skingbranding-banner

Rybář zaparkoval s autem na místě pro handicapované rybáře! Uloveného kapra nezapsal


Na Lipně se rybáři mohou setkat s místem, které je speciálně upraveno pro handicapované rybáře, aby měli při rybaření co největší komfort. Na tomto konkrétním místě platí zákaz vjezdu. To ovšem nezajímalo jednoho rybáře, který svým autem zajel až k vodě a začal rybařit. Když se mu podařilo ulovit kapra, hodil jej do kufru auta a nezapsal jej. O tom případu informoval předseda Jihočeského územního svazu Karel Koranda. Rybář přišel kvůli nezapsanému kaprovi o povolenku k lovu…

„Naprosto zdravý, bez zdravotního omezení, si jen tak zajel na místo pro invalidy i přes zákaz vjezdu. Chytil kapříka, uklidil ho do kufru automobilu, nezapsal ho do úlovkového lístku a lovil dál. Možná jen čekal, až přijede na vozíčku nějaký hendikepovaný rybář a uctivě ho požádá, aby mu uvolnil místo, a pak s vozíkem vycouvá, aby mohl milostivě místo uvolnit, anebo spoléhal na to, že rybářská stráž nebude na místě pro hendikepované rybáře kontrolovat. Ale ať to bylo, jak to bylo, je to podle mne těžko omluvitelná lumpárna a bezohlednost,“ napsal předseda jihočeských rybářů Karel Koranda.

Takhle, je třeba zdůraznit, že rybáři na místech pro handicapované rybáře lovit mohou. O tom žádná. Přesto! Opravdu není možné na těchto místech přes zákaz vjezdu parkovat. A hlavně: Jde o etiku! Tato místa jsou speciálně tvořena pro handicapované rybáře, kteří se zde mohou pohybovat u vody bez výraznějších omezení než na jiných úsecích revírů. Proto je vhodné, aby zdraví rybáři byli na handicapované kolegy ohleduplní!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Luxusní přístřešek pro rybáře za pár korun! Plus stolek ZDARMA

„Podle zákona místo rybolovu nemůže být vyhrazováno. Je ovšem etické tato místa neobsazovat, což všichni slušní lidé chápou a respektují. Myslím si, že jsou tisíce krásných míst, ze kterých můžeme my, zdraví rybáři, lovit a místa vyhrazená pro hendikepované rybáře můžeme nechat volná, už jen pro náš dobrý pocit, neboť i tímto dáváme najevo solidaritu s našimi postiženými kolegy. Neboť zdravý rozum a soucit nás činí lidmi v tom pravém slova smyslu.“ vysvětluje předseda Koranda.

Rybářská stráž při kontrole zjistila, že rybář kromě toho, že porušil zákaz vjezdu, což rybářská stráž nemůže nijak postihovat, tak k tomu nezapsal uloveného a ponechaného kapra. „Povolenka byla rybářovi zadržena za toho nezapsaného kapříka,“ stojí na stránce jihočeských porybných.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Jihočeský ÚS

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5038x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5177x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6882x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.