DomůAkční nabídkaMedové pelety se sladkou vůní: díky malé velikosti na ně chytíte hodně...

Medové pelety se sladkou vůní: díky malé velikosti na ně chytíte hodně ryb

- Reklama -

Vypadá to, že „pravá rybářská sezóna“ je konečně tady! Na revírech je vidět čím dál více rybářů. Chystáte se taky na první vycházku na kapry? Tak to budete potřebovat nějakou atraktivní nástrahu.

Při prvních jarních vycházkách skvěle fungují třeba sladké nástrahy. Právě ty totiž vydávají do okolí omamnou vůni, na kterou kapři po „zimním půstu“ spolehlivě reagují. Mezi největší „sladké klasiky“ jednoznačně patří příchuť med. S nástrahami v těchto příchutích rybáři na jaře slaví velké rybářské úspěchy. A zejména pak s medovými peletami na kapry.

 

Medové pelety v dipu

Tohle je nástraha, která na jaře málokdy zklame. Tyto pelety totiž nabízí takové vlastnosti, které jsou pro jarní vycházky jako dělané. Kromě krásné vůně nabízí třeba nepřehlédnutelné zbarvení. Sladké pelety v dipu najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Pelety na kapry v dipu v krabičce

První zásadní předností těchto pelet je výrazné medové aroma. Jelikož jsou pelety dlouhodobě naložené v atraktivním roztoku, tak výrazné aroma vypouští dlouhou dobu. A to i ve studené vodě! Pelety jsou totiž obalené v silné vrstvě sladkého atraktoru, který je díky dlouhodobému naložení „zažraný“ hluboko v nástraze.

Kromě zmíněné sladké příchutě je pak další výhodou to, že tyto pelety mají výrazně žluté zbarvení. Díky tomu má tak rybář stoprocentní jistotu, že se taková peleta neztratí ani na zaneseném nebo zarostlém dně.

Při jarních vycházkách je důležité si uvědomit, že po dlouhé zimě je na dnech našich revírů hustý nános odumřelé vegetace. Ale právě díky žlutému zbarvení se peleta ani na tomto šedivém podkladu neztratí. A jelikož bývá na začátku sezóny v našich revírech čistá voda, je výraznější zbarvení velkým plusem.

Medové pelety je možné si vybrat v několika velikostech. K dispozici jsou i menší pelety o velikosti 12 mm, které jsou na jarní rybolov naprosto ideální. Pokud tedy chcete mít při prvních vycházkách opravdu hodně záběrů, pak sáhněte po těchto menších peletách, které sebere i pasivnější ryba. Na větší ryby je potom lepší větší velikost pelet o průměru 17 mm. Tyto pelety jsou vhodnější pro lovu větších kapříků.

 

Plovoucí medové pelety v dipu

Jestli jezdíte na opravdu zanesené revíry, pak se spíše podívejte na tyto plovoucí pelety na ryby. Nejenže tato nástraha má krásné aroma a výraznou barvu, ale ve vodním prostředí i plave. Plovoucí pelety v dipu najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Mnoho rybářů jezdí na nejrůznější nádrže, na kterých jsou vysoké nánosy odumřelé vegetace nebo bahna. A právě na takovou vodu se hodí plovoucí pelety. Proč? Ve chvíli, kdy rybář použije delší návazec, tak má jistotu, že se plovoucí nástraha nad zmíněný „bordýlek“ nádherně nadnese. Tohle je osvědčená taktika, která skvěle funguje.

I tyto pelety nabízí výrazné medové aroma, které na pasivnější ryby skvěle zabírá. A samozřejmostí je výrazně žluté zbarvení, které jde vidět i na velkou vzdálenost. Tato nástraha je pak o to více lákavá, protože kromě toho, že je nápadně žlutá, tak právě také plave. Tyhle pelety prostě nezklamou.

Nejlepší na tom je, že plovoucí pelety v dipu jsou k dostání v průměru 12 mm, který je vynikající „zbraní“ pro rychlé chytání ryb. Takže pokud se při rybaření na krmítko nebo na feeder na jaře nechcete nudit, pak určitě sáhněte po těchto slaďounkých peletách.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -