DomůNovinkyTo by se v Česku nestalo: rybář pustil 20kilogramovou štiku zpátky do vody

To by se v Česku nestalo: rybář pustil 20kilogramovou štiku zpátky do vody

- Reklama -

Čeští rybáři na zahájení lovu dravců teprve čekají. Ovšem ze zahraničí v posledním období přichází fotografie obrovských dravců, zejména pak štik. Jednu rekordní štiku chytil rybář ve Velké Británii.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Právě tady se povedlo místnímu lovci zdolat štiku o váze přes 20 kilogramů. Není proto divu, že se ryba stala novým rekordem daného jezera. Navíc, do národního rekordu štiky ve Velké Británii nechybělo mnoho!

 

Štika vážila přes 20 kilogramů

Rybář Nicholas Gahagan se vydal na ryby do hrabství Somerset na jezero Chew Valley. A právě tahle vycházka na ryby se pro něj stala životním okamžikem. Rybářovi totiž na nástrahu přišel razantní záběr od rybího dravce.

Rybář na háček nastražil mrtvou sardinku, do které ještě napustil tekutý atraktor. A právě tato nástraha se ukázala jako úspěšná, protože rybář na ni dostal životní záběr. „Byla to ta nejvíce bojovná ryba, s jakou jsem se kdy setkal,“ citoval úspěšného rybáře web ForTheWin Outdoors.

Po dlouhém souboji se na hladině nakonec objevilo nefalšované „štičí monstrum“, které se rybářovi povedlo dostat do podběráku. Náhle začala nefalšovaná rybářská radost. Váha totiž ukázala hodnotu 44 liber a 7 uncí, což je v přepočtu asi 20,2 kilogramů.

 

Rybář gigantickou štiku vrátil vodě

Gigantická štika okamžitě vzbudila pozornost mezi rybářskou veřejností. K úlovku obrovské ryby se vyjádřil dokonce i renomovaný rybář Matt Hayes.

„Termín ryba snů se nadužívá, ale v tomto případě o tom myslím není pochyb. Člověk by mohl rybařit několik životů a stejně by nechytil takovou štiku,“ komentoval úlovek uznávaný odborník.

Není se co divit, že tento úlovek zaujal i takto věhlasného rybáře. Štika se totiž stala rekordem jezera Chew Valley, a k pokoření národního britského rekordu jí nechybělo mnoho. Platný rekord ve Velké Británii je 46 liber a 13 uncí (asi 20,9 kilogramů).

A jak velká štika dopadla? V Česku by se asi našla spousta rybářů, kteří by dravce zabili. Ovšem britský rybář ji projevil úctu tím nejlepším možným způsobem – pustil ji na svobodu. Díky tomu tak tento obrovský predátor může ještě vyrůst. A třeba jednou prolomí zmíněný národní rekord ve Velké Británii.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

8 KOMENTÁŘE

  1. Patnáct Kylo jsem chytil na Berounce a taky jsem jí pustil myslím že to dělají rybáři i u nás alespoň ty co já znám

  2. Já už jich přes metr chytil mnoho, moje nej byla 117 bez příkras, byla to zimní štika, podobně jako tato angličanova, přišla na 25cm makrelu ( bez nějakých atraktorů, které nejsou vůbec potřeba, jen to vytáhne peníze z rybáře) všechny pouštím, už u z důvodu, že v Irsku, kde žiju je to naopak než u nás, štiku nad 50cm musíte pustit a jednu pod 50 si můžete vzít, i kdyby to bylo jako u nás, tak bych ji stejně pustil! Ještě dodám v Irsku se může štika chytat celoročně a právě ty největší mám z lednových a únorových rybaček, kdy se chcou nadlabnout před třením, ale nevýhoda je to, že ten soubouj je o ničem oproti letní štice, takže angličanovi nevěřím, že to byl super souboj! Větší souboj je s 60 v létě, než s metrovkou v lednu!

  3. Zdravím všechny příznivce Petrova cechu; já mám na kontě pouhých 99 cm zubatici. Ale takovou rybu si nevzal; dodnes si pamatuji ten okamžik, kdy jsem ji držel, aby se vzpamatovala a odplula do svého království.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -