DomůNovinkyMladý rybář „ulovil“ peněženku s více jak 44 000 korunami. Vrátil ji

Mladý rybář „ulovil“ peněženku s více jak 44 000 korunami. Vrátil ji

- Reklama -

Neuvěřitelně kuriózní „úlovek“ chytil teprve 14letý rybář Connor Halsa. Tomu se na jednom jezeře v Minnesotě povedlo vytáhnout peněženku s 2000 dolary, což je v přepočtu více jak 44 000 korun.

Mladý rybář se vydal na ryby se svou rodinou na ikonické jezero Lake of Woods, které se rozprostírá na hranicích americké Minnesoty a Kanady. Toto jezero je opravdu rozlehlou vodní plochou, které má na šířku okolo 96,5 kilometrů, na délku pak více jak 112 kilometrů. O to více je tento „úlovek“ kuriózní. 

 

V peněžence byl balík peněz

Když si člověk uvědomí onu obrovskou vodní plochu, tak je naprostým zázrakem, co se povedlo teprve 14letému rybářovi z Minnesoty. Ten měl podle magazínu OutdoorLife spadeno na candáty severoamerické (walley). A mladému rybářovi skutečně přišel záběr!

Lovec si zprvu opravdu myslel, že na druhé straně udice je ryba. „Myslel jsem, že mám velkou rybu,“ citoval výpověď 14letého lovce magazín OutdoorLife. Jenže! Po chvíli „zdolávání“ se ukázalo, že na háčku nevisí ryba, ale peněženka.

Ano, hromada rybářů z vody už vytáhla předměty, které byly této peněžence podobné. Ovšem právě v této byly peníze. „Můj bratranec Brandon peněženku otevřel, a pak řekl, že jsou v ní nějaké peníze,“ uvedl výpověď rybáře zmíněný rybářský magazín. A nešlo o malou částku!

V peněžence byly dvacetidolarové, padesátidolarové a stodolarové bankovky. Celková suma? V potopené peněžence bylo 2000 dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu více jak 44 000 korun. Rybáři bankovky vytáhli z peněženky a nechali je vysušit.

 

Mladý nálezce odmítl finanční odměnu

Kromě zmíněného balíku peněz byla v peněžence také vizitka s čitelným kontaktem, se kterým se rodina mladého rybáře spojila. A ukázalo se, že komunikuje přímo s majitelem ztracené peněženky. Kdo ji ztratil?

Šlo o farmáře ze sousedícího státu Iowa Jima Denneyho. Ten svou peněženku ztratil při rybaření na obrovském jezeře v Minnesotě ve chvíli, kdy na vodě panovalo neuvěřitelně špatné počasí. Až na břehu po náročné výpravě si pak rybář uvědomil, že během rybaření ztratil peněženku.

Farmář tak přicestoval za nálezcem do Minnesoty. Aby projevil svůj vděk, nabídl mladému rybářovi finanční odměnu – tu ale 14letý lovec odmítl. Farmář tak trval na tom, aby si mladý rybář ponechal alespoň jeho chladící box, a celou rodinu pak pozval na večeři.

„Snažil jsem je přesvědčit, aby si peníze vzali, ale oni to nechtěli,“ citoval slova farmáře magazín OutdoorLife. A víte, co je ještě neuvěřitelné – tato ztracená peněženka se k farmářovi z Iowy dostala po 1 roce. Takové štěstí zažil jen málokdo…

Zdroj: OutdoorLife, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Já jsem před časem také na Labi v Pardubicích u mostu ulovil peněženku, ale byla v ní jenom občanka. Podařilo se mi ji vrátit majitelce,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -