DomůNovinky„Nevysazujeme jenom kapry.“ Rybáři nasadili do toků malé parmy za skoro 440 000...

„Nevysazujeme jenom kapry.“ Rybáři nasadili do toků malé parmy za skoro 440 000 korun

- Reklama -

Rybáři ze Středočeského územního svazu už dříve avizovali, že do tamních svazových vod rozvezou násadu malých parem. A to splnili. Do středočeských revírů rozvezli parmy za bezmála 440 000 korun. 

Foto: Středočeský ÚS

Rybáři si pro rozvoz malých parem vyčlenili dva dny. V prvním dni nejprve rozvezli 7100 kusů malých parem, které skončily třeba v revírech na řekách Sázava, Jizera, Vltava nebo Berounka. V dalším dni pak rybáři rozvezli zbývajících 6650 parem, které skončily třeba v tocích Kouřimka nebo Doubrava. O násadách informoval Středočeský ÚS

„Mám velkou radost, že se vše podařilo a nádherné ryby plavou v revírech našich místních organizací. Nevysazujeme jenom kapry, jak se často tvrdí,“ nechal se slyšet předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

 

Násada za skoro 440 000 korun

„Výbor SÚS rozhodl, že parmy budou vysazeny do všech toků, kde jsou v zarybňovací povinnosti, počtem 500 kusů, což znamená, že byly dodány do 19 MO a šesti toků v SÚS,“ uvedl Středočeský územní svaz. Celkově středočeští rybáři tak rozvezli 13 650 kusů parem. Tato násada měřila od 13 do 15 centimetrů délky.

Násada parem celkově vyšla na 439 530 korun. Jak si rybáři „rozdělili“ její financování? „Z této částky zaplatil SÚS jako dotaci místním organizacím 305 900 korun, a místní organizace za přiobjednané vícezarybnění 133 630 korun,“ doplnili středočeští rybáři.

„Vždy jsme říkali, že když se objeví zajímavá násada, jdeme do ní a budeme ji řešit třeba i jako vícezarybnění. Toto potvrzuje, že co říkáme, také plníme. Dvojnásobnou radost mi pak udělaly ty místní organizace, které neváhaly a ze svých prostředků si parmy ještě přikoupily. Věřím, že ocení jak členové dotčených MO, tak i ostatní návštěvníci jejich revírů,“ zakončil předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

 

Jak se nasazuje do svazových vod?

Chcete vědět, kde rybáři aktuálně nasazují ryby do svazových vod? Pak se podívejte na přehled nasazování ryb do svazových revírů. Sbíráme data z jednotlivých územních svazů i místních organizací, které dáváme do srozumitelných přehledů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -