Domů Novinky Nechutné! Pytlák natáhl šňůry s trojháčky a rybičkami! Číhal na dravce

Nechutné! Pytlák natáhl šňůry s trojháčky a rybičkami! Číhal na dravce

- Reklama -

Pytláci si prostě nedají pokoj! Středočeský územní svaz informoval o tom, že na vodní ploše Stržený kontrola odhalila nastražené šňůry. Pytlák ke šňůrám přivázal trojháčky, na kterých byly nastražené nástražní rybičky. Je tak jasné, že pytlák měl spadeno na dravé ryby ze Strženého. Naštěstí kontrola stihla nastražené šňůry zlikvidovat rychleji než se na ně „pověsil“ některý z tamních dravců…

Kontrola na pytlácké šňůry narazila při pravidelné prohlídce dané vodní plochy. „Při pravidelné provozní údržbě a prohlídce vodní plochy SÚS Stržený byly nalezeny nastražené šnůry na dravé ryby. Všechny šnůry byly nastražené na trojháčky s rybkami, vše v lovném úseku,“ informoval Středočeský územní svaz na webu.

Nastražené šňůry prozradily i výrazné pásky, které rozvěšel po stromech. Právě podle těchto značek se chtěl „nelegální rybář“ orientovat při vytahování jeho šňůr. „Místa, kde se šnůry nacházely, si pytlák označil páskou na porostu. Děkujeme ostraze VP Stržený za zásah a všímavost,“ uvedli středočeští rybáři.

Středočeský územní svaz vyzývá všechny slušné rybáře, aby nebyli k nekalostem u vody lhostejní. Pokud budete svědky porušování rybářských pravidel, kontaktujte prosím rybářskou stráž nebo rovnou polici.

„Pokud se stane, že budete svědky nějakého podivného chování osob na břehu kterékoliv vodní plochy nebo revíru v ČRS, neváhejte kontaktovat provozovatele, uživatele, nebo PČR. Děkujeme, že nejste lhostejní k ochraně našeho společného majetku,“ apeluje Středočeský územní svaz.

 

Pytláci řádili i na Moravě!

O případu zadržených pytláků během dvou dní informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko. Tamní rybářská stráž je aktuálně dost aktivní, což se evidentně vyplácí. „Za víkend přistiženi 4 pytláci! Za pouhé dva dny (5. a 6. 6. 2021) byli členem naší profesionální rybářské stráže přistiženi čtyři pytláci. Dva z Ostravy, jeden z Karviné, a jeden dokonce až z Polska,“ uvedl Moravskoslezský územní svaz.

Kromě „předání“ případů pytláků na obce s rozšířenou působností tam rybářská stráž odevzdala i rybářské vybavení, na které pytláci chytali. „Všechny případy byly po zadokumentování předány, včetně rybářského vybavení, na příslušné obce s rozšířenou pravomocí k projednání,“ doplnili moravskoslezští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -