DomůNovinkyNepořádek u revírů: 2 kontejnery plné pneumatik a plastů, s úklidem pomohl ORLEN...

Nepořádek u revírů: 2 kontejnery plné pneumatik a plastů, s úklidem pomohl ORLEN Unipetrol

- Reklama -

Úklidy okolo revírů jsou naštěstí čím dál častějším jevem. Ovšem některé jsou přece jen trochu speciální. Třeba na severu Čech rybáři uklízeli břehy svazových revírů spolu se zaměstnanci Unipetrolu. 

Foto: Severočeský územní svaz

O úklidu rybářů a zaměstnanců Unipetrolu informoval Severočeský územní svaz na webu. Právě severočeští rybáři uvedli, že uklízeli svazové revíry na Mostecku, šlo třeba o vodní plochy Nové vody Jiřetín, Braňanské štěrkopískovy a další. A posbíraný odpad rozhodně nebyl jen po rybářích…

Proč se uklízelo právě na těchto vodách? „Lokalita samozřejmě není náhodná. U Litvínova se nachází významný provoz ORLEN Unipetrol, z Mostecka pochází tak i většina zaměstnanců, takže lokalita se přímo nabízí. Navíc na Mostecku jsou součástí revíru desítky nádrží. Bavíme se o stovkách hektarů vod,“ vysvětluje tiskový mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

 

Pneumatiky, plast a černé skládky

Rybáři spolu se zaměstnanci Unipetrolu se pustili do náročného úklidu, kdy sbírali hodně různorodý odpad. Na březích nádrží na Mostecku například posbírali pneumatiky, plastové díly, ale i zbytky po opálených kabelech. Celkově dobrovolníci posbírali 2 kontejnery odpadu.

„Odpad byl různorodý, od plastových lahví a podobného odpadu evidentně po neodpovědných koupajících, přes černé skládky s odpadem evidentně vyklizeným například z garáží,“ popsal pro magazín InRybar.cz mluvčí svazu Jan Skalský.

Ano, část odpadu byla i po rybářích, ale v tomto případě nešlo až o tak dramatický nepořádek. „Zvláště na jedné lokalitě, která je oblíbená i pro koupající se, kde se konají i různé akce, mnohdy mládeže, byl odpad primárně po těchto návštěvnících,“ vysvětluje Jan Skalský.

 

Pomáhají i zaměstnanci Unipetrolu

V tomto případě rybářům ze Severočeského územního svazu výrazně pomohli zaměstnanci Unipetrolu. Těch se na úklidové akci sešlo přes 50, a jejich pomoc byla pochopitelně hodně znát. I díky pomoci těchto zaměstnanců se situace na mnoha vodách výrazně zlepšila.

„Zaměstnanci ORLEN Unipetrol si v rámci takzvaných dobrovolnických dnů mohou vybrat, jakým aktivitám se chtějí věnovat. Těší nás, že zájem o pomoc s úklidem je na velice vysoké úrovni a je možné říci, že se povedl nejen letos, ale i v předchozích letech obrovský kus práce. Situace s odpadem se na mnoha místech zlepšila,“ těší Jana Skalského.

Rybáři ze Severočeského územního svazu tak nezapomněli poděkovat za velmi významnou pomoc. „Za to patří poděkování nejen zaměstnancům ORLEN Unipetrol, ale i jejímu vedení. Se společností jako svaz dlouhodobě spolupracujeme,“ dodal Jan Skalský.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -