Domů Novinky Zadrželi vám povolenku? Novou si už nekoupíte! ČRS chystá revoluční systém

Zadrželi vám povolenku? Novou si už nekoupíte! ČRS chystá revoluční systém

- Reklama -

Český rybářský svaz má před sebou realizaci jednoho z největších projektů v jeho historii. O co jde? Jde o Rybářský informační systém, který agendu ČRS převede do virtuálního světa. Co to znamená? Jde například o to, že rybáři budou mnohem rychleji komunikovat s vlastní místní organizací, třeba ohledně brigád. Ale! Svaz plánuje, že systém zastřeší i rybářskou stráž. Ta bude například s pomocí nové aplikace kontrolovat rybářské povolenky elektronicky. Velkou novinkou pak bude, že rybář, kterému rybářská stráž zadrží povolenku, nebude mít možnost si koupit novou. Český rybářský svaz tak tímto opatřením řeší jeden z akutních problémů, které trápí rybářské řady…

Český rybářský svaz o tvorbě obrovského systému podrobně informuje už několik měsíců. A rybářské funkcionáře čeká fakt pořádný kus práce! Celý systém totiž rybáři staví „na zelené louce“, takže bude zapotřebí hodně času. Přesto! Rybáři si od nového Rybářského informačního systému hodně slibují. I proto jednatel ČRS Roman Heimlich připomíná, že na Rybářském informačním systému a jeho funkcionalitách se shodují všichni zástupci územních svazů. Není divu! Tento systém může naši rybářskou organizaci posunout o „míle“ dopředu…

Vánoční šílenství: Ušetřete tisíce korun! Brutální slevy na TOP rybářské vybavení!

„Funkcionalit bude celá řada – od mnohem jednoduššího rozhraní pro vyhledávání revírů, přes možnost komunikace s mateřskou místní organizací, a nahlížením do vlastní „karty“ s údaji o plnění členských povinností, až po rozhraní umožňující nahlásit mimořádnou událost na revíru (např. otravu a úhyn ryb, nedodržování minimálních průtoků vodních děl nebo elektráren, včetně okamžitého nahrání fotodokumentace, která je v těchto záležitostech klíčová),“ vysvětluje jednatel ČRS Roman Heimlich.

Ten také poukazuje na to, že Rybářský informační systém zrychlí komunikaci místních organizací s jejich rybáři. „Rybářský informační systém umožní mnohem rychlejší přenos informací například s ohledem na uzavření rybářského revíru z důvodu hájení ryb nebo nabídky splnění brigádnické povinnosti ve své MO. Některé záležitosti, například úhradu členských povinností, bude možné splnit prostřednictvím rozhraní aplikace – letošní „koronavirová omezení“ jasně potvrdila potřebu řešit řadu záležitostí pružně, bez nutnosti osobní návštěvy místní organizace,“ říká jednatel ČRS.

 

Rybářská stráž nebude bokem: Nepoctiví rybáři mají smůlu!

Velmi důležitým prvkem bude to, že součástí Rybářského informačního systému bude i rybářská stráž. Členové rybářské stráže budou mít díky tomuto systému účinný nástroj pro rychlou kontrolu rybářských povolenek. Jak to bude vypadat?

„Důležitý je uživatelský komfort a jednoduché rozhraní umožňující v několika málo krocích načíst pomocí telefonu kód povolenky, zanést výsledek kontroly do systému – včetně například fotodokumentace přestupku. Odpadne tak i řada zdlouhavých administrativních úkonů, které nejsou z pohledu legislativy nutné. Budeme mít mnohem lepší přehled o úrovni ostrahy revírů a další. Důležitým prvkem systému je zabezpečení dostupných dat proti jejich případnému zneužití,“ vysvětluje jednatel ČRS Roman Heimlich.

Ten taky prozradil, že velkou „zbraní“ nového systému bude například „filtrace“ nepoctivých rybářů z našich řad. Jak toho chce Český rybářský svaz docílit? „Klíčovým prvkem je propojení aplikace na evidenci členské základny v RIS, bez ní není možné aplikaci plnohodnotně provozovat. V praxi to například umožní okamžité zablokování možnosti koupit si povolenku poté, co ji lovícímu rybářská stráž zadrží – včetně procesu zahájení kárného řízení,“ říká Roman Heimlich.

Vánoční šílenství: Ušetřete tisíce korun! Brutální slevy na TOP rybářské vybavení!

Dalším plusem bude zrychlení kárného řízení. „Systém nabídne kontrolu, zda lovícímu není pozastaven výkon rybářského práva (například měl zakoupených více povolenek, z nichž mu již byla některá zadržena), případně digitalizace hlášenky o přestupku, vedoucí k zahájení kárného řízení – během několika okamžiků mateřská místní organizace přestupce dostane avízo o podezření ze spáchání přestupku a zahajuje kárné řízení, což znamená zrychlení celého procesu až o dva týdny,“ dodává jednatel ČRS.

Díky novému systému tak Český rybářský svaz „zašlape do země“ akutní problém, který ho dlouhodobě trápí. Jde o to, že někteří rybáři, kterým rybářská stráž zadrží povolenku, si jdou koupit k prodejci novou povolenku. Tomu ale bude konec! Nepoctiví rybáři po zavedení Rybářského informačního systému nebudou mít možnost nastavená pravidla obcházet!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

14 KOMENTÁŘE

 1. No není to skvělé!! ČSR nám všem koupi pořádné telefony a ještě nám budou platit data 👍😄😄😄.

  • Nebylo by lepší ty miliony co bude celý IT systém stát, vrazit do nákupu ryb pro zarybnění.
   Dnes má každá MO ČRS své internetové stránky a PC na kterém lze tuto agendu zpracovávat. Nakonec budeme i virtuálně rybařit ?

   • Ne pres mobil, ale vydejny povolenek meli databazi zadrzenych a pokud rybar prisel pro novou, vedely, ze mu byla zadrzena. Internet jiz existoval. Tak o jake hrusky a jablka vam jde.

     • Mas pravdu chlapce. Fungovalo to pres disketove jednotky a musela se nahrat do jednotlivych vydejen. Ale myslim, ze od roku 95 to jiz bylo pres internet. Tenkrat nebylo tolik spekulantu, kteri by vymysleli, jal obejit zakon. Tak me neber za slovo, pokud neco nesedi casove. Muzes se informovat treba ve vydejne v kempu Rozkos

 2. A jak se bude bránit člen RS, který bude postižen neprávem? Bude potrestán člen RS? Bude rybáři vrácena adekvátní cena povolenky? Nebo se to řešit nebude?

 3. Opatření na rybářských revírech,dobře.je potřeba ,ale že jste elektrikou vyrabovali,zničili,na přítokách,potúčkách,struhách,veškerý život vodní to vám nedochází a nepřipouštíte to !!Na víc se chlubite tunama ryb co vysazujete,ale každý!rybař u vody to ohodnotí ,že rok od roku všude hen vody okrádáte a míň a míň se vysazje Nechováte se jak k pozdravu Petrú zdar,ale Petře nahrab si jako v politice.Jste banda prodejná

 4. Mě by spíš zajímalo, kdy si došlápnou na ukrajince který vyžírají snad všechny vody… ve středočeském kraji i v Praze všude kam jsme jeli byli i u malé vody minimálně 3 ukrajinci.. lovná míra je nezajímá, hájení neřeší, místní zákazy nedodržují (např. zákaz trojháků, zákaz chytání z hráze, ..) vyndá rybu z vody, zašustí igelitka a už s ní mažou na ubytovnu. Když je zastaví RS tak je ukecaj že nerozumí, že nevěděl.. zabavený pruty neřeší protože si za 200Kc koupí další v zastavárně.
  Třeba digitalizace povolenek proces přestupků urychlí, ale jak eliminovat vyžírače? Je to ČESKÝ rybářský svaz, né výkrmna přistěhovalců.

 5. No řeknu to asi takto, jsem opravdu rekreační rybář, takže si jezdím na ryby odpočinout párkrát do roka, platím členství, platím celosvazovou povolenku a já nevím co ještě, ale když by na mě nastoupila rybářská stráž a vzala mi povolenku za to že jsem v předchozí dochazce nevyplnil váhu ryby jako tomu bylo letos u mého známého (byl jsem tomu svedkem), tak jsem měl opravdu co dělat, abych se nedopustil něčeho co by mi sice velmi ulevilo, ale následky bych řešil nevím jak dlouho… Takže bych skutečně uvítal bič i na tento typ rybářské stráže. Podotýkám, že vše jinak bylo v naprostém pořádku, vybavení, pořádek i veškeré doklady až na výše uvedený přestupek…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -