Tyto ryby jsou opravdu nádherné, a je třeba také připustit, že maso z candátů je kulinářským klenotem. I proto se za těmito dravci vydává celá řada česko-slovenských rybářů. Mezi nejúspěšnější metody lovu těchto dravců jednoznačně patří chytání na nástražní rybičku. Viděli jste ale někdy to, jak candát na takovou nástrahu útočí?

Ilustrační foto: InRybar.cz

Na rybářském kanále na YouTube, který se jmenuje Selfie Fish Jim, je k vidění několik podvodních videí, na kterých jde částečně vidět útok candáta na nástražní rybičku. Ano! Úhel pohledu na videu není úplně dokonalý, přesto podobných „studijních materiálů“ není mnoho. Zejména, pokud mluvíme o útoku candáta na nástražní rybičku.

A právě na jednom videu jde částečně tento moment vidět. Na videu je zachyceno to, jak candát zaútočí na nastraženou kořist. Ten, kdo by čekal nějaký drtivý útok, a následně zběsilý úprk, tak ten by se spletl. Candát totiž připlave k nástražní rybičce a začne ji kousat „jako pes klacek“. Tohle je hodně zajímavý moment!

VIDEO: Útok candáta na nástražní rybičku!

Ještě zajímavější je potom moment, kdy candát rozpozná zradu, a zřejmě ucítí háček. V tu chvíli se snaží rybičku okamžitě vyplivnout. A to i přesto, že už ji měl skoro až v krku. Háček se na okamžik dokonce zasekne o candátovu tlamu, ovšem dravcovi se nakonec povede háček s rybičkou vyplivnout. Jenže! Namísto toho, aby dravec odplaval pryč, tak zaútočí znovu! Zajímavé video!

VIDEO: Jak candát útočí na kořist? 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. 👍 parádní videa. Candát si vychutnává návnady, mě vždy rybičku popotáhl a nechal za chvilku opět popotáhl a když ucítil odpor tak pustil rybičku. Je to velmi chytrá ryba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -