skingbranding-banner

AKTUÁLNĚ: Porybní pochytali na svazových vodách 5 pytláků! Jeden z nich dokonce chytal na přívlač


Pořádné „žně“ zažili porybní ze Středočeského územního svazu. Rybářská stráž z několika středočeských organizací pochytala na několika svazových revírech celkově 5 pytláků v krátkém časovém sledu. Byli mezi nimi i cizinci, konkrétné z Polska a Bulharska. Středočeský územní svaz vyzývá všechny slušné rybáře, aby se při rybaření dívali pozorně kolem sebe. V případě podezření na pytlačení pak prosím, co nejdříve přivolejte buďto rybářskou stráž nebo policii. Pomozte chránit naše společné revíry a ryby v nich!  

Jedny pytláky rybářská stráž pochytala 28. dubna na Dolanském potoce 2. Právě odtud zamířilo oznámení jak na policii, tak i na místní organizaci Kladno. Na místo tak okamžitě vyjeli jak porybní, tak i policisté. „Bylo telefonicky oznámeno na Policii ČR a MO Kladno, že na revíru 411 103 Dolanský potok 2 loví ryby podezřelá osoba. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka a rybářská stráž s celokrajskou působností. Byla zadržena jedna osoba neoprávněně lovící ryby a zadržen jeden prut. Následovalo sepsání hlášení o přestupku a vše bude předáno na příšlušný orgán magistrátu města Kladna,“ sdělil člen rybářské stráže s celokrajskou působností Lukáš Kudlata.

Další pytláky pak rybářská stráž pochytala na Jizeře. Dne 26. dubna narazili porybní při kontrole na 2 pytláky, kteří rybařili U Debře. A to nebylo všechno! Porybní o kousek dále chytli dalšího pytláka! „U Debře byli zadrženi dva neoprávněně lovící muži (Čech a Polák), další neoprávněně lovící muž bulharské národnosti byl pak zadržený na Podlázkách,“ popisuje člen rybářské stráže s celokrajskou působností Radek Zahrádka.

„Korunku“ pak tomu nasadil poslední pytlák, který se s ničím „nemazal“, a rovnou na svazové vodě v toto období chytal na přívlač. „Dne 27. dubna provedla rybářská stráž kontrolu na Jizeře na jezu ve Vinci, kde byl přistižen další neoprávněně lovící, který navíc vláčel,“ zakončuje Radek Zahrádka.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní lehátko pro rybáře za super nízkou cenu! Nosnost 170 kilo!

Všechny případy byly pochopitelně předány příslušnému správnímu orgánu, který vše dořeší. Středočeský územní svaz vyzývá všechny slušné rybáře, aby pomohli hlídat svazové revíry a ryby před pytláky. „Děkujeme všem členům RS i našim ostatním členům, že jim není lhostejné, co se na našich vodách děje, jsou aktivní a společnými silami chrání naše revíry a vodní plochy,“ sdělil Středočeský územní svaz.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský územní svaz

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 6489x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 6706x | 23.02.2021 | 5 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 7205x | 22.02.2021 | 17 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Komentáře

  • Ty lidi musí být strašně tupy, když si myslí, že na ně nikdo nikoho nezavola, při vláčeni mimo sezónu 😂. Bych chtěl jednou vidět jak takovej hňup vypadá 😂.

  • No a co se jim stane,je to pouze přestupek,pro ně sranda druhej den budou chytat zase. Na Jizeře jsou z deseti rybářů tři pytláci. Divím se že se s tím něco snad začalo dělat. Poláci, Ukrajinci,Bulhaři tam chytají jak o závod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.