skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Porybní kontrolují zákaz bivakování. „Je to buzerace!“ zuří rybáři


Porybní z Mělníku v posledních dnech intenzivně kontrolují revír Baraba, na kterém se nesmí bivakovat. Podle mělnických porybných nesmí rybáři u Baraby bivakovat, nesmí u této pískovny ani spát ve stanech, karavanech, autech nebo pod širým nebem. Mělničtí porybní na tomto revíru v létě zintenzivnili kontroly, ovšem některým rybářům se tyto kroky nelíbí. Podle některých rybářů jde už o „neúnosnou buzeraci“…

Obecní vyhláška mluví jasně. Rybáři u vody nocovat nesmějí. Ovšem porybní tvrdí, že mnoho rybářů tato pravidla stále nerespektuje. A vesele si staví svá obydlí na březích této krásné vody. Porybní tak mají na Barabě někdy hodně práce. V některých případech porybné doprovázejí i policisté. Cílem těchto kontrol je jednak ochrana Baraby před nájezdy pytláků bez patřičných rybářských povolení, ale také před rybáři, kteří chytají mimo stanovenou dobu lovu. Občas se najdou i takoví rybáři, kteří kromě chytání v noci loví i na více prutů.

 

Rybářům se zákaz nelíbí

Zprávy o tom, že zákaz bivakovaní na Barabě platí, nejsou mezi některými rybáři nijak populární. To samé platí i o těch zprávách, které hovoří o tom, že porybní z Baraby bivakující rybáře vykazují bez řečí pryč. Některým rybářům se to prostě a jednoduše nelíbí. Podle některých rybářů je nepochopitelné to, že platí velké peníze za povolenky, přičemž u vody nemohou ani nocovat. Někteří rybáři mluví i o tom, že „buzerace u vody“ se stupňuje, takže někteří rybáři uvažují o tom, že povolenku na další rok si kupovat nebudou. A budou jezdit na soukromé vody.

Ovšem pravidla jsou jasně dána pro všechny. Rybáři se tak mohou snažit něco změnit na členských schůzích. Ale zákon ohledně bivakování mluví jasně. Ostatně, to vysvětluje i předseda ČRS v přiloženém článku níže…

VYJÁDŘENÍ PŘEDSEDY ČRS: Zákon hovoří jasně! Rybáři u vody bivakovat nemohou!

Redakce InRybar.cz

Nové články v rubrice

Známý rybář Bohumil Kuna šlape velkým firmám na paty? Prodává stovky kilogramů boilies!

admin | přečteno: 4294x | 1.03.2021 | 1 komentář

Rybář Bohumil Kuna zažívá velmi zajímavý začátek rybářské sezóny. O …

Ministerstvo zemědělství žádá rybáře: Provádějte lov pouze na území bydliště!

admin | přečteno: 751x | 1.03.2021 | 3 komentářů

Situace ohledně koronavirové pandemie není na území České republiky nijak …

Oblíbená přehrada na Moravě bez vody? Vodohospodáři chystají velkou rekonstrukci hráze

admin | přečteno: 551x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Už na letošní podzim plánuje Povodí Moravy rozsáhlou rekonstrukci hráze …

Komentáře

 • Pokud se mi neco nelibi, tak se snazim to zmenit, nebo tam nejezdim. Brekot takovych rybaru, ze je to buzerace je pekne trapny!

 • RS řeší kraviny jako vždy, pokud je kolem uklizeno, “obydlí” nemá podlážku a lovící se chovají normálně, tak opravdu nevidím důvod, proč bych nemohl přespat. Prostě chytám z lehátka, tečka. Kéž by byli podobně aktivní i v chatařsky aktivních revírech, Berounka, Sázava a mnoho dalších. Kdo to trošku zná, nebo se kolem pohybuje, tak moc dobře ví, co se děje za ploty o zabírání celých břehů a znemožnění přístupu ani nemluvě. Ale na to mládenci nemají, taková je realita.

 • Jenom technická text vyhlášky: “4) Na veřejných prostranstvích v lokalitě Baraba, která je vyznačena na mapce v příloze č. 4 k této
  obecně závazné vyhlášce, je nad rámec zákazů uvedených v odst. 3) zakázáno:
  – tábořit, stanovat nebo nocovat (ve stanech, pod plachtami či jinými přístřešky, v motorových vozidlech, obytných vozech a karavanech či pod širým nebem), s výjimkou případů, kdy se tak děje v rámci výkonu rybářského práva v době, kdy je možno rybářské právo vykonávat”

  Takže rybář si po dobu lovu bivak postavit může, ale s koncem povolené doby lovu ho musí sbalit a od revíru odejít. Nebo vlastně ani odcházet nemusí, stačí když dobu zákazu lovu postojí nebo bude sedět. Prospat se pak může přes den v bivaku nebo autě( když ale spí tak zase nesmí chytat, takže nevykonává rybářské právo).

  Čert a kaprař nikdy nespí.
  Takže v noci na Barabě být můžete, ale nesmíte oka zamhouřit.

 • Já bych se spíš pozastavil nad tím,jak může rybářská stráž kontrolovat nařízení obce? To je čistě v pravomoci městské či státní policie. RS může napomenout,nebo zmíněné složky zavolat. to je vše. Ale je i jasné,že všichni by jsme měli dodržovat vyhlášky či zákony,ať už se nám líbí,nebo ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.