DomůNovinkyMonstrózní lysec o váze 33 kilo z české vody! Kde byl tento...

Monstrózní lysec o váze 33 kilo z české vody! Kde byl tento gigant uloven?

- Reklama -

Letošní sezóna je pro české rybáře naprosto snová! Na českých vodách totiž chytili hned několik ryb, které atakovaly, nebo rovnou přesáhly, magickou hranici 30 kilogramů. Jednou takovou lokalitou je i jezero Dělouš na severu Čech, kde chytili dalšího kapra přesahující tuto dechberoucí váhu! Tentokrát šlo o pohádkového lysce, kterého by chtěl mít na háčku nejeden rybář. Tohle je prostě velká paráda! Kolik kapr přesně vážil?

FOTO: jezero Dělouš

O gigantickém kaprovi informoval přímo správce vody na sociálních sítích. A fotografie obrovské ryby se stala okamžitě hitem česko-slovenského rybářského internetu. Není se co divit! Taková ryba se rozhodně nechytá každý den. Monstrózní lysec totiž s naprostým přehledem přesáhl magickou „třicítku“.

Kolik kapr vlastně přesně vážil? Váha po zvážení této nádherné ryby ukázala rovných 33 kilo! „Naše dnešní topka na jezeru Dělouš. Ona je tedy topem pro všechny členy našeho týmu – Martin Došek, Martin Kádner a Tomáš Sládek. 33 kilogramů po odvážení saku,“ stojí na stránce jezera Dělouš na facebooku.

Na co byli rybáři úspěšní? Velký kapr přišel na několik měsíců dipovanou kuličku od známého českého výrobce. „Nástraha byla 6 měsíců dipované a vakuované koule pikantní švestka 16 mm MIKBAITS od Michal Kučera s plovečkou 10 mm (na tuto nástrahu nám jezdí všechny tři bójky),“ dodali úspěšní rybáři.

 

Jezero Dělouš: Domov obrovských „třicítek“

Tato aktuální zpráva o obrovském kaprovi, kterého před několika dny ulovili na jezeře Dělouš, je jen dokladem toho, že právě v této lokalitě žijí opravdu obrovští kapři. V letošní sezóně jsme totiž už o jiných kaprech přes 30 kilo váhy z této vody psali.  

V září 2021 jsme psali o dvojici šupináčů přes 30 kilo, které chytli úspěšní rybáři. První ryba vážila 32,6 kilogramů, a pro znalce tamní lokality jen dodáme, že ryba byla ulovena na lovném místě číslo 5. Jenže! To není jediný šupináč, který přesahuje 30 kilogramovou hranici. Z jezera Dělouš totiž jiný rybář chytil jiného šupináče o váze 31,7 kilogramů! Správci jezera nám tehdy potvrdili, že jde skutečně o dvě různé ryby…  

Jezero Dělouš leží na severu Čech nedaleko Ústí nad Labem. Tato vodní plocha má rozlohu 26 hektarů. A právě v této vodě žijí obrovské ryby! Proto není divu, že na lokalitu jezdí rybáři nejen z Česka, ale také ze zahraničí. Jezero má hloubku od 1 do 22 metrů. V jezeře je velmi čistá voda, která se do lokality dostává silnými vývěry ze země.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -