Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Porybní chytají pytláky i v prosinci! Jeden pytlák byl až z Portugalska

AKTUÁLNĚ: Porybní chytají pytláky i v prosinci! Jeden pytlák byl až z Portugalska

- Reklama -

Rybářská stráž je aktivní i teď na konci rybářské sezóny! A to je jenom dobře! Protože právě v prosinci u vody už není tolik lidí, čehož využívají pytláci. Je to logické! Méně očí, méně vidí, takže pytláci nemusí být tolik ostražití. No, nemusí?! Na Moravě je rybářská stráž aktivní i v tuhle chvíli, takže ti, kteří u vody chytají bez platných dokladů, tak na své lehkomyslné počínaní rychle doplatí. Tak jako dvojice pytláků, které zadržela rybářská stráž na různých revírech. Jeden pytlák byl dokonce až z Portugalska…

Prvního pytláka chytil člen rybářské stráže na revíru Opava 1 (471 090), konkrétně na pravém břehu řeky v katastrálním úseku Ostrava Třebovice. Porybný si s kolegou při obchůzce všiml „rybáře“, který seděl na velkém kameni, ze kterého chytal ryby. Rybářský prut dotyčný držel v ruce a lovil na přívlač, což se později ukázalo i díky použité nástraze. Jenže! Daný „rybář“ neměl u sebe žádnou povolenku.

Člen rybářské stráže tak pytláka požádal, aby stáhl nahozený prut, a aby předložil nějaký doklad totožnosti. „Lovící stáhl nahozenou udici z vody, kdy po stažení byla na konci rybářského vlasce uvázaná jedna rotační třpytka černozelené barvy, na které byl připevněn jeden trojháček,“ uvedl porybný.

„Lovícího jsem požádal o předložení povolenky k lovu, rybářského lístku a prokázání totožnosti. Lovící mi sdělil, že není držitelem povolenky k lovu, ani rybářského lístku, a po tomto prokázal svojí totožnost občanským průkazem,“ uvedl člen rybářské stráže na stránce Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko na facebooku.

Další případ zadržení pytláka se odehrál o dva dny dříve na revíru Odra 5 (471 071) nedaleko Studénky. Zde si člen rybářské stráže všiml „rybáře“, který v ruce držel prut, na který rovněž chytal na přívlač. Šlo o cizince z Portugalska, který si pravděpodobně chtěl „užít“ oderského rybího bohatství…

„Lovícího jsem požádal o předložení povolenky k lovu, rybářského lístku a prokázání totožnosti. Lovící mi sdělil, že povolenku k lovu a rybářský lístek nemá. Po ztotožnění cizího státního příslušníka s trvalým pobytem v Portugalsku s ním byl sepsán protokol o přestupku na úseku rybářství, a rovněž zabaveny veškeré prostředky k rybolovu. Protokol o přestupku byl postoupen k vyřízení MÚ Bílovec,“ stojí na stránce ÚS pro Severní Moravu a Slezsko na facebooku.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: ÚS pro Severní Moravu a Slezsko

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Karlovarský kraj, ÚN Jesenice a Skalka: Doslova nájezdy Rusů (nebo Ukrajinců ?) ze SRN. Pytlačí neskutečným způsobem. Berou doslova vše. Malé, velké, hájené. Kolem vody dělají nepořádek (kuchání, střepy z lahví…) Nikdo to neřeší. Rybářská stráž se bojí fyzického napadení, Policie nečinná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -