Domů Novinky NASAZOVÁNÍ RYB: Rybáři do svazovek rozvezli tuny kaprů! Kde se nejvíce nasazovalo?

NASAZOVÁNÍ RYB: Rybáři do svazovek rozvezli tuny kaprů! Kde se nejvíce nasazovalo?

- Reklama -

Letní sezóna je na vrcholu, což není úplně nejtradičnější období pro nasazování ryb. Ale i přesto někteří rybáři hlásí nové „přírůstky“ ve svazových revírech. Například rybáři z Východočeského územního svazu i v letním období vozí tuny kaprů do svazových vod. To samé platí u Středočeského územního svazu, který rovněž rozvezl tuny nových kaprů. Kde se přesně nasazovalo?

Foto: Středočeský ÚS

 

Východočeský ÚS: Tuny nových kaprů!

31. týdnu východočeští rybáři rozvezli 4000 kilogramů kapra od dodavatelů z řad produkčních rybářů. Kusová hmotnost ryb se pohybovala od 1,8 do 2,4 kilogramu. Ryby zamířily do několika organizací – MO Nekoř (800 kilo), MO Přelouč (2400 kilo), MO Chlumec (800 kilo). Dále rybáři v tomto týdnu nasadili i 200 kilo pstruha duhového o průměrné kusové hmotnosti 0,34 kilogramu. Ryby byly dodány do MO Těchonín.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jednoduchý fígl pro delší hody! Tohle zaručeně pomáhá!

30. týdnu rybáři rozvezli celkem 5600 kilogramů kaprů, kdy 4800 kilo zamířilo do MO Pardubice a 800 kilo do MO Bojanov.

Východočeští rybáři od června až do podzimu budou lovit ryby i na plné vodě bez upouštění vody z rybníka. Například ve středu 4. srpna tímto způsobem probíhal odlov na rybníku Buňkov. Jak to probíhá?

„Ryba se naláká na krmivo podél břehové linie, a poté se jí zamezí v útěku dlouhou zátahovou sítí. Chycení kapři se třídí podle velikosti a putují do revírů, nebo zpět do rybníka, aby dorostli do podzimu požadované váhové hmotnosti. Ryba byla zdravá, v kondici, a ve dvou zátazích uvízlo 1 900 kg násad kapra. Násada byla vysazena do revírů RMV MO Přelouč,“ uvedl Východočeský územní svaz.

 

Středočeský ÚS: Čerství duháci a kapři

Taky středočeští rybáři rozvezli do svazových vod nové ryby. Před několika dny například nasazovali pstruhy duhové. „Do revíru MO Přívory bylo 6. srpna vysazeno 145 kg pstruhů duhových o průměrné kusové hmotnosti 0,35 kg,“ uvedl Středočeský územní svaz.

Kromě pstruhů ale rybáři ze Středočeského územního svazu rozváželi i kapry. Tyto ryby během několika dní končily hned v několika lokalitách. „Z letních prubů do revírů MO a vodních ploch SÚS bylo vysazeno celkem 3 600 kg kaprů o průměrné kusové hmotnosti 2 kg. Kapři byli vysazeni do vodních ploch Božkov (1 000 kg) a Brožkovna (600 kg). Dále pak 1 200 kg kaprů bylo vysazeno do revírů MO Mladá Boleslav, 400 kg do vodní plochy Smilovice a 400 kg do revíru Borovice,“ upřesnili středočeští rybáři.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Jednoduchý fígl pro delší hody! Tohle zaručeně pomáhá!

A to nebyli jediní kapři. Ještě před těmito štědrými dny rybáři ze Středočeského územního svazu rozvezli více jak tunu kaprů do další vodní plochy. „Na začátku srpna středočeští rybáři nasadili do vodní plochy Stržený 1 200 kg kaprů, které dodalo Rybářství Lnáře,“ uvedl Středočeský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Proč svaz nasazuje ryby do soukromých vod, jako je třeba nádrž Borovice u Mladé Boleslavi??? To svazový revír určitě není. Nebo je to omyl? To tedy jinak nechápu….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -