DomůNovinkyMasakr ryb: pytlák zapomněl síť v jezeře. Porybní v ní našli shnilé ryby

Masakr ryb: pytlák zapomněl síť v jezeře. Porybní v ní našli shnilé ryby

- Reklama -

Nepříjemný nález se povedl polským porybným. Ti v jezeře Kopanickie ve Wolsztynském okrese našli nataženou síť. O to nechutnější byl tento zážitek proto, že v ní bylo asi 50 kilo shnilých ryb.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O nechutném nálezu informovala polská rybářská stráž z Poznaně na sociálních sítích. Tam porybní napsali, že jejich kolegové z obce Chrzypsko Wielkie našli nataženou síť v jezeře Kopanickie, které leží na trase mezi Poznaní a Zelenou Horou. Jak vidno, tak pytlák na tuto síť z nějakého důvodu zapomněl

 

V sítí byly rozkládající se ryby

Polští porybní při kontrole na jezeře Kopanickie narazili na nataženou síť, kterou nastražil nějaký pytlák. Rybářská stráž tak při nálezu na nic nečekala a začala síť z jezera vytahovat. Jenže už na lodi bylo porybným jasné, že tohle nebude příjemná práce.

Z fotografií je patrné, že do sítě se zamotaly ryby, které následně uhynuly. A ty se začaly rozkládat. „Obrázek, který se strážníkům naskytl, byl šokující. Sítě obsahovaly asi 50 kilogramů mrtvých ryb v rozloženém stavu,“ uvedli porybní z Poznaně.

To, že mrtvé ryby byly v opravdu silně rozloženém stavu, prozrazují i některé fotografie, které polská rybářská stráž zveřejnila. I tak se ale rybářské stráži z natažené sítě podařilo osvobodit 8 živých ryb, které porybní šetrně pustili zpátky na svobodu.

Polští porybní ještě uvedli, že síť musela být podle míry rozkladu některých ryb v jezeře déle jak měsíc. Páchnoucí zdechliny pak rybářská stráž předala hospodařícímu rybářství, které je muselo zlikvidovat.

 

Tonoucího pytláka odvezli do nemocnice

Případy pytláctví nejsou v Polsku žádnou výjimkou. Na konci února 2023 jsme psali o tom, že na jezeře Wielkie zasahovali hasiči, kteří dostali oznámení o tom, že do vody spadla osoba ze člunu.

Na místo tak vyjelo 12 hasičských jednotek, kterým se povedlo tonoucího se muže zachránit. Tomu ale selhaly životní funkce, které se záchranářům povedly obnovit. Sanitka tak muže okamžitě odvezla do nemocnice. Polské noviny stav zachráněného muže ale označily za velmi vážný.

Později se ukázalo, že muž do jezera natáhl asi 300 metrů sítí, které rybářská stráž vytáhla i s ulovenými rybami. Pochopitelně, lovec neměl rybářské povolení. „Podařilo se také vylovit veslo a kotvu s vlascem, tyto věci byly zamotané. Kotva s vlascem se používá mimo jiné k vylovení sítí z vody,“ vysvětlili polští porybní. 

„Členové rybářské stráže vyrozuměli Okresní ředitelství policie ve Velkopolské Středě, které případ vyšetřuje. Porybní byli vyslechnuti a předali věci a sítě k dalšímu šetření,“ doplnila rybářská stráž z Poznaně.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -