DomůAkční nabídkaLov sumce na přívlač: účinné nástrahy, které vydráždí sumce k útoku

Lov sumce na přívlač: účinné nástrahy, které vydráždí sumce k útoku

- Reklama -

Konečně je to tady! Zahájení dravců otevřelo vody i všem milovníkům lovu dravců. A mezi ně patří i fanoušci těžké přívlače, kteří se zaměřují na sumce. Máme pro vás tipy na vynikající nástrahy.

Sumcová přívlač je prostě jiná disciplína. Ani tak nejde o to, že rybář potřebuje trochu specifické vybavení. Spíše narážíme na tu atmosféru tohoto lovu. Ve chvíli, kdy sumec „kopne“ do nástrahy, je to neuvěřitelný adrenalin. Následné zdolávání divokého dravce pak celé vzrušení jen umocňuje. Není proto divu, že tohle chce zažít čím dál více rybářů. Na co ale sumce na přívlač chytat?

 

Wobler na sumce MADCAT Tight-S Deep

Tento wobler od sumcařské značky MADCAT nechybí v krabičce žádného ostříleného lovce sumců na přívlač. Tato nástraha totiž nabízí přesně takové vlastnosti, které rybář při lovu „vousatých predátorů“ potřebuje. Wobler na sumce najdete na e-shopu FishMax.cz . Slovenští rybáři mohou objednávat na FishMax.sk . Nezapomeňte použít slevový kód DRAVCI – dostanete pořádně tučnou slevu!

Wobler Tight-S Depp má dokonale dráždivý chod, který vydává ve vodním prostředí extra silné vibrace. Díky tomu tak i sumec, který se při lovu kořisti nespoléhá na zrak, velmi rychle identifikuje „cíl k útoku“. K ještě vyšší dráždivosti woblera pak přispívá i chrastění.

Zásadním plusem této nástrahy na sumce je potom i to, že je hluboce potápivá. Rybář tak může woblera efektivně použít pro prochytávání sumcových úkrytů v hlubokých jamách a za ostrými hranami. Firma MADCAT uvádí, že wobler se potápí do hloubky až 5 metrů, takže je ideální pro lov sumců třeba i na drtivé většině tuzemských řek.

Z našeho pohledu je na této nástraze unikátní i její tvar. Krásně „buclatý wobler“ věrně napodobuje kořist, kterou by si sumec neměl v žádném případě nechat uniknout. Délka nástrahy je potom 16 centimetrů, takže rybář se může spolehnout, že s woblerem skutečně cílí především na sumce.

A nemůžeme zapomenout ani na 70gramovou gramáž, která přispívá k dalekým hodům do velkých vzdáleností. I proto tuto nástrahu používají i rybáři lovící na velkých přehradách, kteří potřebují dostat woblera tam, kam se ostatní rybáři nedostanou.

Úplně na závěr pak musíme zmínit nejdůležitější věc: na woblerech Tight-S Deep od sumcařské značky MADCAT najdeme vynikající háčky, které se vyznačují obrovskou pevností a odolností. Takže ani tvrdá sumcova tlama s drtivou silou je neohne nebo nezlomí. Tenhle wobler musíte mít! Nezapomeňte použít slevový kód DRAVCI, ať získáte tučnou slevu!

 

Wobler SALMO Perch Floating

Absolutní legenda (nejen) při lovu sumců! Tento wobler má na kontě obrovskou spoustu „vousáčů“ díky ideálním vlastnostem při jejich lovu. Wobler SALMO najdete na e-shopu FishMax.cz . Slovenští rybáři pak mohou objednávat na FishMax.sk . Nezapomeňte použít slevový kód DRAVCI!

Tohoto woblera milují především ti lovci sumců na přívlač, kteří chytají na řekách. Proč? Wobler má totiž podlouhlý tvar, který věrně napodobuje malé tlouště nebo i oukleje. Tedy rybí druhy, které jsou v drtivé většině řek zásadní součástí „jídelníčku“ sumců. I proto má tento wobler od legendární značky SALMO tak vynikající výsledky.

Wobler Perch Floating zároveň nabízí agresivní chod, díky kterému ve vodním prostředí vytváří skutečně silné vibrace. Takto výrazných signálů si tak všimne nejeden sumec, takže rychle a spolehlivě vyhledá nástrahu i za těžkých podmínek.

Nástraha SALMO Perch Floating je pak vhodná i pro prochytávání vyšších partií vodního sloupce. Ve chvíli, kdy jde slyšet typické „sumčí pukání“, pak se rozhodně vyplatí nástrahu tahat blízko hladiny. A s touto nástrahou je toho rybář schopný, protože wobler je plovoucí. Palec nahoru!

Wobler má délku 12 centimetrů, což ale neznamená, že na něj nemůže zabrat velký sumec. Naopak! Rybář se ale určitě bude bavit i lovem menších sumíků nebo velkých candátů. I na těchto woblerech pak musíme zmínit vynikající háčky, které neohne ani tvrdý útok velkého dravce, ani následné divoké zdolávání ryby. I na tuto nástrahu se vztahuje slevový kód DRAVCI!

 

Vybavte se na přívlač za výhodné ceny

Na rybářském e-shopu FishMax z Uherského Hradiště aktuálně probíhá slevová akce na obrovskou spoustu vybavení na dravce. Pokud právě doplňujete zásoby na sumce, ale i candáty, štiky, okouny a další dravce, pak se určitě podívejte právě na FishMax.cz!

U produktů se štítkem DRAVCI je potom možné uplatnit zmíněný slevový kód, díky kterému rybář okamžitě dostane tučnou slevu. Rybář tak může při doplňování výbavy na dravce ušetřit pořádný balík peněz!

Zdroj a ilustrační foto: FishMax

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -