DomůAkční nabídkaLov kapra ve studené vodě: boilies, které výrazně voní i za nízké...

Lov kapra ve studené vodě: boilies, které výrazně voní i za nízké teploty

- Reklama -

Hodně rybářů na začátku sezóny řeší, jakou nástrahu použít do studené vody. Nízká teplota vody dokáže lov kaprů pořádně ztížit. Máme pro vás tip na nástrahu, která skvěle pracuje i za nízkých teplot. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Proč je lov kaprů ve studené vodě někdy komplikovaný? Jde o to, že ve studené vodě se tak dobře neuvolňují pachové a pevné částice z nástrahy. Výsledek proto někdy vypadá tak, že na dně leží kulička, která ve studené vodě „nic nedělá“. Právě proto se vyplatí v takových podmínkách využívat speciální nástrahy.

Jde o to, že právě tyto nástrahy jsou „stavěné“ tak, aby se spolehlivě rozpadaly i ve studené vodě. A při onom rozpadu tyto nástrahy vypouští do vodního prostředí lákavé potravní signály, ale i drobné částečky. Co použít? Hodně zajímavou nástrahou je speciální boilies do studené vody Fish Activ Plus. Pojďme se na něj podívat blíže.

 

Boilies do studené vody Fish Activ Plus

Tohle je velepoulární nástraha na kapry na začátku sezóny u mnoha česko-slovenských rybářů. Právě toto boilies Fish Activ Plus je vymyšleno tak, aby se spolehlivě rozpadalo i v hodně studené vodě. Boilies do studené vody Fish Activ Plus najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Právě onen atraktivní rozpad je obrovsky silnou zbraní tohoto boilies. To totiž začne pracovat ihned po vhození do vody, kdy nejprve začne uvolňovat silnou vůni. A poté se začne „výrazným způsobem“ rozpadat. Takže na lovném místě vznikne atraktivní a silně vonící sousto. Tohle neodmítne žádný kapr!

Velkou výhodou je, že tato nástraha i po krátkém „pobytu“ ve vodě vytvoří velmi měkký obal, který je pro ryby extrémně atraktivní. Nástraha není nepříjemně tvrdá, takže se dobře nabírá do tlamy i pasivnějšímu kaprovi. Jelikož je nástraha měkčí, tak výrobce doporučuje používat peletové zarážky, které dovolují i daleké hody.

VIDEO: Jak pracuje boilies do studené vody Fish Activ Plus? Ukázka ve videu

Aby byla tato nástraha ještě atraktivnější, tak někteří rybáři k rychle rozpadajícímu boilies přidávají také pop-up kuličku. Právě ta z nástrahy udělá plovoucí, anebo alespoň vznášející se sousto. A to je na začátku sezóny osvědčený fígl, protože taková nástraha nezapadne do nánosů mrtvé vegetace, které jsou na začátku sezóny na revírech často k vidění.

 

K dostání ve špičkových příchutích

Rybáři si mohou toto rychle rozpustné boilies do studené vody vybrat v osvědčených příchutích. Na výběr je třeba legendární lesní jahoda, která má výrazné, ovocné aroma. A právě jahodová vůně patří k tomu nejvíce úspěšnému v rybářském světě. Kromě toho má nástraha lákavě červené zbarvení, které se neztratí ani na zaneseném povrchu.

Pak je na výběr živočišná příchuť spice shrimp. Jde o osvědčené krevetové aroma, které vydává do vodního prostředí lákavé potravní signály. Tohle je přesně to, co rybář potřebuje na kapry, kteří se chtějí po „zimním spánku“ nacpat výživnou, živočišnou potravou.

Na e-shopu Chyť a pusť je pak k dostání i příchuť Nutric Acid, která je doslova magnetem na ty největší kapry. Tato nástraha obsahuje celou řadu „přirozených“ surovin, které kapři dobře znají z jejich přirozeného prostředí. A proto na tuto příchuť tak spolehlivě reagují!

Jestli aktuálně hledáte nástrahu, na kterou si zachytáte i v tu chvíli, kdy to ostatním rybářům nebere, pak doporučujeme právě tuhle. Díky lákavému „chování“ i za hodně nízkých teplot budete mít pod háčkem nastraženou parádní nástrahu, která funguje. Boilies do studené vody Fish Activ Plus najdete na e-shopu Chyť a pusť.   

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -