DomůNávnady a nástrahyKrmné boilies na kapry: Jak výrazně vylepšit krmné boilies, aby ještě lépe...

Krmné boilies na kapry: Jak výrazně vylepšit krmné boilies, aby ještě lépe lákalo kapry?

- Reklama -

Krmné boilies na kapry patří už dlouhé sezóny k velice oblíbeným návnadám. V posledních sezónách je totiž i krmné boilies cenově dostupné. A toto levné krmné boilies na kapry je proto oblíbenou složkou pro masivnější krmné kampaně. Rybáři častokrát krmné boilies „jen“ vybalí z pytle a nahází ho do vody. Jde to ale ještě lépe! S krmným boilies jde pracovat! Jde vylepšit tak, aby mělo intenzivnější pachovou stopu, a aby do okolí vypouštělo drobné částečky. Jak na to? Máme jednoduchý návod!

Tajemství je v horké vodě! Právě horká voda nám výrazně napomůže k tomu, abychom krmné boilies „nastartovali“. Pokud krmné boilies zalijeme horkou vodu, pak nádherně změkne jeho vrchní vrstva. Boilies rázem mnohem lépe ze sebe začne vypouštět atraktivní látky, ale také přijímat další atraktory. To je hodně důležité!

Postup přípravy je jednoduchý: Do kbelíku si vysypeme požadované množství krmného boilies a to zalijeme vařící vodou. Vše necháme na několik minut odležet – my osobně vody nedáváme příliš – je důležité, aby se boilies napařilo, a k tomu postačí málo vody. Pokud totiž boilies zalijeme moc, pak se z něho mohou zbytečně dostávat pryč atraktivní látky.

Když máme boilies napařené, zalijeme ho nějakým atraktorem. Díky tomu, že jsou kuličky krásně měkké, tak luxusně nasáknou vůni tekutého atraktoru. A hlavně! Na povrchu krmného boilies se vytvoří parádní „film“, který je extra lákavý!

A poslední krok: Rozdrtíme krmné pelety na jemnou směs. My osobně nejraději používáme klasické „halibutky“, které mají kromě výrazné vůně i hodně olejnatých složek, které v (teplé) vodě perfektně pracují. Rozdrcené pelety poté vysypeme na přecezené a odležené krmné boilies. Na napařené a zalité boilies se drobná směs z pelet krásně nalepí, takže na kuličkách vznikne „sypká“ vrstva. Po vhození kuliček do vody se z nich začnou drobné částečky uvolňovat. Tohle je prostě paráda!

Poznámka: Video je ilustrační! Lze použít libovolné suroviny!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -