DomůNovinkyMrtví trofejní kapři a štiky! V revíru uhynulo více jak 1000 kilo...

Mrtví trofejní kapři a štiky! V revíru uhynulo více jak 1000 kilo ryb! Proč?

- Reklama -

Hodně smutná zpráva přišla ze severu Čech! Právě tady na revíru Dlažkovice uhynula asi celá obsádka ryb. Rybáři zatím posbírali 1300 kilogramů rybích mršin, přesto podle severočeských rybářů nebude číslo konečné. Mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský řekl, že za úhynem ryb nejspíše stojí nedostatek kyslíku, což by vzhledem k aktuálním teplotám dávalo smysl. Podle mluvčího Severočeský územní svaz pomůže s obnovou obsádky až k tomu budou vhodné podmínky…

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

Na revíru Dlažkovice (06441131, MO Libochovice) došlo k výraznému zhoršení vody. Důsledkem toho pak byl masivní úhyn ryb, kdy rybáři posbírali 1300 kilogramů mrtvých ryb, bohužel byly mezi nimi i trofejní kusy. Revír je aktuálně pro rybaření zavřený.

„Za úhynem stál v tomto případě s vysokou pravděpodobností deficit kyslíku, při kterém mohly svou roli sehrát i například sinice, ničemu samozřejmě nepomohly ani vysoké teploty v posledních dnech, které problém pouze prohloubily,“ řekl magazínu InRybar.cz Jan Skalský.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné boilies na kapry! Kilo jen za 60 korun!

V úvahu pochopitelně byl i únik toxické látky do zmíněného revíru, ovšem při prohlídce revíru tomu nic nenasvědčovalo. „Úhyn byl oznámen jak na Inspekci životního prostředí, tak hasičům, ovšem není jediná informace o úniku látek, ostatně ani přítok nejevil žádné známky znečištění,“ popisuje mluvčí severočeských rybářů.

Tou nejsmutnější zprávou je, že to vypadá, že v revíru nepřežilo moc ryb, jestli vůbec nějaká. Poslední informací je, že rybáři posbírali 1300 kilo uhynulých ryb. „Lze předpokládat, že množství uhynulých ryb ještě poroste. Bohužel na nádrži nebyly patrné známky po přeživších rybách, je tak možné, že uhynula celá rybí obsádka. Úhyn se dotkl všech druhů, od bílé ryby (plotice, cejni, cejnci), přes kapry až v trofejních velikostech, líny, štiky (největší přibližně metrová),“ doplnil Jan Skalský.

 

Severočeský územní svaz pomůže

Severočeský územní svaz uvedl, že na revíru Dlažkovice aktuálně platí dočasný zákaz rybolovu. Jak dlouho bude toto omezení trvat? „Aktuálně nelze říct, jak dlouho bude revír zavřený, bude nutné sledovat kvalitu vody a dle toho bude možné zvážit, kdy ryby znovu vysadit,“ říká mluvčí Severočeského územního svazu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Super levné boilies na kapry! Kilo jen za 60 korun!

Mluvčí severočeských rybářů zdůraznil, že územní svaz je připraven zasaženému revíru pomoci. „Územní svaz místní organizaci proplatí náklady na likvidaci ryb, až budou vhodné podmínky, postará se i o znovuzarybnění revíru, ač samozřejmě citová ztráta nahradit nelze, ryby v trofejních velikostech také ne,“ uzavírá Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. To je tím že se už pěkně dlouho ne odbahnuji rybníky.jsou plytké a i když jsou velké voda se vněch hned přehraje a je bez kyslíku. Jsem z Orlové a nepomatuji kdy se u nás okolní vody od banily.

  2. Podle popisu havárie bych řekl,že došlo k obycejnemu překrmení s naslednym rozkladem krmiva a nedostatkem kyslíku. K tomu nastoupí tvorba amoniaku a dovrší to dusitany. Důsledek obyčejné chamtivosti, který bude krýt svazový orgán?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -