skingbranding-banner

Lov trofejních candátů na rybičku: Jak zatraktivnit nástrahu? Tohle funguje i na ty největší candáty!


Nejlepší období pro lov candátů na rybičku je tady! Teploty pozvolna klesají, voda se ochlazuje, takže i candáti se musejí připravit na přicházející zimu. A navíc! Ubývá i slunečních paprsků. To mají tito noční dravci rádi. Proto jsou teď tolik aktivní. Jedním z nejlepších způsobů, jak chytat candáty, je nastražit rybičku. Jedná se o přirozenou kořist, na kterou candáti spolehlivě berou. Ale i tuhle nástrahu lze ještě více zatraktivnit…

Candáti jsou úchvatní dravci! Tyto nádherné ryby loví v početných „smečkách“, ve kterých prohledávají nejrůznější úseky revírů. Candáti se rádi pohybují na kamenitých dnech nebo v blízkosti potopených překážek. Právě tady se totiž za tmy schovávají i drobné rybičky. Candáti velmi často loví u dna. A není se čemu divit. Tihle predátoři mají ploutve uzpůsobené k „plíživému“ pohybu poblíž dna. Proto se vyplatí nastražit nástražní rybičku na položenou. Kořist tak budeme prezentovat tam, kde jsou i candáti.

Na lovu candátů je charakteristické to, že tyhle ryby často berou v určitý čas. Kolikrát se vám může stát, že vám „pěnka“ bude jezdit od desáté do půl jedenácté večer. A pak už nic. To je dáno tím, že candáti neloví pouze na jednom místě. Ne. Tyhle ryby neustále „rajzují“ a hledají něco k snědku. A právě proto je tak důležité candáty zaujmout a donutit je k záběru.

Jak už jsme si výše naznačili: Pro lov candátů je ideální nástražní rybička. Jedná se o přirozenou kořist candátů, kterou tito predátoři s chutí přijímají. Jenže i tuto TOP nástrahu na candáty lze vylepšit! Jak? Rybář může posílit její pachovou stopu. A právě to může mnohonásobně zvýšit šanci na záběr. Candát při hledání kořisti využívá i čich. Takže pokud rybář posílí pachové „signály“ nástražní rybičky, pak je vyšší pravděpodobnost, že predátor tuto kořist najde. A přijde záběr!

 

Sprej na nástražní rybičku Amino Mix

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je naprostý hit letošní sezóny. Tento sprej pro posílení pachové stopy nástražní rybičky používají rybáři s velkou oblibou. A ono se není čemu divit! Tento sprej totiž dokáže výrazným způsobem zatraktivnit nástrahu, a donutit tak candáty k záběru.

Jaký je princip? Naprosto jednoduchý! Na nástražní rybičku stačí nanést tento speciální sprej. Následně tak nástražní rybička ve vodním prostředí vysílá intenzivní pachovou stopu, která dokáže přilákat candáty. Ano, jak už jsme si řekli: Candáti při shánění potravy používají i čich. Nečekají pouze na jednom místě jako štika. Takže posílením pachových „signálů“ nástražní rybičky můžeme donutit candáty, aby připlavali až k nástraze. A přijde záběr! Je to jednoduché, ale geniální!

Na tomto spreji je perfektní to, že se velmi dobře šíří i studenou vodou. A to jen tak některá esence neumí. Takže tento sprej na nástražní rybičku lze používat i v listopadu nebo v prosinci. Tento sprej ani „nepřebíjí“ přirozený pach nástražní rybičky. Naopak, sprej ho ještě více posiluje, díky čemuž rybička „vysílá“ mnohem atraktivnější pachovou stopu. Chytejte candáty chytře!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Řízkovnice se vzduchováním ZDARMA!

Milovníkům lovu candátů na nástražní rybičku by neměla ujít zajímavá a výhodná nabídka! Nyní totiž mohou získat k řízkovnici vzduchování zcela ZDARMA! K dostání jsou parádní řízkovnice o objemu 7 a 13 litrů. K oběma rybář dostane vzduchování s hadičkou a vzduchovacím kamínkem! Nenechte si ujít tuto parádní nabídku a nakupujte výhodně! Řízkovnice naleznete ZDE Řízkovnice se vzduchováním ZDARMA od firmy Giants Fishing naleznete na e-shopu Chyť a pusť nejlevněji na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Lov kaprů v létě: 3 zaručené tipy a triky, díky kterým ulovíte trofejního kapra!

admin | přečteno: 763x | 19.06.2018 | Žádné komentáře

Lov kaprů v teplé vodě má svá specifika. Na jednu stranu …

NOVINKA: Cenová bomba! Vynikající hlásič FLAJZAR za pár korun! Nenechte si ujít!

admin | přečteno: 1181x | 18.06.2018 | Žádné komentáře

V rybářském světě asi není rybáře, který by neznal legendární českou …

AKCE: Obrovské slevy! Nadupané přívlačové navijáky DAIWA za pár korun!

admin | přečteno: 1874x | 13.06.2018 | Žádné komentáře

Teď by měli zbystřit všichni milovníci přívlače! Rybářský e-shop HIKI.cz …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.