skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Porybní chytají pytláky i v prosinci! Jeden pytlák byl až z Portugalska


Rybářská stráž je aktivní i teď na konci rybářské sezóny! A to je jenom dobře! Protože právě v prosinci u vody už není tolik lidí, čehož využívají pytláci. Je to logické! Méně očí, méně vidí, takže pytláci nemusí být tolik ostražití. No, nemusí?! Na Moravě je rybářská stráž aktivní i v tuhle chvíli, takže ti, kteří u vody chytají bez platných dokladů, tak na své lehkomyslné počínaní rychle doplatí. Tak jako dvojice pytláků, které zadržela rybářská stráž na různých revírech. Jeden pytlák byl dokonce až z Portugalska…

Prvního pytláka chytil člen rybářské stráže na revíru Opava 1 (471 090), konkrétně na pravém břehu řeky v katastrálním úseku Ostrava Třebovice. Porybný si s kolegou při obchůzce všiml „rybáře“, který seděl na velkém kameni, ze kterého chytal ryby. Rybářský prut dotyčný držel v ruce a lovil na přívlač, což se později ukázalo i díky použité nástraze. Jenže! Daný „rybář“ neměl u sebe žádnou povolenku.

Člen rybářské stráže tak pytláka požádal, aby stáhl nahozený prut, a aby předložil nějaký doklad totožnosti. „Lovící stáhl nahozenou udici z vody, kdy po stažení byla na konci rybářského vlasce uvázaná jedna rotační třpytka černozelené barvy, na které byl připevněn jeden trojháček,“ uvedl porybný.

„Lovícího jsem požádal o předložení povolenky k lovu, rybářského lístku a prokázání totožnosti. Lovící mi sdělil, že není držitelem povolenky k lovu, ani rybářského lístku, a po tomto prokázal svojí totožnost občanským průkazem,“ uvedl člen rybářské stráže na stránce Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko na facebooku.

Další případ zadržení pytláka se odehrál o dva dny dříve na revíru Odra 5 (471 071) nedaleko Studénky. Zde si člen rybářské stráže všiml „rybáře“, který v ruce držel prut, na který rovněž chytal na přívlač. Šlo o cizince z Portugalska, který si pravděpodobně chtěl „užít“ oderského rybího bohatství…

„Lovícího jsem požádal o předložení povolenky k lovu, rybářského lístku a prokázání totožnosti. Lovící mi sdělil, že povolenku k lovu a rybářský lístek nemá. Po ztotožnění cizího státního příslušníka s trvalým pobytem v Portugalsku s ním byl sepsán protokol o přestupku na úseku rybářství, a rovněž zabaveny veškeré prostředky k rybolovu. Protokol o přestupku byl postoupen k vyřízení MÚ Bílovec,“ stojí na stránce ÚS pro Severní Moravu a Slezsko na facebooku.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

Nové články v rubrice

Kriminalisté vyslýchali zaměstnance z chemičky DEZA a prohlíželi jim mobily! Proč?

admin | přečteno: 45x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Už od loňského podzimu se snaží vsetínští kriminalisté zjistit, kdo …

Rybáři poslali už přes 20 000 korun! Odstartovala sbírka na „plovoucí vozíček“ pro rybáře

admin | přečteno: 1612x | 21.01.2021 | 1 komentář

Rybář Julius Nass, který spustil projekt přestavby klasického belly boatu …

VIDEO: Kapři a amuři „vyplivují“ háčky! Takhle to vypadá, když ryby poznají montáž!

admin | přečteno: 11992x | 21.01.2021 | Žádné komentáře

Tohle je věčné téma v rybářských kruzích! V momentě, kdy rybář nepromění …

Komentáře

  • Karlovarský kraj, ÚN Jesenice a Skalka: Doslova nájezdy Rusů (nebo Ukrajinců ?) ze SRN. Pytlačí neskutečným způsobem. Berou doslova vše. Malé, velké, hájené. Kolem vody dělají nepořádek (kuchání, střepy z lahví…) Nikdo to neřeší. Rybářská stráž se bojí fyzického napadení, Policie nečinná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.