Domů Novinky Noční zátah rybářské stráže: Porybní zadrželi několik povolenek za noční rybaření!

Noční zátah rybářské stráže: Porybní zadrželi několik povolenek za noční rybaření!

- Reklama -

Rybářská stráž na severu Moravy provedla v posledních dnech dvě kontroly v nočních hodinách, kdy zjistila hned několik případů porušení rybářských pravidel. Nejčastějším porušením byl lov mimo stanovenou dobu, ovšem porybní narazili i na rybáře, který například chytal na 3 udice. Porybní při kontrole narazili i na začátečníka, který chytal mimo stanovenou dobu lovu, kterému ale povolenku nezadrželi, a jen mu „důsledně domluvili“.

Ilustrační foto: Moravskoslezský ÚS

První kontrolu rybářská stráž provedla na populárním „stojáku“ v Dolním Benešově, na který se sjíždí velká část milovníků rybaření. Ale někteří rybáři prostě nerespektovali platná pravidla. „V noci ze 7. 8. na 8. 8. 2021 byla provedena noční kontrolní obchůzka na revíru Opava 2C (471191), které se zúčastnili dva členové naší profesionální stráže,“ popisuje Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané játrové krmení na kapry, které „kouří“ a smrdí!

A právě při této kontrole rybářská stráž narazila hned na 4 rybáře, kteří nerespektovali platnou dobu lovu. Třem rybářům porybní zadrželi povolenky, jednomu mladému rybářovi-začátečníkovi domluvili. „Při této obchůzce byli přistiženi hned čtyři lovící, kteří lovili mimo stanovenou dobu lovu. Třem z těchto lovících byly na místě zadrženy povolenky k rybolovu. Čtvrtý lovící, jelikož to byl mladistvý začátečník, byl na místě řádně poučen,“ uvedli moravskoslezští rybáři.  

Další kontrolu rybářská stráž provedla o několik dní později na revíru Opava 2, na kterém taky narazili na rybáře, který chytal mimo stanovenou dobu. Navíc, tento rybář rybařil na 3 udice. „V noci z 12. 8. na 13. 8. 2021 byla opět provedena noční kontrolní obchůzka dvou členů rybářské stráže, tentokrát na revíru Opava 2 (471091). Přibližně 45 minut po půlnoci byla opět jednomu lovícímu zadržena povolenka k rybolovu. Tento lovící navíc lovil na tři udice,“ přibližuje Moravskoslezský územní svaz.

 

Nevytáhnuté bójky na Hartě

Velkým tématem letošní sezóny je jednoznačně Slezská Harta, na které došlo k výrazným úpravám. Rybáři například na této vodě nesmí rybařit non-stop. Rybářská veřejnost tyto novinky nesla dost nelibě, ovšem člověk se prostě někdy tvrdým opatřením nediví! Příkladem je nedávný příspěvek od moravskoslezských rybářů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nadupané játrové krmení na kapry, které „kouří“ a smrdí!

„Ukázka nezodpovědného chování rybářů na revíru Slezská Harta. Opuštěné ohyzdné trhací bójky s 20metrovým kotvením u dna a utrhnutými volně se pohybujícími zbytky vlasců, vytvářející nebezpečí nejen pro plavce,“ reportuje Moravskoslezský územní svaz.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

  1. Někteří členové ryb stráže by měli nosit mozek v hlavě.mi byla odebrano povolení k lovu mimo stanovenou dobu 00:05 a to už jsem měl 1 prut sbaleny neseděl jsem ale svítil celovkou a chtěl jsem stahovat 2 prut.pokud těsně před pulnoci zdolavate rybu tak ani toto jim nestačí.mo ostrava.

  2. A nebylo by lepší mít tady 24H jako všude jinde ve světě ? 🙂 Opravdu nechápu důvod tohoto hloupého a nesmyslného nařízení .

  3. No je to dost sporný. Lovit muzes do 24. Pak vytahuje pruty. Ať to teda borci upraví v RŘ že ve 24 není být nahozeno. Je jasný že za minutu prut nesbalis pokud to není teleskop….. A pokud viděli že opravdu balis tak proč to řešili. Neznám situaci ale z toho popisu bych v tomhle případě byl schovivavej.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -