Domů Novinky AKTUÁLNĚ: Porybní kontrolují zákaz bivakování. „Je to buzerace!“ zuří rybáři

AKTUÁLNĚ: Porybní kontrolují zákaz bivakování. „Je to buzerace!“ zuří rybáři

- Reklama -

Porybní z Mělníku v posledních dnech intenzivně kontrolují revír Baraba, na kterém se nesmí bivakovat. Podle mělnických porybných nesmí rybáři u Baraby bivakovat, nesmí u této pískovny ani spát ve stanech, karavanech, autech nebo pod širým nebem. Mělničtí porybní na tomto revíru v létě zintenzivnili kontroly, ovšem některým rybářům se tyto kroky nelíbí. Podle některých rybářů jde už o „neúnosnou buzeraci“…

Obecní vyhláška mluví jasně. Rybáři u vody nocovat nesmějí. Ovšem porybní tvrdí, že mnoho rybářů tato pravidla stále nerespektuje. A vesele si staví svá obydlí na březích této krásné vody. Porybní tak mají na Barabě někdy hodně práce. V některých případech porybné doprovázejí i policisté. Cílem těchto kontrol je jednak ochrana Baraby před nájezdy pytláků bez patřičných rybářských povolení, ale také před rybáři, kteří chytají mimo stanovenou dobu lovu. Občas se najdou i takoví rybáři, kteří kromě chytání v noci loví i na více prutů.

 

Rybářům se zákaz nelíbí

Zprávy o tom, že zákaz bivakovaní na Barabě platí, nejsou mezi některými rybáři nijak populární. To samé platí i o těch zprávách, které hovoří o tom, že porybní z Baraby bivakující rybáře vykazují bez řečí pryč. Některým rybářům se to prostě a jednoduše nelíbí. Podle některých rybářů je nepochopitelné to, že platí velké peníze za povolenky, přičemž u vody nemohou ani nocovat. Někteří rybáři mluví i o tom, že „buzerace u vody“ se stupňuje, takže někteří rybáři uvažují o tom, že povolenku na další rok si kupovat nebudou. A budou jezdit na soukromé vody.

Ovšem pravidla jsou jasně dána pro všechny. Rybáři se tak mohou snažit něco změnit na členských schůzích. Ale zákon ohledně bivakování mluví jasně. Ostatně, to vysvětluje i předseda ČRS v přiloženém článku níže…

VYJÁDŘENÍ PŘEDSEDY ČRS: Zákon hovoří jasně! Rybáři u vody bivakovat nemohou!

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

 1. Pokud se mi neco nelibi, tak se snazim to zmenit, nebo tam nejezdim. Brekot takovych rybaru, ze je to buzerace je pekne trapny!

 2. RS řeší kraviny jako vždy, pokud je kolem uklizeno, „obydlí“ nemá podlážku a lovící se chovají normálně, tak opravdu nevidím důvod, proč bych nemohl přespat. Prostě chytám z lehátka, tečka. Kéž by byli podobně aktivní i v chatařsky aktivních revírech, Berounka, Sázava a mnoho dalších. Kdo to trošku zná, nebo se kolem pohybuje, tak moc dobře ví, co se děje za ploty o zabírání celých břehů a znemožnění přístupu ani nemluvě. Ale na to mládenci nemají, taková je realita.

 3. Jenom technická text vyhlášky: „4) Na veřejných prostranstvích v lokalitě Baraba, která je vyznačena na mapce v příloze č. 4 k této
  obecně závazné vyhlášce, je nad rámec zákazů uvedených v odst. 3) zakázáno:
  – tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanech, pod plachtami či jinými přístřešky, v motorových vozidlech, obytných vozech a karavanech či pod širým nebem), s výjimkou případů, kdy se tak děje v rámci výkonu rybářského práva v době, kdy je možno rybářské právo vykonávat“

  Takže rybář si po dobu lovu bivak postavit může, ale s koncem povolené doby lovu ho musí sbalit a od revíru odejít. Nebo vlastně ani odcházet nemusí, stačí když dobu zákazu lovu postojí nebo bude sedět. Prospat se pak může přes den v bivaku nebo autě( když ale spí tak zase nesmí chytat, takže nevykonává rybářské právo).

  Čert a kaprař nikdy nespí.
  Takže v noci na Barabě být můžete, ale nesmíte oka zamhouřit.

 4. Já bych se spíš pozastavil nad tím,jak může rybářská stráž kontrolovat nařízení obce? To je čistě v pravomoci městské či státní policie. RS může napomenout,nebo zmíněné složky zavolat. to je vše. Ale je i jasné,že všichni by jsme měli dodržovat vyhlášky či zákony,ať už se nám líbí,nebo ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -