DomůAkční nabídkaNaviják na kapry OKUMA 8K: Miláček českých rybářů, kteří ho nedají z ruky

Naviják na kapry OKUMA 8K: Miláček českých rybářů, kteří ho nedají z ruky

- Reklama -

Kaprové navijáky jsou předmětem rybářských diskusí, kdy se rybáři snaží najít „ten nejlepší“. Těžko se takový naviják hledá, ale jedním z nejpopulárnějších navijáků v Česku jsou navijáky OKUMA 8K. 

Ilustrační foto: PARYS

Když položíte otázku ohledně „nejlepšího navijáku na kapry“, pak hodně rybářů vyhodnocuje kvalitu samotného navijáku, jeho funkce, ale pochopitelně i cenu. Pokud budeme hledat naviják podle tohoto zmíněného „vzorce“, pak hodně rybářů zvedne ruku pro naviják OKUMA 8K.

Právě tyto stroje na kapry od renomované rybářské společnosti nabízí fakt zajímavé funkce a vlastnosti, přitom jsou ale k dostání za rozumné peníze. Takhle: Pokud byste takový naviják v takové kvalitě a s takovými funkcemi spatřili u jiné značky, pak by u některých z nich byla cena výrazně vyšší.

 

Kaprové navijáky OKUMA 8K

Tohle jsou navijáky, které si čeští rybáři doslova zamilovali. Jde o to, že tyto kaprové stroje jsou jednak kvalitní, přitom ale jejich cena není nějak brutálně přemrštěná. Rybář se může spolehnout, že díky kvalitním materiálům tyto navijáky vydrží dlouho a bezproblémově sloužit. Kaprové navijáky OKUMA 8K jsou k dostání na e-shopu PARYS za super cenu.

Čím začít? Podívejme se nejprve na zpracování tohoto navijáku. Naviják OKUMA 8K má grafitové tělo, což je pevný a odolný materiál, který ale zároveň nabízí krásně nízkou hmotnost. Velkou předností jsou potom i karbonové podložky, které zvyšují odolnost některých „citlivých částí“ na navijáku. Díky tomu tak tento kaprový naviják nabízí velkou odolnost a výdrž.

VIDEO: Kaprové navijáky OKUMA 8K. Jak vypadají tyto oblíbené stroje?

Zcela zásadním plusem, který není vždycky samozřejmostí, je pravidelný a precizní chod. Ten je dán například i pomalou oscilací, která zaručuje špičkové ukládání navazovacího materiálu. Takže na něm nevznikají žádné nerovnosti, které následně vadí při nahazování nebo vyvážení montáže. K dokonalému chodu pak přispívá i 5+1 ložisek. V navijáku OKUMA 8K najdeme i precizně obráběné převody z mosazi.

Rybáři tento naviják milují i díky naprosto dokonalé brzdě. Jde o to, že na navijáku najdeme „systém rychlé brzdy“, který dovoluje okamžitou reakci při zdolávání divokého kapra. Díky této funkci je možné zdolávané rybě okamžitě povolit navazovací materiál, anebo naopak rychle brzdu utáhnout.

 

TOP vychytávky, které jsou k vidění u dražších navijáků

Důležitou součástí tohoto navijáku na kapry OKUMA 8K jsou i moderní vychytávky, které přispívají k delší výdrži a vyšší odolnosti. Příkladem je například technologie CFR, která napomáhá k cyklonickému proudění vzduchu. K čemu je to dobré?

Tato vychytávka napomáhá k tomu, aby se vzduch „dostal“ k rotoru. Díky tomu tak naviják mnohem rychleji vyschne, takže se v něm nevytváří koroze nebo nepříjemné usazeniny, které by mohly způsobit poškození navijáku.

Dalším důležitým plusem je také voděodolná brzda Hydro Block. Zase: Tato funkce je klíčová pro to, aby brzdný sytém fungoval precizně co nejdelší dobu. Voda se totiž do mechanismu nedostane, takže ten je chráněn jednak před korozí, ale také usazováním drobných nečistot, které postupem času působí na naviják negativně.

Pokud hledáte opravdu kvalitní naviják na kapry za rozumné peníze, pak se rozhodně podívejte na tento od značky OKUMA. Jde o naviják, který nabízí takové funkce, které jsou k vidění spíše u dražších modelů. Přitom ale navijáky OKUMA 8 nejsou tak finančně nákladné. Tohle je velmi chytrá investice do rybaření! Kaprové navijáky OKUMA 8K najdete na e-shopu PARYS za super cenu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Veľmi obľúbený aj na Slovensku.Môžem len potvrdiť jeho chod, precízne spracovanie a na pomer ceny aj vysokú kvalitu hladký chod a pôžitok pri zdolávaní rýb.Môžem len odporučiť tento skvelý produkt.S pozdravom rybár Jozef

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -