DomůNovinkyTeprve 11letý rybář chytil kapra o váze skoro 44 kilo, vytvořil juniorský...

Teprve 11letý rybář chytil kapra o váze skoro 44 kilo, vytvořil juniorský rekord

- Reklama -

Na tuhle výpravu 11letý Callum Pettit z Velké Británie jen tak nezapomene. S jeho otcem se vydal na ryby do Francie nedaleko Remeše, kde se mu povedlo dostat na háček rekordního kapra o váze 44 kilo. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O rekordním úlovku psala celá řada anglických médií, třeba Daily Mail. Francie je Mekkou kaprařů z celé Evropy, a právě tady jsou lokality s obrovskými rybami, které se rybáři snaží ulovit.

A jedním z nich byli i Stuart a Callum Pettitovi z Velké Británie, kteří se vydali do Francie za velkými kapry. Ale to, že se jim podaří ulovit jednoho z tamních gigantů, to se jim asi ani nesnilo.

 

Úspěch díky „banánovému dortu“

Mladý rybář pod háček „nabil“ boilies v příchuti „banoffee“. Co si pod ní představit? Jde o příchuť populárního banánového dortu, který je v Anglii velmi oblíbeným dezertem. I možná proto se 11letý rybář rozhodl tuhle nástrahu vyzkoušet. A byla to správná volba! Na jeho prut totiž přišel v 6 hodin ráno záběr od obrovské ryby.

VIDEO: Podívejte se na zdolávání obrovského kapra o váze téměř 44 kilo

Už při zdolávání bylo jasné, že tohle nebude malá ryba. Jenže podle rybářů byla ve francouzském jezeře v tu chvíli kalná voda, takže do poslední chvíle nevěděli, jaká ryba je vlastně na háčku. Až po 20 minutách se malému rybářovi podařilo dostat obrovského kapra do podběráku.

 

11letý rybář přelstil francouzského giganta

Až když byla ryba v síti, tak si otec Calluma uvědomil, že tohle je obrovský kapr, kterému tamní rybáři přezdívají Big Girl. Tohle jméno je pro tuhle rybu naprosto trefné! Kapr totiž vážil neuvěřitelných 43,83 kilogramů. 11letý Callum tak stanovil nový kaprařský rekord „v juniorské kategorii“.

„Nemohl jsem uvěřit, jak byl kapr velký, ruce mě po souboji s rybou opravdu bolely,“ citoval 11letého Calluma Daily Mail. „Je to ryba, která se uloví jednou za život, a Callum ji chytil v 11 letech. Kam až to dotáhne? Měl by větší šanci vyhrát loterii než chytit většího kapra, než je tento,“ uvedl Daily Mail výpověď otce malého rybáře.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -