DomůNovinkyMonstrum: rybář chytil štiku o délce 135 čísel. Do rekordu chybělo 80...

Monstrum: rybář chytil štiku o délce 135 čísel. Do rekordu chybělo 80 gramů

- Reklama -

Rybáři v Česku zatím na dravcovou sezónu čekají. Ovšem v Norsku mohou dravce chytat. A některým lovcům se na tamních vodách podaří ulovit neuvěřitelné ryby. Jako například rybářovi Toreovi Tveitovi. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O majestátní štice psal například rybářský magazín fiskeavisen.no. Ovšem tenhle úlovek zaujal celou evropskou rybářskou veřejnost. A není se čemu divit! Rybář Tore Tveit dokázal v polovině února chytit štiku, která jednoznačně patří do kategorie „ryba snů“.

 

Ryba zabrala na umělou nástrahu

Rybář Tore Tveit se v únoru vydal na nejmenované jezero, jehož název neprozradil. Na vodu se vydal s přívlačovým vybavením, kdy chytal z lodě na 21centimetrovou umělou nástrahu. Při rybaření si rybář pomáhal sonarem, aby lépe věděl, co se pod ním nachází.

Nejprve rybář chytil několik menších štik. „Jsem vlastně rád, že jsem v této době vůbec něco chytil, protože únor není pro lov na přívlač zrovna nejlepším obdobím,“ citoval úspěšného rybáře magazín fiskeavisen.no.

Pak ale přišel životní záběr! Na umělou nástrahu zaútočila další štika. Lovec zprvu netušil, o jak velkou rybu se jednalo. Všechno si uvědomil až ve chvíli, kdy se štika přiblížila k lodi. Rázem začal dravec tvrdě bojovat, až se rybářovi nekontrolovatelně odvíjela šňůra z navijáku. Začal ten pravý boj!

 

Do národního rekordu chybělo 80 gramů

Rybářovi se po chvíli zdolávání podařilo dostat štiku blíže k lodi, kdy ji poprvé pořádně uviděl. „Byla to ryba, jakou jsem ještě neviděl,“ řekl pro rybářský magazín úspěšný rybář. Začala nervóznější část souboje, protože rybář v žádném případě nechtěl o tuhle štiku přijít.

Vše ale nakonec dobře dopadlo! „Zvedl jsem tu rybu a nikdy jsem nic podobného neviděl. Byla velká, těžká a měla tak obrovskou hlavu, že se člověk až skoro bál,“ popsal setkání s obrovským dravcem Tore Tveit.

Těmhle pocitům se nedá divit. Štika totiž měřila neskutečných 135 centimetrů a vážila 19,46 kilogramů. Rybáře tak mohlo jen trošičku mrzet to, že se mu nepodařilo stanovit nový norský rekord, který činí 19,54 kilogramů. Chybělo tak pouhých 80 gramů!  

„S tím, že mám druhý největší norský úlovek štiky, se mi žije dobře,“ komentoval úspěšný rybář. A jak štika dopadla? Rybář se magazínu svěřil, že by takového dravce nikdy nezabil. Takže štice věnoval svobodu.

 

Gigantická štika z Velké Británie

Obrovskou štiku nedávno chytil také rybář Nicholas Gahagan ve Velké Británii. Právě tady se mu na jezeře Chew Valley povedlo ulovit dravce, který vážil 20,2 kilogramů! „Byla to ta nejvíce bojovná ryba, s jakou jsem se kdy setkal,“ citoval rybáře web ForTheWin Outdoors.

Tato štika se tak po ulovení stala novým rekordem zmíněné lokality. A ani k pokoření britského rekordu nechybělo mnoho, protože platný rekord u štiky ve Velké Británii je 20,9 kilogramů. I tohohle dravce budou mít rybáři možnost znovu chytit – úspěšný lovec daroval ulovené štice svobodu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -