DomůNovinkyRybář nahodil do vody cejna, ihned zabral velký sumec. Dravce pustil na...

Rybář nahodil do vody cejna, ihned zabral velký sumec. Dravce pustil na svobodu

- Reklama -

Sezóna lovu dravců je v plném proudu a zprávy o krásných úlovcích začínají plnit nejen rybářské diskuse. Třeba server Novinky informoval o úlovku velkého sumce na severu Moravy.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O úlovku informoval server Novinky. Rybář Jakub Finger se spolu s jeho kamarádem Radimem Hanzelkou vydali na Větřkovickou přehradu. Jde o populární svazový revír nedaleko Kopřivnice, na který se sjíždí rybáři nejen ze severu Moravy. A právě tady měli rybáři políčeno na sumce…

 

Sumec zabral na nastraženého cejna

Rybáři měli po 16. červnu políčeno na sumce. Nejprve přišel menší dravec, který měřil 96 centimetrů. Lovci ale tušili, že ve Větřkovické přehradě budou ještě větší sumci. Takže nepolevili v rybářském úsilí a na háček nastražili cejna. A byla to úspěšná volba!

Hodinu před koncem doby lovu přišel na nastraženou rybu krásný záběr. Rybář v noci nahodil cejna do vody, a ihned přišel záběr. Úspěšný lovec Jakub Finger se Novinkám svěřil, že ihned tušil, že na háčku bude pořádný dravec.

 

Velkého sumce pustil zpátky na svobodu

A to se potvrdilo! Následoval totiž tvrdý odpor, který v našich podmínkách dokáže vytvořit snad jen právě sumec. Celé zdolávání pak komplikovaly podmínky ve Větřkovické přehradě. Na místě totiž byla podvodní tráva, do které by se mohla ryba zamotat.

Po tuhém boji se ale povedlo dostat dravce na břeh. Souboj trval okolo 10 minut. Po této době se na břehu ukázal krásný dravec, který měřil 180 centimetrů. Je tohle největší ryba Větřkovické přehrady?

Úspěšný rybář Novinkám řekl, že se pokusí na nádrži dostat ještě větší rybu. Uloveného sumce pak pustil zpátky na svobodu. Fotografie velkého sumce z Větřkovické přehrady jsou zveřejněny v článku na Novinkách

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -