DomůNovinkyMořská „obluda“: rybář vytáhl z moře giga rybu. Možná se jedná o rekord

Mořská „obluda“: rybář vytáhl z moře giga rybu. Možná se jedná o rekord

- Reklama -

Znáte to jistě taky. Jedete s partou přátel na pohodovou rybářskou dovolenou. Doufáte, že něco chytnete, ale jedete si spíše popovídat a sdělit zážitky. Podobný záměr měl i britský rybář Daniel Pipe.

Nestává se často, aby se člověk na každoroční rybářské dovolené s přáteli stal novým potenciálním držitelem světového rekordu. Ale přesně to se přihodilo Danielu Pipeovi při jeho poslední cestě do Norska. Během pobytu v kempu Sandland Brygge zažil Daniel spolu se svými přáteli rybářskou noc, kterou si budou pamatovat do konce života.

 

Noční rybolov přinesl nečekané výsledky

Trojice chlapíků se rozhodla pro noční rybolov v oblasti, kde už dříve nějaké úspěchy slavili, a chtěli ji důkladně prozkoumat. Chytali na driftu. Tento způsob lovu se využívá zejména při chytání ryb v hlubokých vodách, typicky na moři.

Loď při tomto způsobu lovu není zakotvena, což umožňuje přirozenější pohyb nástrah. Tento způsob rybolovu může být efektivní při pokrývání větší oblasti a při hledání rybích hejn. A tato taktika se skupině rybářů vyplatila!

Po příjezdu na lovné místo se jim hned při prvním driftu podařilo ulovit 20 tresek obecných a tmavých. Všechno chytali na poměrně velké gumy. „Ryby vypadaly opravdu hladově,“ popsal rybář Daniel.

„Během druhého driftu začal opravdový masakr, když můj kolega Gavin chytil 20 a 25kilogramové tresky. Pozadu ale nezůstal ani Garry s 22kilovou treskou. Při každém driftu jsme chytli i několik menších ryb, odhadem od 9 do 13 kilogramů,“ vykládá Daniel, který v té chvíli ještě netušil, že na něj v moři čeká rybí obluda.

 

Zápas s mořským obrem

Chytali toho tolik, že rybáři přestali ryby počítat. Záběry přicházely téměř při každém pádu nástrahy na dno. Daniel však brzy zasekl něco, co bylo úplně „jiného“ než ryby, které chytali předtím.

„Zasekl jsem slušnou rybu. Hned od začátku jsem věděl, že tohle je trošku jiná váha. Prvních 5 minut jsem ji ani neviděl a jenom jsem mohl hádat, co to je,“ popisuje magický moment Daniel. Po 15 minutách se poprvé treska ukázala na hladině a celá loď byla v šoku. „Byla obrovská!“ vyhrkl šťastný rybář.

Rybu se ihned po vytažení snažili rozplavat. Pokusy o oživení obrovské tresky však byly neúspěšné, a tak se rozhodli vrátit se do tábora, aby rybu zvážili a změřili. „S hmotností 46,6 kilogramů (102 lb 7 oz) překonala ryba rekord tábora o 8 kilogramů a s délkou 160 centimetrů se domníváme, že se jedná i o světový rekord IGFA v délce všech druhů tresky, což je neuvěřitelné,“ neskrýval nadšení britský rybář.

To, zdali se Daniel Pipe zapíše do listiny IGFA jako držitel světového rekordu v lovu tresky, musí posoudit komise. „Ryba mě i mé přátele naprosto ohromila. Je to úlovek, na který nikdy nezapomeneme. Už jsme si zamluvili, že se sem příští rok vrátíme, a už teď se nemůžeme dočkat,“ uzavírá povídání rozveselený lovec.

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den. Nádherný skrej, tak nějak se tyto velké tresky obecné nazývají. Tedy v Norsku. A rekord to asi bude. A řízek taky. Ale, pán byl Brit, podle nášivky anglán, takže asi fisch and chips, odhadem asi tři pytle. Přeji krásné dny.

  2. A takova stara/velka je jeste k jidlu ? U spousty ryb se rekordne velke a tezke kusy v podstate nedaj jist, ale treska je dravec, tak treba jeste jo. Byla by skoda, kdyz uz ji ten vylov zabil („nepodarilo se ji rozplavat“), kdyby mela skoncit jako hnojivo (v lepsim pripade).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -