DomůOstatníRybářská publicistikaFOTOREPORTÁŽ: Veletrh FOR FISHING navštívilo přes 30 000 návštěvníků

FOTOREPORTÁŽ: Veletrh FOR FISHING navštívilo přes 30 000 návštěvníků

- Reklama -

Jedna z největších tuzemských rybářských akcí letošního roku je za námi. V Praze se konal tradiční rybářský veletrh FOR FISHING 2024. A návštěvníci mohli vidět hodně zajímavého. Podívejte se!

Veletrh pro rybáře FOR FISHING je pro mnohé neodmyslitelnou rybářskou akcí na začátku každé sezóny. Jde o to, že rybáři a rybářky v halách si mohou prohlédnout nejrůznější novinky od různých rybářských firem, zároveň ale mohou potkat slavné rybáře – třeba českou rybářskou hvězdu Jakuba Vágnera. Co bylo letos k vidění?

 

Nechyběly rybářské hvězdy

Veletrh FOR FISHING se konal od čtvrtka 22. února do neděle 25. února 2024. Vždy v 10 hodin dopoledne se otevřely brány EXPO Praha v Letňanech, kdy se na veletrh mohli podívat první návštěvníci onoho dne. Celkem v tomto termínu přišlo přes 30 000 návštěvníků.

Jakub Vágner byl vyhledávanou osobností na letošním ročníku
Brány veletrhu FOR FISHING 2024 se otevřely 22. února

„Ve čtyřech halách se představili čeští i zahraniční vystavovatelé, rybářské celebrity, odehrálo se v nich nespočet přednášek a součásti haly 5 bylo i obří akvárko s živými rybami,“ uvedli organizátoři FOR FISHING.

Na rybářském veletrhu skutečně nechyběla zvučná rybářská jména. Rybáři se mohli potkat třeba se slavným rybářem Jakubem Vágnerem, ale i s dalšími známými tvářemi z česko-slovenské rybářské scény.

Velkou atrakcí na FOR FISHING bylo giga akvárium
V něm si rybáři mohli prohlédnout i živé ryby

Tento ročník byl pak specifický i proto, že na veletrhu FOR FISHING nechyběli ani oblíbení rybáři ze zahraničí. K zastižení byl například špičkový kaprař a hvězda kaprařské scény Alan Blair z Velké Británie. A nechyběl ani další vynikající rybář Ali Hamidi, kterého mnoho rybářů zná z televizních obrazovek.

Povídání o rybářských zážitcích jsou pravidelnou náplní pražského veletrhu

A právě setkání nejen se slavnými rybáři, ale i s dalšími rybářskými kolegy, je pro mnoho návštěvníků tou hlavní náplní na FOR FISHING. Přece jen výměna zážitků a zkušeností z předešlé sezóny „zabere nějaký čas“.

 

Rybáři si mohli prohlédnout novinky

Působivý byl i počet vystavovatelů. Podle organizátorů v halách v PVA EXPO vystavovalo 198 vystavovatelů, kteří si pro rybáře připravili nejrůznější novinky. Rybáři se tak mohli podívat a vyzkoušet si nejrůznější věci, které je zajímaly.

Některé společnosti si připravily obrovské expozice
Oblíbené byly stánky s nástrahami a krmením na kaprovité ryby

Obrovský počet vystavovatelů sliboval to, že si „na své“ přišel každý rybář, ať už vyznává jakoukoliv rybolovnou metodu. Nechyběly tak značky, které se zaměřují na kaprařinu, přívlač, feeder, plavanou, sumcařinu nebo mořský rybolov.

Nechyběly produkty ani pro milovníky lovu dravých ryb
Velkému zájmu se těšily i ty expozice, které přivezly camping pro rybáře

Pro mnoho rybářů je pak cenné, že si mohou o daných produktech promluvit přímo s výrobcem nebo prodejcem. Takže se mohou dotázat na nejrůznější vlastnosti a zkušenosti, které následně třeba rozhodují při výběru „nového kusu“ do rybářské výbavy.

Nemohla chybět ani rybářská móda
Investice do rybářského bivaku je otázkou mnoha peněz. Proto osobní vyzkoušení je příjemným plusem

A ani v letošním roce nechyběly nádrže, ve kterých si rybáři mohli prohlédnout, anebo rovnou vyzkoušet, fungování některých produktů. To se týkalo především umělých nástrah pro lov dravých ryb, ale třeba i zavážecích lodiček na dálkové ovládání.

 

Organizátoři oceňovali firmy

I na letošním ročníku FOR FISHING byly oceněny ty nejzajímavější produkty od rybářských firem. O ocenění Grand Prix veletrhu FOR FISHING se v letošním roce „utkalo“ 29 výrobků od nejrůznějších rybářských značek.

Také Jakub Vágner zaujal odbornou porotu. A jeho značka získala prestižní ocenění

Hlavní cenu získala česká společnost Chytil, která porotu zaujala krmítkem na feeder Slow Sinking Method Basket. Další ocenění pak získaly společnosti, které se zaměřují na jednotlivé rybolovné metody.

Hodně rybářů oceňuje možnost získat informace o produktech přímo od prodejce nebo výrobce

Třeba v sumcařině zabodovala značka známého rybáře Jakuba Vágnera s háčky Livebait Pro. V kaprařině pak nejvíce zaujala česká značka Flacarp s novou sadou signalizátorů.

Zkoušení rybářského vybavení

Celkem si přihlášené společnosti odnesly 9 ocenění v kategoriích: hlavní cena, zajímavost veletrhu, přívlač, feeder, kaprařina, mořský rybolov, plavaná, muškařina a sumcařina. Zároveň pak organizátoři ocenili i nejpůsobivější expozice, kdy ocenění byly rozděleny podle výstavní plochy. Tady organizátoři rozdali celkem 5 cen.

Je libo si vyzkoušet rybářské vybavení? Není problém! Lze to v obrovské nádrži u některých značek

Letošní ročník rybářského veletrhu FOR FISHING sice skončil, ale už teď se rybáři mohou těšit na další ročník, který jistojistě přinese celou spoustu rybářských novinek, ale i zajímavých přednášek a setkání s vlivnými rybářskými osobnostmi.

Text: Viktor Krus (InRybar.cz), Foto: Richard Plasgura (InRybar.cz) a Petr Aster (se souhlasem)

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -