DomůNovinkyMladý kaprař se zlobí: Masař zabil kapra o váze 18 kilo! Skončí...

Mladý kaprař se zlobí: Masař zabil kapra o váze 18 kilo! Skončí tohle někdy?

- Reklama -

Mladý slovenský kaprař Erik Zigo na sociálních sítích zveřejnil velmi zajímavý text o tom, jak jeho oblíbená voda přišla o velkého kapra, který vážil 18 kilo. Podle mladého kapraře rybu ulovil „masař“, který ji zabil. Ale to nenechalo Erika v klidu! Mladý kaprař burcuje, aby si rybáři více hlídali rybí poklady v našich vodách. Dokážou se rybáři semknout, aby byly lépe chráněny trofejní ryby, které jsou nefalšovanými poklady našich revírů?

Redakce InRybar.cz, ilustrační foto: Erik Zigo

Co mladého kapraře Erika tolik dopálilo? Stalo se to, že z jeho oblíbené vody jeden rybář odnesl trofejního kapra. A tohle se podle Erika děje na vícero vodách, což je podle mladého kapraře špatně! „Je dobře známo, že se berou velké ryby z vod, na které rád chodím já nebo ostatní. Ale když vidím fotky velkých ryb, které jsem v minulosti chytil, jak se s nimi někdo fotí na zahradě a jde vidět, že ryba už neprojevuje známky života, tak je to neskutečně ubohé a smutné,“ štve Erika.

SOUTĚŽ: Vyhrajte přes 500 kilo boilies za 30 000 korun! Šance do tohoto pátku!

O jakou rybu Erikova oblíbená voda přišla? Šlo o krásného šupináče o váze 18 kilo. „Můj osobní rekord v kaprovi, který ještě nedávno plaval v naší vodě, je už bohužel přeměněný na lidskou potravu. Kapr s váhou 18 kilo, který se opakovaně chytal sportovními rybáři, až do doby, než natrefil na „masaře“. Toto čeká každého trofejního kapra!“ napsal kaprař Erik Zigo.

Podle Erika je nutné začít něco dělat, aby se lépe chránily trofejní ryby v našich vodách. Třeba už „jen“ tím, že ostatní rybáři budou mít oči otevřené. „Je zapotřebí sledovat břehy našich vod a každou podezřelost hlásit rybářské stráži. Přece proto je tady máme! Dokud takové lidí nezredukujeme, tak naše vody vyhasnou a zachytáme si akorát kapry, které nasadíme,“ burcuje mladý kaprař.

Erik se svým příspěvkem snažil vyburcovat i ostatní rybáře, aby se více chránily takto velké ryby. „Prosím, zkuste s tím něco dělat, a pomozme si zlepšit naše vody, aby i naše děti mohly chytat takové ryby jako my,“ přeje si Erik.

 

Slovenský rybářský klub: Snaha o lepší ochranu velkých ryb

Taky na Slovensku se rybáři snaží o lepší ochranu velkých ryb v tamních revírech. Příkladem je třeba Slovenský rybářský klub, který sdružuje rybáře, kteří chtějí třeba zlepšit ochranu velkých kaprů.

SOUTĚŽ: Vyhrajte přes 500 kilo boilies za 30 000 korun! Šance do tohoto pátku!

„Připravili jsme pro naše členy možnost zapojit se do monitoringu vybraných druhů ryb a tím jich – mimo možnosti pozorování jejich růstu a „kondičních limitů“ – taky lépe chránit před novodobým fenoménem, tzv. přenášením,“ stojí na webu Slovenského rybářského klubu.

VIDEO: Šíravský kapr v soukromé vodě!

VIDEO: Vážení čtenáři, litujeme, ale video v tomto článku bylo původní autorem smazáno…

Slovenský rybářský klub je otevřený pro všechny milovníky kaprů, kteří chtějí přiložit ruku k lepší ochraně velkých kaprů v tamních svazových vodách. „Pokud máte zájem stát se naším členem a přiložit tak ruku k dílu, kontaktujte nás a požádejte o členství vyplněním přihlášky,“ láká Slovenský rybářský klub nové rybáře.

INFO: Jak se přidat do Slovenského rybářského klubu? Zjistěte více!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Nejsem zastánce masakrovat takové velké ryby ale pokud to dotyčný udelal v souladu se zákonem !tak je to jeho věc. Před 20 lety i do nedávná měl kapr míru 35. No a když někdo chytil kapra nad 70cm tak ho ještě večer ukazoval v hospodě a hned nacpal do udírny. Pokud lidé mají právo si tu rybu ponechat tak je to na jeho svědomí zda vzít či pustit.

  • Raději 2 menší než tohle. Jedno jaky jsou pravidla, uvedomte si jak starej je takovej kousek a moc jich není. Je ho skoda na to, aby si nejaky blb nacpal bricho a udirnu.

 2. Uplne se ztotoznuji viz prispevek vyse, ze pokud na to mel rybar na danem reviru narok, tak je vse v uplnem poradku. Chapu, ze vode ubyde trofejni ryba, ale toto je potom bud o nastaveni pravidel K70/K80 na danych revirech nebo o pristupu rybare. A pokud si na toto nekdo stezuje, i kdyz rybar vlastne nic neporusil, tak je to pouze jeho osobni problem, ktery ale zde nevyresi.

  • Přesně tak tu se to nevyřeší. Buď dají K70 plošně a maji klid. Jenže co pak když budeš jen tahat samé 70+ to už nebude lov ale prasečina. Omlouvá ho mladí a nerozum bych ho zapřáhl na zabíjačkách ani ty selfie nebude stíhat když bude míchat krev.

 3. Prostě tohle normální člověk neudělá, dělají to jenom masaři co chodí pro ryby a ne na ryby.
  Proto nechodím na místní revíry a revíry kde je to samej důchodce a masař. Takovým je u prdele, či má kapr 50 nebo 80…

  • No jo ale pořád se to jmenuje Rybolov😂. Rybu lovit!😂 Ne rybo ocucavani😂. Maji na to právo dle loveckého lístku co si platí. Máš možnost jít na soukromé kde je chyť a pusť. A velkých kaprů je dost. Stačí obyčejná rousnice.

   • Dobře dobře Karlíku 😃 To že na to mají právo nikomu neberu, ale jde o něco, co asi těžko pochopíš (kapra 50-60 nech si klidně každéj bere) Každopádně na soukromé revíry nechodím, nikdy jsem tam ještě zatím nebyl, ale vzhledem k tomu, že je už pomalu všude samej zákaz, tak na dovolenou dobrá volba, aspoň tam máš klid od těch pacientů 😂

    • Přesně tak a díky skupinkám opilců jsou zakázi. Má volba dovolené Francie. Po dálnici jsi tam za chvilku. Dříve jak z Prahy do Ostravy hihi někdy 😂

 4. Jestliže něco porušil tak pokutu anebo vzít papíry.
  Ale jestli né , tak jak si můžeš dovolit zveřejnit jeho fotku a krytizovat …

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -