DomůNovinkyAKTUÁLNĚ: Potvrzeno! Doživotní rybářské lístky se začnou vydávat v listopadu!

AKTUÁLNĚ: Potvrzeno! Doživotní rybářské lístky se začnou vydávat v listopadu!

- Reklama -

A je hotovo! Novela zákona č. 634/2004 Sb. o správních poplatcích zavedla správní poplatky za 30 denní rybářský lístek a rybářský lístek na dobu neurčitou. Krátkodobé rybářské lístky se již vydávají, donedávna dokonce zadarmo. Doživotní rybářské lístky se začnou vydávat od 1. listopadu letošního roku. Tento typ rybářského lístku tak ruší „byrokratickou zátěž“, protože rybáři si nemusejí hlídat datum platnosti.

Na webu Středočeského ÚS se píše: „Zákonem č. 295/2017 Sb., jako přílepek ke změně zákona č. 219/2003 Sb. o oběhu osiva a sadby proběhla i novela zákona č. 634/2004 Sb. o správních poplatcích, která zavádí správní poplatky za 30 denní rybářský lístek a rybářský lístek na dobu neurčitou (s účinností od 1. listopadu 2017).“

V praxi to znamená, že tato novela stanovila ceny za dané rybářské lístky. A rovněž se potvrdilo, že doživotní rybářské lístky se skutečně začnou vydávat již od 1. listopadu letošního roku. A to jistě potěší celou řadu rybářů. O tom, že se tyto doživotní rybářské lístky začnou vydávat, jsme již informovali. A rybáři tento nápad chválili. Nyní si velmi brzo mohou tento doživotní rybářský lístek vyřídit.

Doživotní rybářský lístek pro osoby starší 15 let bude stát 1000 korun. Rybářský lístek na 30 dní stojí 200 korun. Důležitým bodem je, že tento krátkodobý lístek neopravňuje k tomu, aby na jeho základě byl následně vydán rybáři dlouhodobý rybářský lístek. K prvnímu dlouhodobému rybářskému lístku bude i nadále třeba předložit osvědčení o získané kvalifikaci.

Typy rybářských lístků:

  • Rybářský lístek 30 denní – 200 korun
  • Rybářský lístek 1 rok – 100 korun (zlevněný 50 korun)
  • Rybářský lístek 3 roky – 200 korun (zlevněný 100 korun)
  • Rybářský lístek 10 let – 500 korun (zlevněný 250 korun)
  • Rybářský lístek na dobu neurčitou (doživotní, pouze pro osoby starší 15 let) – 1000 korun (zlevněný 500 korun)

Poznámka: Na zlevněné lístky mají nárok žáci základních škol, studenti odborných škol ve studijních oborech, případně učebních oborech s výukou rybářství, odborní pracovníci na úseku rybářství, mají-li provozování rybářství v pracovní náplni, rybářští hospodáři a osoby ustanovené jako rybářská stráž.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -