DomůNovinkyMonstrózní štika o délce 134,5 centimetrů: ryba zabrala na velkou gumu

Monstrózní štika o délce 134,5 centimetrů: ryba zabrala na velkou gumu

- Reklama -

Francouzský rybář Jérémy Vienne zažil na švýcarském jezeře snový den. V alpské zemi chytil monstrózní štiku o délce 134,5 centimetrů. Ale ještě předtím dvakrát překonal hranici 110 centimetrů.

Jérémyho dosavadní největší „zubatý krokodýl“ měřil 109 centimetrů. Pak ale přišel jeho osudový rybářský den, kdy překonal vlastní osobní rekord hned třikrát! Každou takovou štiku by si rád potěžkal asi každý rybář. 

 

Rybář musel „zubatého obra“ přemlouvat k záběru

Mladý Francouz přijal pozvání od svého kamaráda Kevina Macré ze Švýcarska, který znal danou vodu dokonale. Den předtím Kevin ulovil obra o délce 133 čísel, takže oplýval štěstím.

Potom ale přišla Jérémyho chvíle. „Ve Švýcarsku můžete lovit od šesti hodin ráno. A já jsem už v půl sedmé překonal svůj osobní rekord 114centimetrovou štikou,“ svěřil se Jérémy. Za další půlhodinku pak chytil další trofejní „zubatici“ o délce 119 centimetrů.

Snový den ale ještě neskončil. O hodinu později rybáři našli na sonaru ve třech metrech pěknou rybu. Jérémy zkoušel štěstí s velkým wobblerem. Štika se však ale ani nepohnula. Potom tak nasadil 22centimetrovou gumu.

 

Velké štiky milují velké nástrahy

Ani tato nástraha ale nezafungovala, protože ryba o ní nejevila žádný zájem. „Pak jsem přešel na 30centimetrovou nástrahu Bullteez,“ vysvětlil mladý rybář. A sázka na velkou nástrahu se vyplatila!

„Štika sledovala mou nástrahu asi 5 metrů, ale teprve až pár metrů od lodi konečně zabrala! Souboj trval asi 5 minut. Já si uvědomil, že to musí být monstrózní ryba,“ rozpovídal se francouzský rybář.

A to se potvrdilo! Když rybáři na lodi štiku změřili, tak metr ukázal přesně 134,5 centimetrů. Rybáři pak váhu odhadli na více jak 20 kilogramů. „Pro mě byla klíčová velikost nástrahy. V zimě mi nástrahy pod 27 centimetrů nefungují,“ řekl zajímavý tip 26letý rybář.

 

Štičí monstra z Chew Valley

Obrovské štiky žijí také v Anglii na lokalitě, které se říká Chew Valley. Váhově velmi podobná štika byla ulovena před nedávnem právě na Chew Valley. Ryba vážila 17,7 kilogramů (39 liber), což pro rybáře znamenalo nový osobní rekord! Délku giga štiky lovec neuvedl. Pozoruhodná však byla hlavně stavba těla ryby.

To, že toto magické jezero v Anglii skrývá rekordní štiky, dokládá další úlovek z nedávné doby. Informovali jsme vás o štice, která překonala britský rekord. Lloyd Watson se radoval z úlovku o váze 21,5 kilogramů.

Štika je nyní novým britským rekordem, několik dní po ulovení to potvrdil rybářský magazín AnglingTimes. Ten zveřejnil informaci o tom, že rybářovi byl rekord uznaný

Zdroj: peche-poissons.com, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -