DomůOstatníRybářské závodyNa rybářských závodech se sešli handicapovaní rybáři i děti. Další budou na...

Na rybářských závodech se sešli handicapovaní rybáři i děti. Další budou na podzim

- Reklama -

Rybářská organizace z Kladrub, která sdružuje handicapované rybáře, pořádala tradiční závody na nádrži Záhorská. V první den závodu závodili dospělí rybáři, v druhý den pak děti.  

Autoři: Tomáš Kučera a Jan Porhansl, ČRS MO Kladruby

V sobotu 21. května 2022 jsme na nádrži Záhorská pořádali Jarní závody dospělých, a den na to v neděli 22. května jsme hostili děti a mládež. Průběh obou závodů provázela velmi přátelská atmosféra, kterou doprovázelo příjemné jarní počasí, které nám ani občasnou dešťovou přeháňkou nemohlo nijak pokazit celkově positivní zážitek při lovu ryb a setkání s přáteli a lidmi se srdcem na pravém místě.

Závodnímu víkendu předcházela skvělá práce členů ČRS MO Kladruby, kteří opět dokonale připravili revír, zajistili ceny, poháry pro vítěze a připravili občerstvení pro všechny zúčastněné. Nechyběla ani udírna a gril, kde masným laskominám z dílny Maso Třebovle a rodiny Sátrových a Kletečkových dominoval uzený tolstolobik. Rodina Havlova se opět blýskla dodáním pekařských delikates z jejich rodinné firmy, které doplnilo svými produkty vlašimské pekařství Turek.

 

Závodů se účastnili i vozíčkáři

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Závodu se účastnilo dvaadvacet závodníků. Velkou radost nám udělala účast šesti vozíčkářů a dalších lidí z řad ZTP, kteří svým počtem převyšovali startovní pole „zdravých“ závodníků! Chtěli bychom však touto cestou apelovat na ostatní rybáře a závodníky, kteří nejsou členy ČRS MO Kladruby – přijeďte, velmi rádi vás na našich dalších závodech uvítáme!

Závody, které pořádáme na nádrži Záhorská nejsou určeny pouze pro naše členy. Budeme rádi, když i vy přijedete a změříte síly s handicapy. Naším cílem je sdružovat handicapované, pomáhat jim a zároveň je plnohodnotně zařadit mezi lidi bez handicapu, kterými před jejich úrazem či nemocí byli – přijďte příště mezi nás!

 

Jak dopadly rybářské závody na Záhorské?

Po ranní registraci a vylosování lovných míst začal pětihodinový boj o mety nejvyšší. V úlovcích dominoval tentokráte kapr, kdy největšího 57 centimetrového zdolal Ondřej Havel. Nebyla nouze ani o amury, pstruhy, bílou rybu a dokonce i uloveným úhořem se mohli závodníci pokochat. V době sčítání výsledků závodu bylo všem servírováno pečené maso z lorny a nic nebránilo k zahájení vyhlašování výsledků.

Cenu za nejlepší ženu rybářku si odnesla přítelkyně rybářské legendy Bohumila Sedláčka, jehož účast byla pro nás poctou, paní Iva Hlavatá, která se v závodě umístila na šestém místě. S celkovým počtem 16 ryb a délkou 360 cm vybojoval zlato srdcař kladrubské organizace Martin Kovář. Stříbrným se stal Martin Havlíček ze Zbiroha, který ulovil pět kaprů s celkovou délkou 248 cm. Bronz získal po delší odmlce další z řad vozíčkářů radnický Filip Řabek se 199 cm ulovené ryby.

I přes slabší účast věříme, že jsme zajistili spolu s našimi přáteli, kamarády a sponzory regulérní závod a všichni zúčastnění budou mít na co vzpomínat. Ceny do závodů od společností Delphin, Saenger Davida Kolouška, Lowrance – Wavy Boats a dalších udělali všem velkou radost! Benešovský pivovar Ferdinand a společnost Kofola zajistila potřeby pitného režimu pro všechny zúčastněné. Zvláštní poděkování patří Středočeskému územnímu svazu!

 

Druhý den: Rybářský um poměřily děti a mládež

O šesté hodině ranní jsme navázali na včerejší závody dospělých, doladili veškeré potřebné přípravy a čekali jsme na závodníky z řad dětí a mládeže. Ač bylo počasí po ránu chladné, dorazilo na závody 28 závodníků, kteří se utkali ve dvou věkových kategoriích o medaile, poháry a věcné ceny.

V průběhu dopoledne již svítilo sluníčko a den byl tímto pro rybolov téměř ideální. Před závodem samotným jsme za účasti vedoucího kladrubského rybářského kroužku Michala Šramoty a vedoucího odboru mládeže SÚS pana Jiřího Eichlera prověřili znalosti dětí při poznávání druhů ryb a nic nebránilo přesunu na vylosovaná místa a početí příprav na lov.

 

Silná podpora mládeže ze strany sponzorů

Od našich přátel a sponzorů se nám opět podařilo zajistit dle tradice „vyhrává každý“ velké množství cen a pochutin. Nejlepších pět z obou kategorií obdrželi za své výkony hodnotné ceny od společností Delphin a Saenger. Nechyběly pruty, navijáky, podběráky a mnoho dalšího.

Dík opět patří mladoboleslavské pobočce řetězce Kaufland, která pro každého závodníka připravila dárkovou tašku s pochutinami. Speciální dík patří rodině Havlů a jejich pekařství! Každý závodník obdržel dále dárkovou tašku s propagačními předměty Středočeského územního svazu a produkty společností Timár, Karel Nikl, Wrigley, Tropic Fishing

Po čtyřhodinovém klání a urputné snaze dětí i rodičů, kdy většina dětí byla ve svém úsilí úspěšná, jsme přešli ke sčítání dosažných výsledků. Mezitím proběhlo nasycení závodníků hamburgery a nadešel čas na rybolovnou techniku, kdy byla hodem na terč prověřena zručnost všech zúčastněných. Zábavu vyplnila střelba ze vzduchovky a organizátoři mohli přejít k vyhlašování výsledků.

 

I děti nachytaly spoustu ryb

Vítězem v rybolovné technice se stal šternberský David Khek, nejlepší rybářkou se stala kladrubská Adélka Procházková, a největší ulovenou rybu kapra úctyhodné délky 68 cm, zdolal celkově čtvrtý Ondřej Coufalík z Českého Šternberka.

Vítězem závodu starších se stal kladrubský Ondřej Havel, který s délkou 376 cm a osmi zdolanými rybami ovládl svou kategorii. Zlato v kategorii do deseti let získal českobrodský Tomáš Dressler s délkou 105 cm. Stříbrné medaile vybojovali Jaroslav Čvančara a Matyáš Halaška. Bronzoví byli opět závodníci ze Šternberka a Kladrub David Khek a Adam Božík.

Po letních prázdninách se můžete těšit na další „dětské“ závody, které pro Vás připravujeme. Rozhodli jsme se věkovou kategorii rozšířit o juniory, takže buďte v očekávání pozvánky a propozic v průběhu prázdnin. Na předešlé závody, které pořádala ČRS MO Kladruby, se můžete podívat v těchto článcích

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -