DomůNovinkyMasakr na Pálavě: Profesionální rybářská stráž likviduje pytláky na „Mlýnech“

Masakr na Pálavě: Profesionální rybářská stráž likviduje pytláky na „Mlýnech“

- Reklama -

Novomlýnské nádrže patří k vyhlášeným rybářským lokalitám. Bohužel přitahuje i takové lovce, kteří nerespektují platná pravidla. Častokrát jde o rybáře z ciziny, které „nejde“ ani pořádně potrestat. 

Foto: Profi RS Moravského rybářského svazu

Téma zahraničních rybářů, kteří velmi vážně porušují platná rybářská pravidla na tuzemských vodách, je součástí rybářských diskusí odjakživa. Teď ji opět silně rozvířil známý rybář Rudolf z Dobrovolníků Pálavy. Právě ten rybářské veřejnosti zprostředkovává informace o činnosti rybářské stráže, která kontroluje na Nových Mlýnech.

Tentokrát rybář Rudolf zveřejnil text, který za rybářskou stráž na Nových Mlýnech sepsal vedoucí profesionální rybářské stráže Pavel Š. Ten jednak uvedl několik případů, kdy rybářská stráž dopadla skupiny rybářů z ciziny při jejich masakrování ryb. Pak ale také uvedl, že s trestáním těchto lidí to není v České republice vůbec jednoduché.

 

Rybáři z ciziny masakrují na Nových Mlýnech ryby

Profesionální rybářská stráž, která kontroluje na Nových Mlýnech, zveřejnila děsivé fotografie nachytaných ryb, které si ponechali „rybáři“ z ciziny. „Zejména na Dyji 7 často potkáváme rybáře s rakouskými SPZ na autech, ale různých národností, téměř výhradně ze států na východ od nás, případně z Polska,“ píše za profi rybářskou stráž Pavel Š.

Většinou ale nejde o pytláky, protože rybáři z ciziny mívají u sebe platné doklady. „Loví většinou na nečlenské povolenky, mají dlouhodobé rybářské lístky (a to i ti, kteří neumí česky téměř ani slovo) a při lovu často praktikují způsoby a chování, které jsou v silném rozporu s platnou legislativou či rybářskou etikou. Místo na břehu po jejich odjezdu také obvykle bezpečně poznáte,“ dodává profesionální porybný.

Profi rybářská stráž z Nových Mlýnů tak například dopadla rybáře, kteří měli ve vezírku kapry od 40 do 70 centimetrů. Anebo skupinu 14 lidí, která tábořila na Dyji 7, a která lovila ryby s pomocí tenatových sítí. Na této lokalitě pak porybní dokonce narazili i na skupinu 6 cizinců bez oprávnění, kteří měli vezírek plný ryb.

 

Jde tyto „rybáře“ trestat?

Asi každý rybář si řekne, že po takovém chování by měl následovat opravdu tvrdý trest. Ale jak je to ve skutečnosti? Pokud někdo volá po opravdu rázném řešení, tak ho vedoucí profesionální rybářské stráže z Nových Mlýnů zklame. Ten totiž jasně uvedl, že s trestáním těchto rybářů je to více než problematické.

„Jelikož nejsou členy MRS či ČRS, nelze s nimi vést kárná řízení a na místě zadržené rybářské vybavení mívá nevalnou hodnotu. Jediným postihem jsou tak pokuty, které jsou na cizincích často obtížně vymahatelné a jejich výše, zvláště v případě pytlačení, rozhodně neodrazují,“ uvádí profi porybný z Nových Mlýnů.

 

Jak rybářské stráži pomoci?

Je třeba si uvědomit, že Novomlýnské nádrže jsou obrovskou lokalitou, kterou nelze hlídat non-stop. Ovšem tamní rybářské stráži mohou pomoci i rybáři. Stačí mít oči na pozoru, a v případě podezření na pytlačení nebo jiné porušování pravidel ihned kontaktovat porybné.

Zvedněte telefon, a prosím, kontaktujte rybářskou stráž nebo policisty. Seznam kontaktů (nejen) na novomlýnské porybné najdete na webu Moravského rybářského svazu. Nejhorší je neudělat nic!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

31 KOMENTÁŘE

  • Pěšky k vodě určitě nepřišli. Zabavit auta, urychleně změnit v zákoně o pytláctví výši pokuty na částku z které jde strach, dát za pytláctví v urychleném řízení třeba i tři měsíce vězení… Dát jim přes ****** ? Tak to budeme my kteří se budou zodpovídat z ublížení na zdraví! A jen nebýt tolerantní! Nás v zahraničí také čeká tvrdý trest za každé sebemenší porušení zákona.

  • Miro, probuďte se a nepište hlouposti. Toto není otázkou jedné vlády. Toto je problém neřešený dlouhé roky.

  • Proč kopete zrovna do Angličanů? Nebo jste jen trapný a všude se musite navážet do UA a ani nevíte, jak se píše její mezinárodní symbol?

 1. Tyhle věci se vyřizovaly spolehlivě uvnitř komunity. Kdyby pytláci dostali od místních párkrát pořádně přes hubu ,hned by se situace zlepšila.Na soudy a policii se nedalo v těchto věcech spolehnout nikdy, a taky mají jiné úkoly. Vyprášit kožich a nádobíčko ekologicky zlikvidovat.

 2. Bez pořádných zákonů a vymahatelnosti práva se jim nic nestane. Moc dobře to vědí, šmejdi. Tady pomůže jen soudce „Linč“

 3. Podobnou zkušenost mám i z Jižních čech,narazil jsem na skupinu „Válečných uprchlíků“ která brala vše co se chytlo.Pochopitelně žádné doklady,jen pytel na ryby.Marný boj.

  • Já mám dojem,že u nás je pytláctví trestný čin.Či-li cizinec,který porušuje naše zakony,tak okamžitě do kriminálu a nebo mu dát takovou nakládačku,že si bude lízat rány 2 měsíce a když uslyší Česko,tak se posere strachy.Vždy platilo a platí : na hrubý pytel hrubou záplatu.Nesrat se s nimi.

 4. skvělá práce od rybářské stráže,takových kontrol by mělo být víc a víc a nejen na zmiňovaném revíru je to problematika celé republiky ale většina porybných od toho dává ruce pryč a dělají že to nevidí..

 5. Jsme komici, použít zkušenost z jiných států,příklad Rakousko .Zabavit třeba i auto než zaplatí,jak to dělají oni!Ale my jsme národ Švejkův. Jak je to jednoduché ,když se chce tak to jde a nehledají se paragrafy.Jeto přestupek tak nepárat se snímá,zaplať nebo nepojedeš domů a byl by konec.Oni si dělají ještě z toho srandu?Co jsme to za národ ?Po domácích by se i „ střílelo“

 6. V Praze na náplavce na Rašínova nábřeží to taky UK rozbalili. a chytali jako by se nic nedělo 6 prutů pivo vodka a pohoda. Bydlím hned za Prahou 2km a tady taky pytlačí myslej si že v tom rákosí je nikdo nevidí. Nebo postavaji jen tak okolo a mají to schované v tom rákosí. Šmejdi

 7. Je to problém který se týká celého našeho státu. Nás okupují především Poláci. Nevím jak to mají cenově při nákupu povolenky,ale já když jedu např. na Slovensko,tak se pěkně prohnu už za nákup týdenní povolenky. A za další, mám dojem, že u nás za pitlactvi hrozí až dva roky vězení. Nejsem si jistý. Doporučuji, zadržet majetek, vazba dokud nebude uhrazena škoda vyhoštění že země a doživotní zákaz rybolovu na našem území. Je třeba konečně jednat a né pořád jenom kecat.

  • Podobné je to i na menších vodách, například i na Zlínsku… sedí tam, chlastaji, dělají bordel, nerespektují nic a na soukromý revír privolane městské policii jeden nerozuměl, druhý byl jen odvoz a třetí nemohl ani stat… a zrovna jim nešel otevřít kufr… takze skoda vlastne zadna, slovni pokarani od predsedy spolku a zdar… výsměch…. a porybny tam udělá co, když se tam nedávno pobodali i mezi sebou… hnus

 8. Zdravím všechny podstavec rybáře, tento nešvar u našich vod je zcela běžný a bohužel nikdo s tím nic nedělá. Například z části na Slapské přehradě jsou ve vodě bedny různého tvaru a druhu na mnoho ryb a to velikosti ,,teď jsem se vypnul ,, . Když na to upozorním dostanu odpověď,,málem ti slepicim,, . Porybny tu nebyl 30let a tak si tu tito pánové řadí jak chtějí.

 9. Jediná možnost je, zakazat jim u nas chytat, nemaj uctu k nicemu zivemu a ani k prirode, co chytej, hned zlikvidujou, zasadne nikdy nic nepusti, nejaky zakony je vubec nezajimaj a o vztahu k prirode ani nemluvim, vsechno v okoli pokacej, oloupaj kuru a jako bonus tam nechaj paradni bordel, okamzite jim zakazat u nach chytat, k cemu je tu mame? Jedna se temer skoro vzdy o Ukrajince !!! STACI SE PODIVAT, JAK TO VYPADA U NICH, OKOLO KAZDY VODY JEN BORDEL A VYRABOVANY VODY !!! Rybarska straz super, ale kolikrat je problem dat Ukrajince do klidu, jelikoz casto radne posileny alkoholem, je z jejich strany vyvijena agrese. A pokute se jen vysmejou, kterou stejne nezaplati. Jedina moznost je zakazat jim rybolov a nebo za poruseni je vzdy poradne seřezat.

 10. Tak se na to můžeme vy….. A nechat to cizíncum. Není zákon o pytlactví. Pro našince ano a cizinec nic divné.

 11. V okolních zemích, pokud neuhradíte pokutu, dostanete do pár měsíců zákaz vstupu,nebo dokonce doživotní zákaz vstupu na území daného státu ……Pokud by toto porušil, už se dopouští trestného činu a ne přestupku z kterého mají jen srandu……A cizinci pracující v CR by si sakra rozmysleli vyhoštění……

 12. Od určitě doby se říká cizinci ale všichni víme odkud vítr vane jsou to naši hosté z Ukrajiny. Tenhle problém je všude třeba Humpolec Hadina katastrofa

 13. Asi co takhle do pasu razítko Nežádoucí,zabavit všechno vybavení a majetek a táhni od kus jsi přišel. U nás na rybníkách je to úplně stejný. Co na háčku to do sáčku. Když je policajti vyhodí tak jsou tam za hodinu znovu.

 14. Taky přidám svou trošku do mlýny, funkci dobrovolné RS vykonávám od července, za tu dobu mám chycené 3 pytláky a zadrženy 2 povolenky (jedna byla občanovi čr a zbytek všeho jde na vrub přivandrovalcům z Ukrajiny)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -