DomůNovinkyPytlák natáhl 300 metrů sítí. Na člunu se převrhl a skončil v...

Pytlák natáhl 300 metrů sítí. Na člunu se převrhl a skončil v nemocnici

- Reklama -

Rybářská stráž z Poznaně informovala o nešťastné události, kdy se ze člunu do vody převrhl jeden lovec. Polští porybní následně zjistili, že šlo o pytláka, který do jezera natáhl 300 metrů sítí. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O případu informovala Státní rybářská stráž z Poznaně na sociálních sítích. Právě tady uvedla, že 25. února hasiči z vesnice Zaniemyśl nedaleko Poznaně dostali oznámení o nešťastné události na jezeře Wielkie.

 

Pátrání po nezvěstném komplikovala tma

Prvotní informace hovořily o tom, že na jezeře se ze člunu do vody převrhl muž. Na místo neštěstí tak vyrazilo 12 hasičských jednotek, které se skládaly i z potápěčů a pátrací skupiny. Celé pátrání po nezvěstném muži komplikovalo to, že bylo okolo 22. hodiny večer.

Hasičům se po chvíli pátrání podařilo nejprve najít prázdný rybářský člun. Web tydzien.net.pl pak uvedl, že 30 minut od nahlášení nešťastné události hasiči našli i nezvěstného muže. Záchranáři zjistili, že muži selhaly životní funkce, ovšem po srdeční masáži se povedlo mužovy životní funkce obnovit.

Zmíněný zpravodajský web pak dodal, že oživeného muže sanitka okamžitě převezla do nemocnice. Ovšem polské médium lovcův stav označilo za vážný. „Není známo, zda muž přežije,“ uvedly polské noviny.

 

Ukázalo se, že šlo o pytláka

Státní rybářská stráž z Poznaně pak také dodala, že převržený lovec, který skončil v nemocnici, neměl platné rybářské povolení. V člunu se navíc našly bedny. Když porybní dorazili na místo převržení, tak narazili celkem na 300 metrů natažených sítí.

„Podařilo se také vylovit veslo a kotvu s vlascem, tyto věci byly zamotané. Kotva s vlascem se používá mimo jiné k vylovení sítí z vody,“ vysvětlili polští porybní. V natažených sítích pak rybářská stráž našla ulovené ryby. Z jedné ze zveřejněných fotografií je patrné, že rybářská stráž v síti našla cejny, štiky nebo candáta

„Členové rybářské stráže vyrozuměli Okresní ředitelství policie ve Velkopolské Středě, které případ vyšetřuje. Porybní byli vyslechnuti a předali věci a sítě k dalšímu šetření,“ doplnila rybářská stráž z Poznaně.  

 

Polští pytláci natahují obrovské sítě

Pytlácká metoda, která byla k vidění ve výše zmíněném případě, není v Polsku žádnou výjimkou. Právě tento styl lovu je mezi polskými pytláky poměrně rozšířený. Například na začátku roku 2023 jsme psali o prosincových zásazích z roku 2022 polských porybných na vybraných lokalitách.

V některých případech polská rybářská stráž našla i 7 rybářských sítí, které měly dohromady délku 350 metrů (někdy i více). V takových „pytláckých pastech“ pak rybářská stráž najde i přes 100 kilogramů ulovených ryb. V tomto případě šlo o candáty, štiky nebo amury.  

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Také jsme jako kluci pytlačili. Měli jsme cívku s vlascem a jeden háček. Pytlačit do sítí je prasárna. Pytlák dostal za vyučenou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -