DomůNovinkyNasazování velkých kaprů: Rybáři nasadili velké kapry do 11 revírů! Někteří měli...

Nasazování velkých kaprů: Rybáři nasadili velké kapry do 11 revírů! Někteří měli i 10 kilo

- Reklama -

Rybáři z Prahy „si nadělili“ nádherný vánoční dárek! Do 11 svazových lokalit nasadili nádhernou násadu kapra, která byla neobvyklá svou kusovou hmotností. Ano! Někteří nasazení kapři vážili až 10 kilogramů! Celkově rybáři nasadili 20 metráků takto velkých kaprů. Územní svaz města Prahy touto násadou chtěl udělat radost všem sportovním rybářům, kteří se zaměřují právě na větší ryby. A to se stoprocentně povedlo!

Ilustrační foto: InRybar.cz 

O násadě velkých kaprů do vybraných pražských svazových vod informoval Zdeněk Mužík, jednatel Územního svazu města Prahy. Informace o násadách a fotografie z nasazování jsou k vidění na webu tohoto územního svazu. Jak tedy nasazování velkých kaprů probíhalo?

„Také letos byly vybrané pražské rybniční revíry a nádrže zarybněny velkými kapry. Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 bylo do jedenácti sportovních uzavřených vod vysazeno celkem 20 q velkých kaprů, některých i v trofejních velikostech. Kapři měli kusovou hmotnost mezi 5 a 10 kilogramy,“ uvedl jednatel Územního svazu města Prahy Zdeněk Mužík.

Násada velkých kaprů se skládala ze šupináčů, kteří určitě udělali radost nejednomu rybářovi. „V letošním roce byli dovezeni výhradně šupináči, kteří jistě udělají radost mnohým sportovním rybářům, vyznavačům lovu kaprů v kapitálních velikostech,“ dodal jednatel pražského územního svazu.

 

Velké kapry nasazovali také v Moravskoslezském ÚS

Nasazování opravdu velkých kaprů do svazových vod není v posledním období naštěstí žádnou výjimkou. Například v druhé polovině listopadu jsme informovali o tom, že rybáři z MO ČRS Hlučín nasadili trofejní kapry do několika svazových lokalit.

Do jedné tamní populární „svazovky“ dovezli 40 kusů kaprů, kteří přesahovali hranici 70 centimetrů. Severomoravští rybáři tyto trofejní ryby dovezli z Pohořelic. Podle informací InRybar.cz se velcí kapři nasazovali ale i do dalších moravskoslezských revírů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Žhavé akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Zajímalo by mě jestli je možné shlédnout vydea pouštění kaprů do svazových revírů a to Těrlická a Žermanická,je li toto zarybnění pravdivé a prokazatelné,.Chci toho moc?plus ty velké kapry, vždy to někdo záměrně zdokumentuje, děkuji.

    • Kdyz to členové na místě neudělají tak to sledovat nelze. Ryby se vysazuji bez čumilů. Je to skrz ochranu ryb. Ale koho zajímá kde pouštěli kapry kolem 10 kg? Zajímat by vás mělo to proč se zarybnuje rybou která není produktivní a udělá radost jen těm co lovi kapry. Spíš bych chtěl vysvětlení proč se nevysadilo raději více línů a dravé ryby na úkor těchto velkých ryb.

  2. Chtěli udelat radost rybářum, kteří loví kapry. Zbytek rybářů ať si trhne nohou. A pak že svaz nejde na ruku jen jedné sorte rybářu.. Proč nevysadili amury přes 10kg, candaty přes 5 kg a třeba sumce 50 kg ?
    Protoze smradlavej kapr je byznys a zbytek ryb jsou vedlejší produkt. Humus

  3. Sice jsem z 90% kaprař, ale toto přednostní vysazování kapra neuznávám. Je spousty dalších krásných ryb…

  4. Chlapy souhlasím s vama, už mi přijde že svaz moc hospodařit neumí. Takovýhle kapry ať si házejí do soukromaku. Candat je velmi náročnej na chov ale netvrdím, že se nechová. Kapr je opravdu byznys, proto se ho nasazuje tolik, a taky pro to aby jste mimo sezónu dravců měli co chytat. Lin je fajn ale do vody kde není sumec jinak je to kvalitní potrava právě pro fousaty tím pádem jich moc nezbyde.

  5. Kapři jsou dnes velký byznys. Jde o milióny a proto se chrlí ve velkém. Velké kapry je nesmysl vysazovat. Stejně se vymasaří a skončí na soukr vodách. Tak to je a tak to i bohužel zůstane. Nebudeme si snad nalhávat , že na soukr revírech si majitel dvaceti kilového kapra vypiplá 🤣🤣😎

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -