skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Nová svazová štěrkovna za 15 miliónů korun! Rybáři koupili nádherný revír


Situace ohledně svazových revírů někde vygraduje do opravdu obtížných momentů, které na první pohled nemají řešení. Tak jako například u štěrkovny Krčmáň u Přerova. Právě tady majitel této štěrkovny přistoupil k ráznému řešení, kdy nevydal souhlas k rybaření na této lokalitě. Krajský úřad tak musel rybářům odebrat dekret, takže ti přišli o populární vodu. Pak ale „přišel“ na scénu Fond rozvoje revírů. A právě i díky němu dokázali moravskoslezští rybáři vybrat dostatek peněz na nákup této populární štěrkovny u Přerova. Takže tato malebná vodní plocha už patří Územnímu svazu pro Severní Moravu a Slezsko…

Štěrkovna Krčmáň je velmi populárním revírem na Přerovsku, který patřil společnosti ZEPIKO. Ta tuhle štěrkovnu nabídla rybářům k užívání bezplatně. Pak ale přišel zásadní moment – na vodní ploše došlo k ukončení těžby. Takže společnost ZEPIKO nabídla štěrkovnu moravskoslezským rybářům. Jenže! Ti si nemohli napoprvé tuhle vodu dovolit.

Vánoční šílenství: Brutální slevy na bivaky, pruty, navijáky! Ušetřete tisíce korun!

„V době první předložené nabídky k odprodeji štěrkovny jsme byli zaskočeni poměrně vysokou cenou, neboť k prodeji byla nabídnuta nejen vodní plocha o výměře 16,6 hektarů, ale i okolní pozemky doposud patřící firmě ZEPIKO, a to o celkové výměře přibližně 5 hektarů. Pokud bychom v té době přistoupili na nabídkovou cenu, tak bylo jasné, že tímto nákupem se připravíme téměř o všechny peníze na tehdejším Fondu rozvoje revírů. Proto jsme byli nuceni tehdejší nabídku firmy ZEPIKO odmítnout,“ uvedl Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.     

Odmítnutí se ale firmě nelíbilo. A ta se tak rozhodla k tomu, že nepovolí rybářům na populární vodě rybařit. „Reakcí bylo, že nám majitel vodní plochy nevydal příslušný souhlas s využíváním vodní plochy a krajský úřad nám na jaře letošního roku odebral dekret na tento revír, takže revír byl de facto zrušen,“ popisují moravskoslezští rybáři.

Už to vypadalo, že Územní svaz o populární štěrkovnu nadobro přijde. Jenže pak přišel významný obrat se zavedením mimořádné známky. „Teprve se zavedením mimořádné známky se situace změnila, neboť prvotní odhady hovořily o tom, že touto známkou jsme každým rokem schopni posílit Fond rozvoje revírů částkou kolem 5 miliónů korun. Tímto opatřením byly vytvořeny dostatečné podmínky pro nákup štěrkovny Krčmáň do vlastnictví našeho územního svazu,“ vysvětluje Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Vše nakonec dobře dopadlo, a rybáři za 15 miliónů korun štěrkovnu odkoupili, a to i s přilehlými pozemky. „Po třech měsících se konečně podařilo najít oboustrannou shodu a došlo k notářsky ověřenému podpisu kupní smlouvy. Podařilo se dokonce vyjednat i to, že celková kupní cena za vodní plochu a příslušné pozemky ve výši 15 miliónů korun byla rozdělena do třech ročních splátek s úrokovou sazbou ve výši 2% p.a. K dnešnímu dni je štěrkovna i s přilehlými pozemky řádně zapsána na katastru nemovitostí jako náš výhradní majetek,“ radují se moravskoslezští rybáři.

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko ale nemůže povolit v práci. Teď bude zapotřebí vyhlásit nový revír. Takže rybáři musí podat novou žádost o přidělení dekretu. Rybáři říkají, že pokud půjde vše podle plánu, bude revír vyhlášen už na začátku nového roku. A jak to bude se zarybněním?

„Zarybňovací plán bude mnohem vyšší, než jsme měli v minulosti. Došlo totiž po domluvě s prodejcem ke změně v katastru nemovitostí a vytěžené plochy byly převedeny na skutečný stav, tedy vodní plochu. Na kompenzaci myslí i Statut hospodaření, který umožňuje v roce vyhlášení revíru z Fondu zarybnění uvolnit jednonásobek zarybňovacího plánu. Štěrkovna Krčmaň bude proto zarybněna dvojnásobným objemem finančních prostředků. Tento nový revír je zatím největší vodní plochou v majetku nás rybářů v rámci ÚS ČRS, z. s., územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko,“ láká na novou sezónu Moravskoslezský územní svaz.

 

Předseda moravskoslezských rybářů Pavel Kocián: Mimořádná známka funguje!

V předminulém roce schválili delegáti naší územní konference mimo jiné i zavedení mimořádné známky ve výši 200 korun, přičemž výtěžek z prodeje těchto známek byl výlučně určen do Fondu rozvoje revírů, a to pro nákup vodních ploch do vlastnictví našeho územního svazu.

Je zcela pochopitelné, že se toto rozhodnutí nesetkalo u většiny našich členů s příznivým ohlasem. Objevovaly se i hlasy hovořící o zbytečném výběru peněz z kapes členů, když stejně se za to koupí jen pár „kaluží“ někde v okolí Ostravy.

Vánoční šílenství: Brutální slevy na bivaky, pruty, navijáky! Ušetřete tisíce korun!

Události posledních měsíců však podaly nám všem jasné svědectví o nezbytnosti mimořádné známky. Právě díky této známce se nám podařilo zakoupit štěrkovnu Krčmáň, která ještě začátkem tohoto roku byla naším rybářským revírem, a o kterou bychom definitivně přišli, pokud bychom neměli dostatek finančních prostředků na její odkup od původního majitele.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko

Nové články v rubrice

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 39x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1570x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 11814x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Komentáře

 • To má svaz těch revírů málo? Veškeré státní vody, řeky, přehrady… To nemůžou nechat alespoň nějaké vody jiným spolkům či soukromníkům? To tam zase zakážou noční chytání a bude to voda pro masaře. Letos jsem chtěl jet s rodinou někam s bivakem na soukromou vodu a vše obsazené… A na svazových samá buzerace, ryby vymlácený, to je snad lepší sedět doma.

  • Přesně a výstižně napsáno. Svaz a jeho podmínky k lovu jsou děs běs. Samá buzerace. Vybírají peníze za lov na svazových vodách, ale už nepřiznají, že se k vodě nedá kolikrát ani dostat nebo jsou takové podmínky k výkonu rybářského práva, že je lov vlastně nemožný. Strkat do téhle organizace členské poplatky a ještě platit povolenku jsou vyhozené peníze. To je vážně lepší doma sedět na zadku.

  • Je to nádherný revír s hromadou ryb, krásně dostupný a s velkým počtem ptactva k pozorování, takže pokud je pro vás lepší sedět doma, tak seďte, odevzdejte povolenku a další nekupujte. Jednoduché řešení a nemusíte o tom psát do komentářů. 😉 Já tady konečně vidím že peníze za známku jsou k něčemu, byla veliká škoda o ten revír přijít a nevěřil jsem že tam znova budu moct nahodit. Za mě veliká radost!

   • Davide myslíte, že ČRS se o to bude starat lépe než kdokoliv jiný? Nebuďme směšný a neraďte mi co mám dělat. Koukněte jak pěkně funguje Tovačov a Štít, které nemá svaz… Jaké jsou tam krásné ryby, lov nonstop a pohodové chytání. Pak se koukněte co se děje na pískovnách, co má na starost svaz. Ryby vymlácené, všechno zakázané a jen hromada bordelu od masařek.

   • Pane Davide, možná jste spokojen a máte velikou radost, jste nenáročný klient. Spokojíte se i s tím málem, lépe řečeno bordelem, který je na revírech obhospořadovaných ČMRS. Já jsem náročný klient, proto jsem povolenku vrátil a členství v tomhle bordelu zrušil a navštěvují jen zahraniční revíry. Své peníze do téhle organizace odmítám strkat, raději je investují tam, kde si klienta – rybáře váží.

  • Ono těch masařů jak píšeš je hodně i na revírech kde je nonstop. Stačí se podívat na pár videí z kontrol na Orlíku .Nastražené šnůry na candáty v roští, vezírky s rybami které nikomu nepatří, Chytání z hausbotu a spaní. Všechno záleží pouze na lidském přístupu k tomuto problému. Jezdil jsem j na soukromky a byl jsem svědkem krádeží a odnášení ryb z těchto revírů. A na ty soukromky moc důchodci, kterým říkáte masaři nejezdí. Byl jsem svědkem toho jak takzvaní kapraři odvezli a prodali 3 velké ryby na jiný soukromý revír. Vše je jen a jen v lidech.

 • Soukrome reviry na houby, pochvala svazu tak se ma hospodarit, starat se a rozsirovat reviry. Masari pisete, uz aby vsechny svazy v CR zavedli podminku max 20 ryb od vody/kalendarni rok a bude pokoj od hlupaku co akorat plundrujiu vody.

  • Problém je v tom, že ten kdo bude chtít plundrovat vodu,tak to bude dělat nehledě na množství ryb povolených za kalendářní rok. Jestli 40 nebo 20ks je úplně jedno.

 • Pánové jak na vojně . Pakarnu si dělá každý sám.

 • Krcman, je krasnej revir s velkyma kaprama, pravda vody min nez pred 10lety ale stale dobry. Diky svazu to jezero bude zpet, co chtit vic diky. To se fakt povedlo. Super

 • Tak to je super že zase bude Krčmaň k dispozici.

 • Velke diky patri funkcionarum svazu za to,ze vybojovali Krcman zpet do vlastnictvi svazu. Vod v okoli ubiva a Krcman me jeste drzela u rybareni.Po sedesati letech rybolovu jsem po zruseni reviru Krcman zacal vazne uvazovat o vystoupeni ze svazu.Proto jeste jednou dekuji a nyni budu dokonce rad platit 200kc na nakup dalsich reviru.

 • Nevím co to tu vedete každý za blbé kecy.Podívejte se co se děje v olomouci na poděbradech
  furt to sliším kolik lidí tam přichází o papíry protože tam každy krade to samo bylo je a bude v krčmaní s takovou tam zachvilu nebude vubec nic.Furt všeci plačete jak je to k vodě daleko od auta ale kdyby se každy choval tak jak ma nebylo by všude tolik zakazu.Viz blatecky mlýn v řádu jasně stojí že se ma parkovat podel panelove cesty ale ono ne dojedou frajeři z olomouce a musí si postavit auto až k .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.