DomůNovinkyAnglický rybář chytil úhoře o váze 2,7 kilogramů. Byl hrubý „jako ruka“

Anglický rybář chytil úhoře o váze 2,7 kilogramů. Byl hrubý „jako ruka“

- Reklama -

Rybář Justin Stoddart z Anglie toužil ulovit kapitálního úhoře. A to se mu při jednom červnovém rybaření povedlo. Anglický rybář dostal na háček úhoře, který vážil okolo 2,7 kilogramů.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Ta fotografie obrovského „rybího hada“ koluje po zahraničním rybářském internetu. Rybář Justin Stoddart, který žije v hrabství Nottinghamshire se vydal na jedno jezere nedaleko Tuxfordu na severu Anglie.

 

Rybáře upoutala aktivita ryb

Anglický rybář se na zmíněné jezero nedaleko jeho domova vydal o novoluní – tedy ve chvíli, kdy nesvítí měsíc. Lovec je totiž přesvědčen, že právě tento čas je pro lovu úhořů naprosto nejvhodnější.

Rybář Justin dojel k vodě už v 18 hodin, aby se podíval, jak to na jezeře „žije“. Když se procházel podél břehu, tak si všiml místa, kde se pohybovalo nemalé množství menší ryb. Rybář byl přesvědčen, že toto hemžení večer upoutá i úhoře.

Po nějakém čase dostal rybář neuvěřitelný záběr, po kterém následoval tuhý souboj. Nakonec se ale anglickému rybářovi povedlo dostat na břehu úhoře, kterého by chtěl chytit asi každý rybář. Úhoř vážil 6 liber, což je v přepočtu asi 2,7 kilogramů.

 

Úhoři jsou vyhledávanou rybou

Lov úhořů je velkou vášní i pro české rybáře. A ono se není moc čemu divit. Tento lov nabízí neopakovatelnou atmosféru, kdy se tito dravci většinou chytají především v noci. Navíc, záběry od úhořů bývají velmi agresivní a souboje skutečně „tvrdé“.

Úhoři jsou díky adrenalinu při lovu, ale také chutnému masu, velmi vyhledávanými rybami v České republice. Proto se těmto rybám věnujeme i my! Jak úspěšně chytat úhoře? Kde tyto ryby hledat? A jaké tipy a triky použít? Více zjistíte v této rubrice

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -