DomůNovinkyZákaz krmení při rybaření: na TOP rybářské lokalitě platí přísné omezení

Zákaz krmení při rybaření: na TOP rybářské lokalitě platí přísné omezení

- Reklama -

Někteří čeští rybáři si občas stěžují na „příliš přísná“ pravidla na českých vodách. Mnohdy argumentují, že v zahraničí je to lepší. Jak kde! Na věhlasné zahraniční vodě začalo platit tvrdé opatření. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Mezi česko-slovenskými rybáři asi najdeme jen málo jedinců, kteří by neznali ikonické jezero Bled. Právě tato unikátní voda ve Slovinsku láká rybáře z celé Evropy. A to nejen díky kapitálním rybám, ale také zcela fascinujícímu prostředí. Jenže právě tady vešlo v platnost tvrdé opatření!

 

Na Bledu se při rybaření nemůže krmit

Na jezero Bled jezdí také velká spousta česko-slovenských rybářů, kteří si chtějí ulovit jednoho z tamních kapřích velikánů. Jenže mnoho z nich možná v letošním roce cestu na slovinské jezero pořádně zváží. Jde o to, že na jezeře začal platit úplný zákaz krmení při rybaření.

O přísném opatření informoval na konci ledna 2023 rybářský klub z Bledu na webu. Slovinští rybáři uvedli, že na Bledu aktuálně platí zákaz krmení ryb. „Není povolen jakýkoliv druh vnadění a předvnadění,“ napsali slovinští rybáři. Zákaz bude platit až do odvolání.

 

Rybáři se pokusí zákaz na Bledu zrušit

Toto opatření vzbudilo v kaprařské komunitě docela pozdvižení, protože tento zákaz pochopitelně komplikuje lov kaprů, při kterém se hodně krmí. Slovinští rybáři důrazně požadují, aby rybáři na Bledu pravidlo svědomitě dodržovali.

„Je to specifické jezero v kaprovém světě, a pokud chceme, aby to tak zůstalo, je třeba to pochopit a brát na vědomí,“ píše se na webu rybářského klubu.

Proč se toto omezení objevilo v rybářských pravidlech na Bledu? O zpřísnění rybářských podmínek rozhodla slovinská vláda. Nadějí na změnu pak představuje odpor slovinské rybářské komunity, která se pokusí přísný zákaz zrušit.

Proti uvedenému zákazu jsme se odvolali a v průběhu roku se budeme snažit tento nepřijatelný zákaz zrušit,“ informovali odhodlaně slovinští rybáři.

 

Kolik váží nejtěžší kapr z Bledu? 

Rybáři na Bled jezdí jednak díky neopakovatelné atmosféře, kterou umocňuje fascinující prostředí. Zároveň ale tato TOP rybářská lokalita v Evropě láká také na obrovské ryby. Kolik vlastně váží rekordní kapr z této vody?

VIDEO: Podívejte se na rekordního kapra z Bledu, který vážil přes 36 kilo

Hodnota nejtěžší ryby z jezera Bled se nedávno přepisovala. Německý rybář Malte Eckloff totiž dokázal dostat na podložku fascinující rybu o váze 36,8 kilogramů. A předešlý rekord, který vážil 35,2 kilogramů, tak překonal o více jak 1,5 kila.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  • Já si teda krmítka pamatuji odjakživa. A do teď je používám akorát si dělám pořád stejnou směs
   ze šrotu kukuřice a pšenice řepky a pak dám vařenou kukuřici. Ty předražený směsi bych si nekoupil. Nic méně si nemyslím že se voda kazí tím krmením. Spíš je to turismem ono se to projeví všude včetně vody a když je slabší odměna tak je problém a takových vod bude přibývat. Rozhodně to není jen o rybářích ikdyž někteří jsou opravdu mistři výkrmu

  • Ajaj, řekl tupec co nemá ani na dodávku ani na vlek krámů vlastně ani na to,aby jel do Slovinska na ryby,ale závist má pořádnou, že lemploune

 1. Přeji tu největší dodávku a výpravy za rybami do celého světa, protože nezávidím, ale jsem každému přející. Žádné ajajaj.
  Nemám auto, ani motorku, nikdy jsem neměl touhu to mít. A přesto jezdím, v rámci svazových vod, za rybami celou sezónu kde se dá. Vlakem, autobusem, někdy s kamarády. Prostě na rybářský čundr, od 15 let. Spacák, celta. Základní výbava na rybolov. Zachytám si i bez x kilogramového zakrmování. Ale vidím jak se, podle mne, zahání ryba dál a dál od břehů zbytečným překrmováním. A často od zakrmovačů slyším :“ Divný, divný, neberou jako dřív…“
  Proč asi neberou?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -